«Київзеленбуд» планує витратити мільйони гривень на озеленення столиці  в  2024 році

План діяльності КП "Київзеленбуд".

У вересні 2022 року комунальне підприємство «Київзеленбуд» затвердило стратегічний план розвитку з 2023 до 2025 року.  Редакція «Каштан NEWS» проаналізувала цей план, можемо розповісти далі, у скільки мільйонів гривень платників податків може обійтися озеленення столиці цього року під час повномасштабної війни.

Відремонтовані та заплановані парки

Щороку «Київзеленбуд»  запланував створювати по 10 нових скверів. Для цього мають отримати дозволи на розробку землевідводів для ділянок загальною площею 150 га.

Водночас  відремонтувати за 2023-2025 роки планують 45 вже існуючих парків та скверів, тобто щороку – 15 обʼєктів.

А кошти на ремонт з кожним роком тільки зростають. У 2023 році в плані закладено 275 млн гривень, тоді як в 2024 році мають витратити вже 355 млн гривень, а в 2025 – 425 млн.

Найактуальніші виклики для  «Київзеленбуду»

Одним із найактуальніших планових завдань господарської діяльності «Київзеленбуд» у своєму стратегічному плані визначає влаштування автоматичних поливо-зрошувальних систем для поліпшення догляду за зеленими насадженнями. За період реалізації цього стратегічного плану хочуть створити автоматичні  поливо-зрошувальні системи загальною площею понад 4,5 га. Орієнтовна вартість реалізації у 2023 році становить – 4 млн 875 тис. гривень, 2024 – 5 млн 120 тис., 2025 – 5 млн 375 тис.

До речі, наприкінці грудня 2023 року КП «Київзеленбуд» оголосило тендер на сайті prozorro на озеленення та ремонт трьох поливо-зрошувальних систем у Шевченківському районі на загальну суму майже  2 млн 249 тис. гривень.

Окрім цього, підприємство планує створити спеціальний центр на базі Управління міського декоративного розсадника «Теремки». За допомогою відкриття тепличного комплексу планують розширити асортимент посадкового матеріалу та передавати його для потреб районних комунальних підприємств з  утримання зелених насаджень, а як результат – економити бюджетні кошти.

А також на базі цього центру хочуть запровадити реєстр посадкового матеріалу. Для цього планують залучити більше нових спеціалістів та запустити рекламу в інтернеті. Яка вартість створення комплексу в стратегічному плані не зазначено, втім є перелік необхідної техніки на 2024 рік на суму понад  4 млн 350 тис. гривень.

Підтримка зелених зон у Києві

Загалом у підпорядкуванні «Київзеленбуду» перебувають 13 підприємств, які опікуються зеленими зонами у всіх районах столиці та Конча-Заспі.

Для них потрібна нова техніка, обладнання та засоби малої механізації. Найбільше у 2024 році планують витрати на телескопічні автопідіймачі – 20 млн гривень та навантажувальні ескаватори – 16 млн.

До слова, раніше журналісти «Каштан News» виявили у рамках розслідування для проєкту «В тіні каштана» завищення цін у десятки разів на сотні тисяч гривень на закупівлях комунального підприємства з озеленення в Оболонському районі. Більше про це читайте за посиланням.

Як планує заробляти «Київзеленбуд»

Щоб мати власні доходи для самостійного розвитку виробничої бази та вирішення завдань незалежно від бюджетного фінансування, підприємство хоче збільшити зростання показників господарської розрахункової діяльності. А саме – зменшити простій спецтехніки та підвищити ефективність її використання – придбавши нову, розширити асортимент та збільшити обсяги реалізації товарів та послуг, підвищити ефективність реклами та збуту товарів та послуг. Завдяки цьому планують заробити за 2024 і 2025 роки 1 млн 800 тис. гривень.

Проте цей план доходу на два роки не співмірний із сумою витрат на озеленення, техніку тощо.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *