“Кримінальний світ” КМДА: хто з київських чиновників «ходить» під підозрою

Посадовці КМДА "під криміналом".

Останнім часом складається враження, що не мати статус фігуранта кримінальної справи серед столичних посадовців вважається просто-таки непристойним

В одному з недавніх випусків «В тіні каштана» ми вже розповідали про найгучніші корупційні скандали січня, в яких відзначилися чиновники КМДА. Однак час не стоїть на місті, водночас  один випуск не може  охопити весь обсяг кримінальних справ, «героями» яких стали за останній час столичні посадовці.

«Каштан NEWS» продовжує знайомити вас із цією гарячою темою і представляє нових фігурантів. Деякі з них нині перебувають у статусі підозрюваних, інші  після завершення  досудових розслідувань  та спрямування матеріалів до суду вже набули статусу обвинувачених – але більша частина їх досі залишається на своїх посадах і продовжує свою нелегку (у всіх сенсах) трудову діяльність.

КМДА
КМДА. Фото: Каштан NEWS

Непотріб «Київавтодору»

16 лютого пресслужба Нацполіції повідомила про вручення підозри генеральному директору КК «Київавтодор» та ексначальнику  «ШЕУ Солом’янського району міста Києва» за фактом службової недбалості та забруднення земель.

«Протягом 2022-2023 років службові особи КП «ШЕУ Солом’янського району міста Києва» за вказівкою свого керівника звозили відходи різного типу на земельну ділянку, яка призначалася виключно для накопичення снігу», – йдеться в  повідомленні.

Іншими словами, замість того, щоб утилізувати свій непотріб згідно з чинним законодавством, «Київавтодор» звалював його де попало. Оглянувши ділянку, експерти Держекоінспекції столичного округу виявили там металобрухт, тверді побутові відходи, пластик та відходи автомобільного транспорту. За оцінками правоохоронців, своїми діями чиновники завдали державі збитків на майже 300 млн гривень.

Забруднена ділянка
Забруднена ділянка. Фото: npu.gov.ua

15 лютого генеральному директорові «Київавтодору» та його спільнику повідомили підозру відразу за двома статтями Кримінального кодексу – за ч. 2 ст. 367 (службова недбалість, яка спричинила тяжкі наслідки) та ч. 2 ст. 239 (забруднення або псування земель, що спричинило загибель людей, їх масове захворювання або інші тяжкі наслідки). Якщо провина буде доведена в  суді, то за першою статтею посадовцям «світить» від 2 до 5 років за гратами з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю  строком до 3 років та зі штрафом від двохсот п’ятдесяти до семисот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (тобто від 378,5 тис. до 1,1 млн гривень станом на 2024 рік) або без такого. Санкція другої статті передбачає аналогічне покарання, але без штрафу.

Згідно з даними офіційного сайту «Київавтодору», генеральним директором комунальної корпорації з 5 липня 2022 року до теперішнього  часу є Олександр Федоренко. Оскільки на сайті немає жодної інформації про тимчасове або постійне відсторонення Федоренка від посади, треба  вважати, що нині  одним із найпотужніших підприємств КМДА керує людина, на якій «висять» відразу дві підозри за кримінальними правопорушеннями.

«Не бачу зла»

Ще одна новина: на початку лютого Подільська окружна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно директора КП «Житлоінвестбуд-УКБ», який «відновлював» будинки, що постраждали від російських обстрілів у березні 2022 року.

Йдеться про два багатоквартирні  будинки на  вулиці Межова, що в Подільському районі Києва. Для виконання відновлювальних робіт (капітального ремонту) «Житлоінвестбуд-УКБ» уклав договір із приватним підприємством і, за версією слідства, пустив справу на самотік.

Відновлення будинків
Відновлення будинків на вулиці Межова в 2022 році. Фото: КМДА

«Слідством встановлено, що при проведенні будівельних робіт через недбалість та відсутність належного контролю з боку директора комунального підприємства виконавцем робіт використовувалися  матеріали, які не відповідають вимогам державних стандартів, будівельним нормам та правилам», – ідеться в повідомленні Київської міської прокуратури від 6 лютого.

«Недбалість» гендиректора КП,  підпорядкованого Департаменту будівництва та житлового забезпечення КМДА, правоохоронці оцінили у 800 млн гривень збитків, завданих державі. Про підозру посадовцю повідомили у серпні 2023 року, а вже у вересні суд відсторонив його від посади та обрав запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту терміном  два місяці.

Генеральним директором «Житлоінвестбуд-УКБ» із січня 2022 року є Олександр Акименко. Згідно з  документацією, викладеною на офіційному сайті комунального підприємства, попри статус фігуранта кримінальної справи, наразі він продовжує виконувати свої обов’язки і навіть отримувати матеріальні заохочення за старанну працю. Зокрема, за січень 2024 року Акименко, якого прокуратура звинувачує в службової недбалості, що спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України), на додаток до свого окладу у 32 тисячі гривень отримав премію в  розмірі майже 26 тисяч гривень.

Від каруселей до «швидких»

Загалом репертуар кримінальних правопорушень, які інкримінують посадовцям КМДА, вражає неабиякою широтою. Схоже, не має жодної сфери і жодної посади, яку спритний чиновник не здатен перетворити на власну годівницю. Ось лише частковий перелік підозр,  про які прокуратура повідомила столичним посадовцям за останній рік:

  • начальнику одного з управлінь КМДА – за вимагання хабарів за місце на столичних ярмарках (спочатку продавці сплачували по 500 доларів США щоквартально, далі чиновник знижував «розцінки» до 450 доларів за квартал);
  • директору парку Партизанської слави, підпорядкованого Департаменту культури КМДА, –за вимагання 2 тисяч доларів США за дозвіл на розміщення кафе-пункту незламності;
  • директору «Гідропарку», підпорядкованого Департаменту культури КМДА, – за вимагання хабарів за дозвіл на встановлення дитячих каруселей (чиновника затримано на гарячому під час отримання першого «внеску» розміром 30 тисяч гривень);
  • одному із заступників начальника Департаменту транспортної інфраструктури КМДА – за обкладання даниною київських автоперевізників (за даними слідства, посадовець встиг вициганити з підприємців 270 тисяч доларів США);
  • в.о. керівника одного з комунальних підприємств КМДА – за службове підроблення під час укладення договорів на розміщення засобів пересувної та сезонної дрібнороздрібної торгівлі  в столиці;
  • одній із керівниць КП «Інформатика» КМДА – за несанкціонований «злив» інформації, яка зберігалася в столичних автоматизованих системах відеоспостереження;
  • директорові, заступникам директора та начальникові служби матеріально-технічного забезпечення КО «Київмедспецтранс», підпорядкованої апарату КМДА, – за розкрадання 13 млн грн на каретах «швидких»;
  • посадовиці одного з департаментів КМДА – за незаконне переоформлення права власності на квартиру, на яку  в  2018 році було накладено арешт;
  • заступникові  гендиректора з питань капітальних вкладень одного із столичних КП – за перерахування бюджетних коштів підряднику, який мав розчистити струмок Вершинка  в Солом’янському районі, але так і не розчистив.

Як вже було зазначено, це – неповний перелік кримінальних справ, інкримінованих посадовцям КМДА та підпорядкованих їй структур. Щоб з’ясувати точну кількість столичних чиновників, які нині мають статус підозрюваних або обвинувачених у кримінальних справах, «Каштан NEWS» надіслав до КМДА відповідний журналістський запит. У цьому запиті ми також попросили надати інформацію, чи проводить КМДА внутрішнє розслідування стосовно  таких працівників та чи відстороняє їх від виконання службових обов’язків на період розслідування, що здійснюють правоохоронні органи.

Наше видання обов’язково повідомить вас про результати розгляду запиту в КМДА, тож слідкуйте за оновленнями!

Костянтин  МИХАЙЛЕНКО

Більше новин, фото та відео у телеграм-каналі  KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в Телеграмі.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *