Роздача слонів та демонстрація вишиванок: Київрада знову влаштувала собі свято

Засідання Київради

Депутати робили селфі в модних обновах та роздавали гроші

Позачергове засідання Київради, яке припало на День вишиванки, передбачувано перетворилося на демонстрацію модних луків: секретар Володимир Бондаренко понад півтори години не міг зібрати до сесійної зали депутатів, які фотографували себе та колег у національному вбранні на фоні кулуарів.

Володимир Бондаренко. Фото: Facebook

Коли в залі таки набрався кворум, депутати пропрацювали аж дві з половиною години – неабиякий прогрес у порівнянні з позачерговим засіданням минулого тижня, яке тривало лише годину. Переважна частина цих двох з половиною годин була присвячена роздаванню грошей: зокрема, 2,5 млрд гривень Київрада віддала КП «Київтеплоенерго», 1,5 млрд  – на нову інкарнацію «Київводоканалу», а ще 750 млн – на створення КП, яке керуватиме міським сміттям.

Яку користь отримують кияни від цієї роздачі слонів та чи отримають взагалі – читайте в новому матеріалі «Каштан NEWS».

«Київводоканал» помер? Хай живе «Київводоканал»!

Одним із найболючіших питань порядку денного стала трансформація ПрАТ «Київводоканал». Ідея, що столичний водний монополіст далі вже не може існувати в тому вигляді, в якому він існує, виникла не на пустому місті: за останні десять років вартість послуг «Київводоканалу» зросла в 11,5 раза, проте вода у водогонах чистішою не стала, а «фонтани», що заливають вулиці, перетворилися трохи не на буденність.

Водночас діяльність монополіста тривалий  час є виключно збитковою – хоча з 20 квітня 2023 року Київрада дозволила ПрАТ «Київводоканал» не сплачувати за користування комунальним майном (яке становить 91% основних засобів підприємства) аж до кінця воєнного стану плюс ще шість  місяців від моменту його скасування. Найпікантніший момент полягає в тому, що ПрАТ належить київській громаді лише частково – долями у ньому володіють дві офшорні компанії, які пов’язують з оточенням екс-регіонала Льовочкіна.

Київводоканал
Фото: КМР

Зрештою столична влада вирішила, що з цією «чорною дірою» треба щось робити, і депутатам було запропоновано ліквідувати ПрАТ «Київводоканал», а замість нього організувати акціонерне товариство під тією ж назвою, яке належатиме місту. А оскільки новостворене АТ повинно мати статутний капітал, проєктом рішення пропонувалося виділити на цю мету 1,5 мільярда гривень із міського бюджету.

Ця сума викликала  жваві дискусії. Зокрема, голова фракції «Слуга народу» Андрій Вітренко нагадав, що наразі ПрАТ «Київводоканал» має за душею лише мільйонні борги, а проти його колишнього керівництва відкрито відразу кілька кримінальних проваджень за  розтрату бюджетних коштів.

Заодно Вітренко поцікавився у присутнього в залі голови КМДА Віталія Кличка, коли мешканці Оболоні зможуть нарешті пити воду з-під крана, обіцяну їм мером ще п’ять років тому. Втім Кличко вирішив за краще переадресувати запитання своєму заступникові Петру Пантелеєву, який запевнив депутатський корпус, що цей прекрасний момент може настати після війни, але це не точно.

«Ми почали декілька проєктів, зокрема, ми перейшли на нові методи знезараження. Замість хлору зараз використовуються ті реагенти, які використовує вся Європа. Тому перші кроки зроблені. Я думаю, що після завершення війни ми продовжимо цю роботу і будемо досягати тих результатів, про які ви говорите», – пообіцяв Пантелеєв.

Петро Пантелеєв
Петро Пантелеєв. Фото: КМДА

Незважаючи на туманність цієї обіцянки та страхітливу суму в 1,5 мільярда, депутати таки ухвалили перетворення ПрАТ «Київводоканал» на АТ «Київводоканал» 74 голосами.

Світло і сміття

Також під час засідання було ухвалено створення сміттєвого «муніципального адміністратора» та докапіталізацію «Київтеплоенерго».

Новостворене КП «Муніципальний адміністратор з управління побутовими відходами» буде підпорядковане Департаменту житлово-комунальної інфраструктури і займатиметься, як випливає з його назви, столичним сміттям. Потребу в створенні нового підприємства в Київраді пояснили вимогою Закону України «Про управління відходами», який набув  чинності минулого року. Статутний капітал «сміттєвого адміністратора» становитиме 750 мільйонів гривень, які треба буде виділити з міського бюджету.

З того ж багатостраждального бюджету також буде виділено додаткові 2,5 мільярда гривень на збільшення статутного капіталу КП «Київтеплоенерго». Як випливає з ухваленої депутатами концепції «Енергетичне відновлення: шлях до розподіленої когенерації», ця сума має допомогти «Київтеплоенерго» впоратися з викликами, який постають перед столицею перед наступним опалювальним сезоном.

КП «Київтеплоенерго»
Фото: КМР

Корупція? Яка корупція?

Окремою родзинкою вчорашнього засідання стала довгоочікувана година запитань до виконавчого органу Київради, тобто до КМДА, а точніше – до його голови Віталія Кличка. Нагадаємо,  столичному голові вдавалося кілька місяців уникати цього заходу, але ось час настав, тож годину запитань таки було оголошено.

Однак дуже швидко з’ясувалося, що гора народила мишу: обіцяна година тривала лише 20 хвилин, а прозвучати встигло лише одне запитання, озвучене Андрієм Вітренком. Голова фракції «СН» поцікавився в мера результатами діяльності створеного минулого року антикорупційного департаменту КМДА.

У відповідь Віталій Кличко гнівно заявив, що ніякої корупції в КМДА немає, а те, що є – ніщо інше, як вигадки наклепників, які намагаються очорнити світлий образ столичного керівництва. За його словами, за 1200 кримінальними справами, відкритими проти київських чиновників за останні три роки, було винесено лише два вироки.

Втім буремної дискусії щодо (не)існуючої корупції не вийшло, оскільки секретар Київради Володимир Бондаренко дуже вчасно звернув увагу на відсутність у залі кворуму. Як з’ясувалося, депутатський корпус, втомившись від двох з гаком години старанної праці, потайки розсмоктався з сесійної зали і повернувся до фотографування своїх персон у вишиванках у кулуарах та на вулиці перед будівлею КМДА. На робочих місцях залишилося лише 44 депутати, і, зважаючи на це, засідання було оголошено завершеним.

День вишиванки біля КМДА. Фото: КМДА

Костянтин МИХАЙЛЕНКО

Більше новин, фото та відео у телеграм-каналі  KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в телеграмі.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *