Нардепи радилися: хто під час війни має керувати Києвом і що робити з «Поштовою площею»

Засідання ТСК

Відбулося чергове засідання парламентської ТСК

Як ліквідувати  в  столиці дуалізм влади та чи дійсно перебуває в аварійному стані, як стверджують громадські активісти, станція київського метрополітену «Поштова площа» і що робити в обох цих випадках — цим двом питанням було присвячене друге за рахунком засідання Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України щодо ефективності влади в Києві, яке відбулося у вівторок, 23 квітня. “Каштан NEWS” був присутнім на засіданні, а тому охоче ділимося враженнями від нього.

Засідання ТСК
Засідання ТСК. Фото: Vitaliy Bezgin / Facebook

Гості не завітали

Відразу зазначимо: високе зібрання розпочалося із затримкою на півтори години. Офіційно — через чергову повітряну тривогу. Неофіційно — через сесійне засідання Верховної Ради, на якому вирішувалася низка кадрових питань. Водночас є підозра, що час початку роботи ТСК було відкладено через очікування прибуття на її засідання голів КМВА Сергія Попка і КМДА Віталія Кличка. Однак ні той, ні інший так і не порадували нардепів своєю присутністю. Щодо причини неявки першого — історія замовчує. А ось другий ясно дав зрозуміти, що не прийде. Принаймні такий висновок можна було зробити із зачитування повідомлення столичного мера з його телеграм-сторінки головою профільної парламентської комісії Віталієм Безгіним. У своєму повідомленні, зокрема, Кличко заявив, що минуле — перше  засідання ТСК – було заполітизованим, а тому більше брати участь у подібних дійствах він наміру немає. Дивно, але, якщо не зраджує пам’ять і слух, тоді Кличко привселюдно заявив, що вражений і задоволений роботою комісії, яка пройшла без політизації питань і подякував присутнім за конструктив…

Одним словом, начальники міста включили «ігнор» і не прийшли.

КМВА чи КМДА

Між іншим, не дивно. Адже однією із головних тем, заради якої, власне, і зібралися нардепи, була проблема так званого дуалізму в  столичній владі, який виник із початком повномасштабного російського вторгнення в Україну — через створення Київської міської військової адміністрації та призначення її голови. Як наслідок,  столиця раптово отримала двох «гетьманів»: голову КМДА і голову КМВА.

Звичайно, така ситуація не є нормальною. Вона не просто ускладнює стан речей у місті, а й додає незручностей у діях керівництва щодо вирішення нагальних поточних проблем як військового, так і цивільного характеру. А отже цілком логічно, що в подібному випадку треба розмежувати повноваження КМДА і КМВА.

«Мені, як киянину, важко зрозуміти, де закінчується межа відповідальності КМДА і починаються повноваження КМВА», — зазначив під час засідання ТСК її головуючий народний депутат Віталій Безгін.

За його словами, для чіткого визначення повноважень обох органів необхідно створити робочу групу для напрацювання внесення змін щодо діяльності КМДА і КМВА.

Водночас у цю групу мають увійти як народні депутати, так і депутати Київської міської ради, представники громадськості. І обов’язковою умовою кінцевого результату цієї роботи мають стати чітко визначені законодавчі напрацювання, які в жодному разі не повинні вступати в протиріччя з Конституцією України та  законами. У тому числі — щодо повноважень органів місцевого самоврядування.

У цьому контексті слід зазначити, що Київ опинився єдиним серед міст України, в якому через появу міської військової адміністрації виникають непорозуміння в  керуванні. Тому народні обранці пообіцяли зробити все від них залежне, щоб усунути такого роду недолік.

Куди бігти під час тривоги

Ну, а якщо мова вже пішла про війну, то нардепи згадали про бомбосховища. А вірніше — про тих, хто має оповіщати киян про місце їх розташування під час оголошення повітряної тривоги.

Засідання ТСК. Фото: Vitaliy Bezgin / Facebook

Це, здавалося б, дрібне і просте на перший погляд питання, завело всіх у глухий кут. Як виявилося, у Києві немає єдиної структури, яка централізовано має відповідати в місті за інформування його жителів про розташування бомбосховищ.

Цікаво, що в тупик з відповіддю уповноважених високопосадовців від КМДА поставив простий QR-код на одному з вуличних оголошень про місце розташування укриття. Він просто не працював як джерело інформації і вів шукача не туди, куди потрібно.

В цьому зв’язку присутні нардепи не виключили появи можливих інформаційних диверсій через відсутність одного «господаря» в частині надання інформації про місця розташування укриттів. Щоб цього не сталося, було вирішено надіслати до КМДА офіційний запит і остаточно визначитися з відповідальними за інформування киян про знаходження у місті місць безпеки.

За крок до аварії?

Водночас справжні словесні баталії почали розвиватися навколо питання щодо стану станції метро «Поштова площа».

За інформацією окремих київських активістів, станція знаходиться на межі аварійності, ситуація навколо неї критична і має загрозливі ознаки через начебто не реагування уповноважених структур міста щодо вжиття заходів з відкачки води.

Натомість присутні на засіданні ТСК представники столичної влади парирували, що вони не почули жодних аргументів, не побачили жодних документів і доказів, жодних висновків, жодних експертів на підтвердження «критичного» стану станції.

«Складається враження, що ми навмисно хочемо застрахати киян, що буде аварія на тій чи іншій станції метро», — образився на випади на адресу міської влади один із представників столичного депкорпусу.

Своєю чергою, присутній на засіданні парламентської комісії директор Департаменту транспортної інфраструктури КМДА Руслан Кандибор запевнив, що ситуація на «Поштовій» цілком контрольована і нічим не загрожує киянам.

«Жодної загрози для функціонування метрополітену на сьогоднішній день там немає», — авторитетно заявив Кандибор.

Натомість народні депутати зі складу ТСК вирішили переконатися у стані справ на власні очі.

«Якщо ми достеменно не знаємо про стан справ, то давайте, члени ТСК, туди спустимося і побачимо, що там справді відбувається – чи є аварійна ситуація, чи ні», — закликав колег Безгін.

Народний депутат Віталій Безгін. Фото: Facebook

Заперечень у відповідь не пролунало. Крім того, члени ТСК виступили з пропозицією, щоб КМДА розглянула питання і виділила кошти для проведення експертного дослідження стану цього об’єкта.

Євген ДЕМ’ЯНОВ

Більше новин, фото та відео у телеграм-каналі  KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в телеграмі.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *