Додаткові виплати пенсіонерам від ООН: хто має на них право та як їх отримати

Програма грошової підтримки ВПП ООН діє з серпня 2023 року

Всесвітня продовольча програма Організації Об’єднаних Націй разом із Мінсоцполітики та Пенсійним фондом України подовжила виплати українським пенсіонерам до кінця 2024 року. Про це повідомила 21 червня пресслужба Пенсійного фонду.

Хто має право на грошову допомогу від ООН та які документи для цього потрібні – пояснює «Каштан NEWS».

Що таке програма з підтримки пенсіонерів

Хаб для переселенців із Краматорська в Дарницькому районі

Додаткову грошову допомогу від Всесвітньої продовольчої програми ООН українські пенсіонери отримують із серпня 2023 року. Після червневого подовження виплат вимоги до їх отримувачів залишаються такими, що й раніше. Отже, на отримання грошової допомоги від ООН мають право:

  1. Пенсіонери, чия пенсія менше 3 250 гривень (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації, щомісячної компенсаційної виплати, щомісячної компенсації у разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших доплат до пенсій, установлених законодавством).
  2. Пенсіонери, які не отримували з 1 березня 2023 року додаткових грошових виплат від міжнародних організацій та/або допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 року  № 332 «Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам».
  3. Пенсіонери, які мешкають на територіях активних або можливих бойових дій.

Перелік територій визначено наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.12.2022 року № 309. До нього входять:

  • Дніпропетровська область;
  • Донецька область;
  • Запорізька область;
  • Луганська область;
  • Миколаївська область;
  • Сумська область;
  • Харківська область;
  • Херсонська область;
  • Чернігівська область.

Якщо пенсіонер перестає відповідати хоча б одній із трьох вимог (пенсія менше 3 250 гривень, відсутність виплат від міжнародних організацій та допомоги ВПО, проживання на території активних або потенційних бойових дій), виплати додаткової грошової допомоги від ООН припиняються.

Розмір і спосіб виплат

Сума щомісячної виплати дорівнює різниці між 3 250 гривнями та сумою пенсії, яку отримує людина. Таким чином, якщо ваша пенсія становить 2 400 гривні, ви будете отримувати щомісяця 850 гривень.

Виплати нараховуються разом із пенсією – на банківську картку для тих, хто отримує пенсію на картку, або через відділення «Укрпошти» для тих, хто отримує пенсію в «Укрпошті».

Що потрібно робити, щоб почати отримувати кошти

Нічого. Як наголошують  у Пенсійному фонді України, участь у програмі не потребує жодних заяв або подання документів. Перелік одержувачів виплат формується за інформацією, що міститься в базах даних Пенсійного фонду, тому виплати починають нараховуватися автоматично.

Хто фінансує програму

Фото: depositphotos

За даними Мінсоцполітики, нині  додаткові виплати українським пенсіонерам фінансуються Всесвітньою продовольчою програмою ООН за кошти Німеччини, Норвегії, Фінляндії, Європейського Союзу та приватних донорів. Із серпня 2023 року отримувачами додаткових виплат стали понад 421 тисяча  українців, а загальна сума виплат становила  понад 1,68 млрд гривень.

«Ми розуміємо, що жити на невелику пенсію, особливо на територіях близьких до зони бойових дій, нелегко і що додаткова допомога вкрай потрібна. Завдяки щедрості наших донорів ми раді продовжити нашу грошову підтримку пенсіонерам до кінця року та продовжувати доповнювати державну соціальну допомогу для найбільш незахищених верств населення»,  – сказала т.в.о. директора ВПП ООН в Україні Маріанна Ворд.

Тривалість проєкту

Тривалість програми залежить від фінансування проєкту. Нині  відомо, що програму подовжено до 31 грудня. Отже, учасники програми гарантовано отримуватимуть виплати до кінця цього року.

Допомога для родин із дітьми

Хаб для переселенців із Краматорська в Дарницькому районі

Крім того, грошову допомогу можуть отримати родини вразливих категорій, які мають обовʼязково евакуюватися з прифронтових громад Сумщини та Харківщини. Цими виплатами займається спільний проєкт Мінсоцполітики та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

Виплата є одноразовою і становить 10 800 грн на кожного члена родини. Право на таку допомогу мають сім’ї з дітьми, які з 1 травня 2024 року підлягають обов’язковій евакуації з території Сумської та Харківської областей, у разі, якщо:

  • в складі сім’ї є особа або дитина з інвалідністю до 18 років;
  • сім’я є багатодітною, з дітьми до 18 років;
  • дітей виховує одинока мати/одинокий батько;
  • сім’я з дітьми  віком до 18 років  є малозабезпеченою;
  • сім’я не отримувала міжнародну цільову грошову підтримку від інших міжнародних організацій.

Якщо родина евакуюється засобами, організованими обласними військовими адміністраціями, додатково звертатися за отриманням цієї допомоги не потрібно: виплату буде здійснено автоматично на рахунок одного з членів сім’ї. Також її можна буде отримати через відділення «Укрпошти».

Якщо  родина виїхала самостійно, необхідно звернутися до найближчого управління соціального захисту за новим місцем мешкання  із заявою щодо виплати допомоги.

Костянтин МИХАЙЛЕНКО

Більше новин, фото та відео у телеграм-каналі  KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в телеграмі.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *