Історія доносу, або Завідомо неправдиве повідомлення про злочин?

КП «Київський метрополітен» учергове скаржиться на збитки від надто низьких, на його думку, тарифів на проїзд

У п’ятницю, 15 березня, в Київраді відбудеться чергове засідання тимчасової контрольної комісії з вивчення стану перегону між станціями метро «Деміївська» та «Либідська».

Про це повідомив у коментарі «Каштан NEWS» член комісії, депутат Київської міської ради Андрій Вітренко.

Інтерв'ю Андрія Вітренка щодо формування бюджету Києва.
Андрій Вітренко

«Цього разу будуть результати роботи з документами, які були надані Департаментом транспортної інфраструктури і КП «Київський метрополітен». Транспортники мають дати відповідь на ті запитання, які ми сформували. Думаю, що буде цікаво, тому що перелік документів був значний, і виникає велика кількість питань щодо гарантій на тунелі метрополітену,  коштів, які були на все це витрачені», – анонсував він.

Збитки і доходи

Водночас, як зазначив Андрій Вітренко, КП «Київський метрополітен» учергове скаржиться на збитки від надто низьких, на їхню думку, тарифів на проїзд.

«Сьогодні, наприклад, було засідання комісії, яка розглядає господарську діяльність КП «Київський метрополітен», і представники метрополітену заявили про збитки десь у 2 мільярди гривень, що ці збитки зростають, що вони отримують за перевезення одного пасажира 7,3 гривні, а витрачають 25. Тобто підводять  усе це під можливе  подорожчання проїзду в метрополітені», – вважає депутат.

Однак, на думку Андрія Вітренка, «апетити» КП є надмірні.

Зменшення пасажиропотоку після аварії в метро.
Фото: КМДА

«Враховуючи кількість коштів, які виділяє Київська міська рада на утримання метрополітену, думаю, є можливість дещо затягнути паски і зробити проїзд у метро або взагалі у комунальному транспорті в Києві безкоштовним. Якщо підприємство отримує доходи, якщо підприємство отримує субвенції з місцевого бюджету – їм компенсують різницю між витратами та доходами, і залишаються лише 2 мільярди збитків, –   може, треба зупинитися і подумати, що зробити, щоб уникнути цих збитків? Є ж робоча група, яка була створена з цього приводу ще до повномасштабного вторгнення, але жодного разу не проводила засідань», – нагадав він.

Затоплення метро та донос «УДАРу»

Утім, фракція Кличка, яка має більшість у Київраді, дотримується дещо іншої думки як про саму ситуацію зі столичним метрополітеном, так і про доступ киян до інформації про чинний стан цієї ситуації. Як повідомляв «Каштан NEWS», 28 лютого на офіційному сайті Київради розміщено інформацію про те, що міські депутати від фракції «УДАР» звернулися до  СБУ з проханням «перевірити мотиви розповсюдження депутатом Київради Андрієм Вітренком недостовірної та маніпулятивної інформації щодо роботи столичного метрополітену».

аварія в метро
“Синя” гілка метро повноцінно не працює. Фото: Каштан NEWS

Зокрема, фракція Кличка звинуватила Вітренка в тому, що його заяви щодо стану київського метро нібито «створюють у мешканців помилкове ставлення щодо нібито аварійного стану тунельних споруд і станційних комплексів метрополітену, а також щодо неможливості забезпечення метрополітеном укриття населення під час повітряної тривоги».

«Так, за інформацією КП «Київський метрополітен», через масове поширення недостовірної інформації щодо нібито аварійного стану тунельних перегонів зменшилася кількість людей, які використовують підземні станції як укриття», – йдеться  в  заяві.

Зі свого боку, Андрій Вітренко зазначає, що інформація, оприлюднена у заяві «УДАРу», є неправдивою.

«Це політичний тиск з метою того, щоб, можливо, залякати мене, щоб я не розповідав реальний стан ситуації з київським метрополітеном. Тому що аргументи, які були оприлюднені у цій скарзі на сайті Київської міської ради, взагалі не витримують жодної критики. Зокрема, я звернувся до КП «Київський метрополітен» і запросив  як депутат  документи, на основі яких вони дійшли  висновку про зменшення кількості людей, які відвідують станції метро під час повітряної тривоги. Отримав відповідь, що жодних документів немає, все робиться, скажімо так, на око. Тобто жодних доказів, що люди стали боятися використовувати метро як сховище, немає», – повідомив Андрій Вітренко  кореспонденту «Каштан NEWS».

Також депутат зазначив, що за ті два тижні, що минули з моменту оприлюднення заяви «УДАРу», жодні правоохоронні органи до нього не зверталися.

«Думаю, що правоохоронці зараз проводять відповідні дії, але зі мною ніхто не зв’язувався. Як і казав,  буду максимально співпрацювати з правоохоронними органами», – сказав Вітренко.

Як  він повідомив раніше в ефірі «Каштан LIFE», під заявою, яку «ударівці» написали до СБУ від імені всієї фракції, стоїть прізвище лише одного депутата. Вітренко не став озвучувати журналістам це прізвище, однак у відповіді Служби безпеки України на запит «Каштан NEWS», ідеться, що заява  підписана  головою  фракції «УДАР» у Київраді Дмитром  Білоцерковцем.

Юрист Станіслав Борис, до якого «Каштан NEWS»  звернувся щодо експертного коментаря, зазначає, що законодавство передбачає відповідальність за завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину (стаття 383 Кримінального кодексу України) – виправні роботи  строком  до двох років або арешт  строком  до шести місяців, або обмеження волі  строком  до трьох років, або позбавлення волі  строком  до двох років. Якщо СБУ в результатів  перевірки заяви «УДАРу» дійде висновку, що злочину не вчинено, то законодавство передбачає можливість звернення  до поліції щодо завідомо неправдивого повідомлення про злочин.

Костянтин МИХАЙЛЕНКО

Більше новин, фото та відео у телеграм-каналі  KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в телеграмі.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *