«Замкові» пристрасті: поліція відкрила справу проти захисника старовини

Будинок Замкова продовжують знищувати.

Забудовник подав позов

Скандал навколо старовинного столичного будинку Замкова, що на вулиці Івана Франка, 26,  перейшов у нову фазу. Забудовник звернувся до поліції з проханням відкрити кримінальне провадження проти відомого столичного пам’яткоохоронця Дмитра Перова. Правоохоронці, на диво, швидко відреагувала і  таки розпочали кримінальне провадження.

Що знову відбувається навколо старої будівлі, з’ясовував «Каштан  NEWS».

Будівельники розбирають дах будинку Замкова. Грудень 2023 року. Фото: Спадщина / Facebook

Поліція і допит

Про відкриття кримінального провадження нам повідомив сам його фігурант, який вважає такий крок звичайною помстою забудовника і спробою будь-якими способами та засобами досягнути своєї мети щодо будинку.

«31 січня мене викликали на допит до поліції, бо на мене забудовник написав заяву, що я якимось чином налаштовую громаду проти, на їхню думку, законного будівництва. За це мене вони хочуть притягнути до кримінальної відповідальності», — розповів Дмитро Перов.

За його словами, кримінальне провадження відкрито за статтею «перешкоджання законній господарській діяльності».

«Я надав пояснення, – продовжив Перов, – з приводу історичної цінності цієї будівлі, а також тих вимог закону, які порушуються забудовником».

Довести неможливо

Ситуація з відкриттям кримінального провадження проти активіста дійсно виглядає абсурдно та викликає подив не лише в  людей, які відносно далекі від нюансів юриспруденції, але й у фахівців.

Адвокат Станіслав Борис. Фото: Facebook

«Насправді, дивна ситуація, вона — неробоча, — коментує справу київський юрист і правозахисник Станіслав Борис.

Зокрема, юрист  зауважив,  що за багато років практики  не бачив, де б ця стаття застосовувалася і за неї когось притягували  до відповідальності.

За словами Бориса, інкримінована Дмитру Перову стаття — дуже «вузька» і дуже  непросто  довести, що чиїсь дії є дійсно протидією певній господарській діяльності.

Водночас, звернув увагу правознавець, відразу виникає запитання: які вимоги  закону порушено,  чим  заподіяна або могла бути заподіяна шкода. Крім того, необхідно підрахувати цю шкоду, якщо вона є.

«Тобто тут достатньо багато критеріїв, які, по-перше, важко доводити  або їх взагалі неможливо довести», — наголосив співрозмовник.

Зведення рахунків

Єдиною причиною появи справи, на переконання Бориса, є помста забудовника активістам за їхню позицію.

«У цьому випадку, з того, що я бачу, можна припустити, що це — один із ходів забудовника  для того, щоб якось погасити запал людей, які виступають проти забудови. Цей хід ініційовано для того, щоб «приструнити» противників забудови. Однак я не бачу  якихось перспектив у цих обставинах, аби стверджувати  про  склад злочину за 206 статтею»,  — констатував Станіслав Борис.

Відповісти справою на справу

Між тим він радить людині, на яку «шиють справу», відповісти доведенням своєї правоти в законодавчому полі: звернутися до відповідних контролюючих органів.

«Тому доцільно, щоб людина, проти якої відкрили справу,  своєю чергою звернулася до правоохоронців, архітектурно-будівельного контролю, інших інспекцій, які контролюють будівництво, щоб вони провели перевірку діяльності забудовника», — порадив правозахисник.

Чергова спроба зупинити безлад

Між тим 28 січня столичні активісти знову викликали поліцію, щоб укотре зупинити невгамовних працівників, які за вказівкою свого роботодавця продовжують завзято псувати старий будинок.

Як зауважив Дмитро Перов, наряд поліції спрацював як треба, однак лише з другої спроби вдалося припинити роботи. Також активісти розмістили  на дверях будівлі застереження щодо заборони проведення самовільних робіт.

Гримаса сьогодення

Окремо потрібно  зупинитися на тому, що вибудовують  над аутентичними поверхами будівлі. Як охарактеризував ситуацію Дмитро Перов, забудова виконується найпростішими  формами з найдешевшого матеріалу, за найпримітивнішою технологією.

«Дебелий газоблок за допомогою лебідки затягують на класицистичний фасад історичної будівлі. На місці її двосхилого дерев’яного даху виникає нова просторічна форма «сарайного типу», позбавлена декору та естетичної вибагливості», — констатував захисник київських старожитностей.

Засмітити все

Водночас забудовник і його робітники вирішили не обмежуватися лише одним місцем будівельного хаосу та розповсюдили його на прилеглу до будинку територію. А саме — в порушення елементарних правил благоустрою та складування будівельних матеріалів вивалили їх просто на газон, пошкодивши зелені насадження. Також усю цю філію  міського звалища не огороджено будівельним парканом. Цікаво, куди дивиться  «Київблагоустрій»?

Таким чином будівельне свавілля триває вже третій тиждень.  І зупинити його наразі не під силу ні Департаменту територіального контролю КМДА, ні Міністерству культури, ні поліції. Зауважимо, що такі дії відбуваються, не зважаючи на те, що стосовно забудовників відкрито кримінальне провадження. До речі, це провадження розпочато  поліцією за поданням столичної прокуратури, а процесуальне керівництво здійснює Шевченківська окружна прокуратура  Києва. Наразі це все, чим можуть похвалитися правоохоронці: і ті, хто розслідують, і ті, хто контролюють…

Тим часом Департамент охорони культурної спадщини КМДА запевнив активістів, що облікова документація на багатостраждальний будинок перебуває  на розгляді і  найближчим часом їй  буде дано належний хід.

Сподіваємося, справедливість візьме гору. Але  в  цій ситуації викликає подив те, що за заявою забудовника відразу розпочалися слідчі дій, а з приводу незаконного будівництва слідство ще триває…

Євген ДЕМЯНОВ

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *