«Двійка» за школу, або На яку оцінку заслуговують Кличко та його забудовники

Києву не вистачає шкіл та дитсадків.

Щороку в місті виростають величезні житлові комплекси. Однак про школи і дитсадки геть забувають

Тому в Києві постійно не вистачає нових освітянських закладів.

Про це раніше говорив і мер Віталій Кличко:

«У столиці будується багато житла. А садків та шкіл пропорційно – критично мало. І, переважно, їх будує місто за бюджетні кошти. Тому необхідно встановити жорсткий контроль за комплексністю забудови. Якщо хочеш побудувати комплекс будинків, мікрорайон, – на цю кількість мешканців обов’язково передбачаєш і зводиш необхідну інфраструктуру. Школи, садки, спортивні та ігрові майданчики, сквери».

Багатоповерхові будинки в Києві. Фото: Unsplash

З відкритих джерел відомо, що у столиці бракує 57 шкіл, 70 дитсадків. Щоб зняти гостроту питання, потрібно щороку зводити не менше 10 шкіл та 16 дитсадків. Але цього не відбувається. Тому заяви Кличка про те, що забудовники повинні споруджувати  і  соціальну інфраструктуру, про «жорсткий контроль»  – лише для ока, пусті фрази.

Редакція «Каштан NEWS» направила до КМДА інформаційний запит із проханням повідомити, скільки збудовано та введено в експлуатацію середніх шкіл та дитсадків упродовж 2020 – 2023 років.

Одержали відповідь: за 2020-2021 роки збудовано лише три освітянські об’єкти; було також реконструйовано 12 закладів, в тому числі деякі з прибудовою, проведенням капремонту. Як бачимо, не густо.

А скільки нових шкіл та дитсадків торік відчинили для дітей свої двері? Заступник директора Департаменту освіти і науки КМДА Ілля Пасько у відповіді на інформаційний запит такої інформації не надав.

Як відомо, в КМДА раніше пояснювали:

«Будівництво, реконструкції та капітальні ремонти інфраструктурних об’єктів за Програмою економічного і соціального розвитку міста Києва на 2021-2023 роки призупинено до завершення воєнного стану».

Подібне, погодьтеся, можна трактувати і як «відмазку». Водночас команді Кличка воєнний стан не завадив будувати нову дворівневу розв’язку на перехресті вулиць Богатирська та Полярна майже за два мільярди гривень.

Київським міським головою Віталія Кличка було обрано у червні 2014-го. Невже за цей період не можна було повністю зняти з порядку денного питання забезпечення школами та дитсадками?

Утім  мер вважає, що він з командою ефективно працює в інтересах громади. Наприклад, звітуючи про результати роботи міської влади в 2020 році, Кличко заявив:

«За шість років фінансування освітньої сфери зросло більш як учетверо. Із п’яти мільярдів гривень у 2014 році до майже 22-ох мільярдів у 2020-му. За ці роки ми побудували або повністю реконструювали в столиці 9 шкіл та 31 дитячий садок. Створили понад 17 тисяч місць у садочках».

За словами Кличка, у 2021 році на будівництво нових садків та шкіл, реконструкцію та ремонт існуючих виділять 792 мільйони гривень. Чи достатньо було цієї суми? Сьогодні  з відповіді заступника директора Департаменту освіти і науки КМДА Іллі Паська знаємо, що за 2020-2021 роки збудовано лише три освітянські об’єкти. На весь Київ. Ось і відповідь на запитання. Особливо хвалитися нічим. За окремими підрахунками, щороку в Києві мають споруджувати не менше 10 шкіл та 16 дитсадків. Але ж цього немає. Ми бачимо лише величезні житлові комплекси на тисячі й тисячі квартир. До яких шкіл ідуть діти батьків, які придбали у новобудовах помешкання? До тих, які збудовані ще пів  століття, а то й більше. Ось тому й маємо переповнені класи. Шкільних приміщень катастрофічно не вистачає. А це  впливає на якість навчання, а згодом і на підготовку майбутніх кадрів для економіки України.

1 вересня в школі
Відкриття школи в Солом’янському районі Києва в 2021 році. Фото: kyivcity.gov.ua

Лакування дійсності

На сайті gromada.top на підставі офіційних відповідей КМДА  на журналістський запит проаналізували  ужинок мера Кличка на цій ниві з 2014 до 2018 року.  Отже, у 2014-му споруджено один дитсадок (№445), у 2015-му – також один (№270), у 2016-му – ще один (№791).

«А вже у 2017 році список був дещо ширший – збудовано заклад дошкільної освіти №370 по вулиці Русової, 1; №362 – по вулиці Закревського, 99а та №106 –  по проспекту Науки, 63а; навчально-виховний комплекс «Ерудит» по вулиці Андрія Мельника, заклад загальної середньої освіти №332 по вулиці Гмирі, 2-в та початкова школа №333 по вулиці Чавдар, 16.

Впродовж  2018 року були побудовані  заклад загальної середньої освіти №334 по проспекту Бажана, 34а та заклад дошкільної освіти № 315 по вулиці Княжий Затон, 12-б.

А у 2019 році було виконано лише реконструкцію з прибудовою закладу загальної середньої освіти №42 по вулиці Хорольська, 19.

Отже з 2014 року було зведено сім дитсадків, два заклади загальної середньої освіти, по одному навчально-виховному комплексу та початкова школа».

Між тим, у 2019 році Кличко хвалився, що за його каденції в Києві було побудовано 26 дитячих садочків та 8 сучасних шкіл.

«Активні Громадяни» вирішили перевірити слова Віталія Кличка і дійшли висновку, що «арифметика не збіглася». Цифри, наведені Кличком, відрізнялися від офіційних даних Департаменту освіти і науки КМДА майже вдвічі. І навіщо таке лакування дійсності?  

У місті порушено баланс інтересів

На думку деяких експертів, коріння цієї гострої проблеми – у відсутності збалансованої містобудівної концепції. Натомість панує хаотична забудова, на яку кияни не можуть впливати, адже не мають ніяких механізмів для цього. У нас не вироблено чітких, прозорих правил розвитку міста. Порушено баланс інтересів, і зовсім не на користь мешканців. Зовсім не беруть до уваги, що головною дійовою особою містобудівних процесів має бути мешканець того чи іншого району, кварталу, його безпечне та комфортне проживання. «Нічого – без нас, без громади!» – ось яке має бути правило. Хочеш збудувати в цьому мікрорайоні житловий комплекс – маєш одержати згоду громади. Ось тоді з’являлися б і школи, і дитсадки, і поліклініки. І не були б переповнені шкільні класи, у яких від 30 до 40 учнів.

День знань
В школах переповнені класи. Фото: kyivcity.gov.ua

На жаль, нині муніципальна влада не зацікавлена домовлятися з громадою, тому й панує сумнозвісне: що хочу, те й роблю. І прикладів цьому безліч. Скажімо, в 2019 році в Осокорках з’явилося вісім тисяч квартир без запланованих трьох шкіл і трьох дитсадків.

Чому ж у забудовників немає бажання зводити школи та дитсадки для муніципалітету? З одного боку, вони ніби зацікавлені у спорудженні соціальних закладів, щоб тільки їхні пайові внески у розвиток інфраструктури міста були зараховані для цих потреб, а не розчинялися на інші цілі у міській скарбниці. А з іншого, вони, певно, розуміють, що коштів для спорудження освітянських закладів потрібно чимало, отож чи не краще значно менші суми направляти до міської казни як пайові внески  та ще й із затягуванням платежів, а то й зовсім уникати такої оплати.

новобудови Київ
В Києві будується багато житла. Фото: alltops.com.ua

Словом, будівельний хаос триває.

Читайте матеріал: КОРОЛІ КВАДРАТНИХ МЕТРІВ: ХТО КОНТРОЛЮЄ РИНОК БУДІВНИЦТВА В КИЄВІ 

Віталій Кличко, вочевидь, вже давно забув, що обіцяв киянам, коли його обирали на посаду міського голови:

«Припинити корупційну практику виділення землі без погоджених проєктів. Приймати тільки цілісні інвестиційні проєкти із передбаченою соціальною інфраструктурою».

Ми сьогодні бачимо, як на практиці виконано обіцянку. І мер у Сірка очей не позичає.

Богдан ТУР

Більше новин, фото та відео у Телеграм-каналі  KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в Телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в Телеграмі.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *