Що чекає Київраду через урядові скандали

Валентин КОВАЛЬСЬКИЙ

Як на Грушевського «аукнеться», так і на Хрещатику відгукнеться. Наскільки урядова «турбулентність» може вплинути на діяльність столичної влади?

Нещодавній скандал, пов`язаний з можливою відставкою глави Кабміну, привернув увагу багатьох експертів: від Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва до Групи Стратегічних та Безпекових Студій (ГСБС).

Своїми думками і прогнозами ділиться аналітик ГСБС, депутат Київради Анатолій Шаповал.

— Анатолію Анатолійовичу, що чекає Київраду через урядові скандали?

— Ймовірна відставка деяких членів уряду, а в подальшому і, можливо, самого керманича Кабміну, неузгоджена робота Верховної Ради, аналіз намірів і дій цих владних інституцій, — все це не дає підстав для оптимізму щодо діяльності Київради та КМДА. Дії державної влади в багатьох аспектах не відповідають ні очікуванням більшості громадян України, ні засадам відкритості й підконтрольності суспільству, ні європейським стандартам розвитку демократії, ринкової економіки та ефективної соціальної політики.

— Як Ви оцінюєте роботу уряду після торішньої зміни влади?

— Діяльність нового уряду значною мірою була спрямована на забезпечення та розширення власних повноважень, відновлення недемократичних методів управління, здійснення кадрової політики з метою максимального задоволення політичних потреб та економічних інтересів тих, які належать до парламентської монобільшості.

— В чому це проявилося?

— Це проявилося, зокрема, у використанні недоліків конституційної реформи для максимальної концентрації влади, намірах сформувати нормативно-правову базу таким чином, щоб взяти під контроль всі сфери державної політики. Також варто загадати про прийняття  держбюджету-2020, пов`язаного з коригуванням фінансових потоків на користь інтересів великого олігархічного капіталу. При цьому відбулась консервація мінімальних соціальних стандартів для переважної більшості громадян України.

— До чого призвела зміна державних пріоритетів?

— Фактична зміна пріоритетів державної політики зумовила тенденції відходу від першочергових завдань забезпечення прав і свобод громадян, доступності та справедливості правосуддя, реформування правоохоронної сфери, боротьби з корупцією, створення законодавчих гарантій діяльності опозиції. Закріплення цих тенденцій може спричинити подальше відчуження суспільства від влади та гальмування демократичних процесів, зокрема в місцевому самоврядуванні.

— До речі, що Ви можете сказати про звернення до Верховної Ради щодо фінансового забезпечення потреб територіальної громади міста Києва: його не розглядатимуть, зважаючи на «тертя» між парламентарями та урядовцями?

— Думаю, що так. Сьогодні Верховна Рада сконцентрована на політичних торгах щодо продажу землі. Групи впливу вибивають собі квоти в уряді, посади губернаторів та інші політичні й економічні преференції (в обмін на позитивне голосування).

— Який Ваш прогноз щодо подальшої долі глави Кабміну?

— На мій погляд, його будуть «тримати» до квітня. Зеленський змушений зважати на зовнішньополітичні чинники, зокрема на співпрацю з МВФ. Глава Кабміну стає ще більш «ручним» і залежним від Офісу Президента. Хоча… Якщо результати економічного блоку уряду будуть катастрофічно провальними, то процес його зміни прискориться. Наскільки мені відомо, Гончарук подав заяву про відставку без уточнення дати…

Читай "Вечірку" в Telegram та Facebook. 

Sourse: vechirniy.kyiv.ua

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *