Військові справи: як Захід відреагував на відставку Валерія Залужного

Реакція США на відставку Залужного.

Американська сторона зробила заяви

США запевняють, що продовжать тісну співпрацю з Україною після відставки Головнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного.

Про це на на брифінгу заявив координатор Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі.

«Ми працюватимемо з будь-ким, хто очолює українську армію. Ми продовжуватимемо працювати з нашими українськими колегами», — сказав Кірбі.

Водночас  він спростував заяви про будь-які обговорення рішення української влади про відставку Залужного з американською владою.

«Але якщо питання полягає в тому, чи мали ми право схвалити чи засудити подібне рішення, то це неправда. Це рішення президента Зеленського», — підкреслив представник Білого дому.

Своєю чергою у Пентагоні заявили, що лише безпосередньо очільник української держави Володимир Зеленський має право визначати, хто, на його думку, має стояти біля керма  Збройних Сил України.

Про це повідомляє Reuters.

«Президент Зеленський є Президентом своєї країни, і Україна, на відміну від Росії, має демократичний цивільний контроль над військовими», — відреагувала на кадрові перестановки в ЗСУ помічник міністра оборони з питань міжнародної безпеки в Пентагоні Селеста Валландер.

У цьому контексті вона запевнила, що «Сполучені Штати поважають і будуть працювати з тим, кого демократично обраний уряд, лідер, Президент Зеленський, вибере своїм головнокомандувачем».

«Ми будемо ефективно працювати з генералом Сирським, у нас це вже є», — запевнила Валландер.

Нагадаємо, 8 лютого Президент України Володимир Зеленський підписав Указ про звільнення Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного і призначення на цю посаду  командувача Сухопутних військ ЗСУ Олександра Сирського.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *