Не така вже й нова Наглядова рада «Київміськбуду»: з посадовців КМДА та без представників інвесторів

Наглядова рада "Київміськбуду"

У «Київміськбуді» змінилося керівництво – щонайменше голова Наглядової ради та президент компанії. Відбулося це після тривалого скандалу навколо соратника Кличка та екскерівника «Київмісьбуду» Ігоря Кушніра.

Проте,  чому кадрові зміни викликають радше розчарування, ніж надію на вирішення  багаторічної проблеми з незавершеними обʼєктами забудовника та як наглядові ради на рівні Києва стають інструментами особистого контролю?

Мітинг вкладників "Київміськбуду"
Мітинг інвесторів “Київміськбуду” біля КМДА, 2023 рік.

Нові давно знайомі обличчя

У ПрАТ «Київміськбуд» для стабілізації роботи компанії оновили склад Наглядової ради. Про це міський голова Києва Віталій Кличко повідомив на початку сесійного засідання Київради 8 лютого 2024 року.

«І сьогодні вони спільно готують план стабілізації роботи компанії, який «Київміськбуд» має представити найближчими тижнями. Тож чекаємо на презентацію покрокового плану і будемо рухатися далі, контролювати його втілення», – наголосив Кличко в стінах Київради.

Водночас,  за даними системи розкриття інформації Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР),  рішення про кадрові зміни Наглядова рада ухвалила ще 29 січня. Тобто 8 лютого фактично міський голова Києва лише підтвердив цю інформацію, але не озвучив жодного імені.

За інформацією НКЦПФР, новим головою  Наглядової ради «Київміськбуду» став не такий уже новий заступник Кличка Владислав Андронов.

Проте жодного документа а  публічному доступі нам знайти не вдалося. Ми надіслали відповідний запит до КМДА. Згідно з відповіддю, до Наглядової  ради  «Київміськбуду»  також входять: Володимир Бондаренко (заступник Віталія Кличка та секретар Київради) та Андрій Гудзь  (директор Департаменту комунальної власності КМДА). До слова, Андрій Гудзь з 2015 є членом Наглядової ради «Київміськбуду» як представник від місцевої влади. Проте з відповіді КМДА стає зрозуміло, що всі члени Наглядової ради – це призначені Кличком чиновники КМДА різного рівня.

Наглядова рада без представників реальних інвесторів

Згідно з  Положенням про Наглядову раду «Київміськбуду», вона складається з трьох осіб. Усі – від КМДА. Голову обирають члени Наглядової ради – усі троє від КМДА, двоє з яких – заступники Віталія Кличка. Обирається склад на три роки, переобиратися може – необмежену кількість разів, що дозволяє Адрію Гудзю  бути  в Наглядовій раді вже майже 9 років.

Тобто  Наглядова рада, яка фактично на 100 відсотків складу підпорядкована очільнику КМДА Віталію Кличку, має якось зберігати нейтралітет на користь компанії, представляти інтереси інвесторів.

Проте основного інвестора – представника вкладників, головних інвесторів – у  Наглядовій раді так і не має.

Фактично чинна процедура створення, формування і внесення змін до складу наглядових рад установ і підприємств, які підконтрольні КМДА, дозволяє призначити людей на найважливіші посади без чітких критеріїв,  відкритих конкурсів, громадських слухань і навіть без врахування інтересів головних інвесторів – людей, які вклали гроші у довгобуди. Наглядові ради з нейтрального, колегіального органу, який покликаний діяти в інтересах компанії і захищати інвесторів, у Києві перетворені в ручний непрозорий інструмент.

Свій до свого… по своє?

Наступного дня після публічного визнання Кличком кадрових змін на сайті  «Київміськбуду»  зʼявляється новина про обрання Наглядовою радою Андронова президентом компанії такого собі Василя Олійника.

З 24 січня 2024 року Олійник був введений до правління «Київміськбуду» та призначений на посаду віцепрезидента компанії. Його імʼя тісно повʼязано  із забудовницею столиці – Владиславою Молчановою. Адже з 2011 до 2018 року  Олійник очолював велику генпідрядну організацію, девелопментом якої є будівельна компанія «Stolitsa Group» Владислави Молчанової. Це та сама  будівельна компанія, з якою повʼязують знищення історичних памʼяток архітектури, зокрема, будинок Замкова, а також початок скандального будівництва в лютому 2024 на Осокорках.

Також українська підприємиця була довіреною особою лідерки партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко під час президентських виборів у 2019 році. А головне –  офіційною спонсоркою «Батьківщини», тож депутати цієї фракції завжди допомагають їй в ухваленні потрібних рішень. Підтримку інших фракцій Молчановій забезпечує Денис Комарницький, який, за даними ЗМІ,  має вплив на інших депутатів.

Денис Комарницький був співголової фракції «Блоку Леоніда Черновецького». У ЗМІ його вважають «смотрящим» за Києвом та близьким другом Віталія Кличка. Також Комарницького повʼязують із Артуром Палатним (головою партії «УДАР» та кумом мера Віталія Кличка) і Валерієм Іщенком. А Владислава Андронова кілька разів помічали у компанії Валерія Іщенка.

Імена високопосадовців КП «Київпастранс» Дмитра Левченка та КП «Київський метрополітен» Віктора Брагінського часто пов’язують з Артуром Палатним і Денисом Комарницьким, якого вважають близьким другом міського голови та головним «схемником» Києва.

Як відомо,  2010 року  Комарницький разом із колегами – В’ячеславом Супруненком, Денисом Бассом, Анатолієм Чубом та Олесем Довгим – нібито організували рейдерське захоплення книгарні «Сяйво». Тож, Денис Комарницький та Денис Басс точно знайомі та  навіть  можна припустити, що вони були, а може й залишаються друзями. Нагадаю, що одним із бенефіціарів «Арікс»  є батько Дениса Басса – Яків Басс.

Що відомо про Владислава Андронова?

Владислав Андронов –  з 2020 року депутат чинного ІХ скликання Київради від партії «УДАР». Він – заступник голови з питань здійснення самоврядних повноважень, на цій посаді змінив Олександра Харченка, у 2022 році. Також Владислав є секретарем постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестиційної діяльності. З 2017 до 2020 року  був держсекретарем Міністерства аграрної політики та продовольства.

Владислав Андронов
Владислав Андронов. Фото: vechirniy.kyiv.ua

Судячи із декларації, яку подали всі державні службовці в лютому цього року, Владислав Андронов у 2021 році на посаді державного секретаря в Міністерстві аграрної політики та продовольства отримав заробітну  плату в сумі  1580328 гривень, а вже за наступний – 2022 рік – на посаді заступника голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень – 534524 гривень. Також в останній декларації зазначено, що Владислав Андронов разом із колишньою дружиною Тетяною мають у власності дві квартири, дві земельні ділянки,  житловий будинок та два незавершені будівництва будинків. Серед цінного рухомого майна, крім автомобілів – годинник та два велосипеди.

Транспортних засобів у користуванні колишнього подружжя – п’ять. Найдорожчі з них – Porsche Cayenne, який придбали в 2016 році. Його вартість на момент придбання – 1460000 гривень. Є автівка й новіша – Tesla S, яку вони купили в 2019 році, коли Владислав Андронов працював держсекретарем, а дружина займалася підприємницькою діяльністю. Скільки коштував транспортний засіб, у жодній декларації не зазначено, однак нині  таке авто коштує приблизно мільйон гривень.

У банках Владислав Андронов зберігає 477 євро, майже 50 тисяч доларів США  та 1310846  гривень. Готівкою він задекларував 87 тисяч  доларів,  110 тисяч  євро, 5100 фунтів стерлінгів та 150 тисяч гривень. Третім особам Андронов позичив майже 6 мільйонів гривень.

Справи з «Київміськбудом»  у Владислава Андронова, ще з травня 2023 року. Тоді через розслідування журналістів Bihus info зʼясувалося, що на земельних ділянках в Козині, під Києвом, які колись належали «Київміськбуду», нині будуються приватні маєтки. Через розголос цієї ситуації КМДА створила тимчасову контрольну комісію для перевірки «Київміськбуду».  Її головою став – Владислава Андронова. Зауважимо, що членом цієї ж фракції є син Кушніра – Ілля.

Того таки 8 лютого на пленарному засіданні  Владислав Андронов проголосував ЗА передачу  земельної ділянки ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «АРІКС».

Кінцевими бенефіціарами цього ТОВ є Яків Басс та Артем Лазня. Яків Басс – батько Дениса Басса, колишнього заступника голови КМДА Леоніда Черновецького. До речі, з 2012 до 2018 року Денис Басс жив у Москві та керував російською компанією «Інтурист». Артем Лазня – колишній заступник  генерального директора «Укрзалізниці» за часів прем’єрства Юлії Тимошенко. З січня 2010 року до березня 2011 року відповідав за фінансово-економічний блок «Укрзалізниці».

Вікторія ЛІБАН

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *