Підсумки саміту G7: історична угода, ППО, літаки і 50 мільярдів

Під час саміту «Групи семи» в Італії Володимир Зеленський і президент США Джозеф Байден підписали безпекову угоду

Глава нашої держави назвав цей документ історичним.

За словами Володимира Зеленського, угода містить дуже детальну зобов’язальну частину, «що означає упевненість в американській підтримці для української незалежності».

Окрім цього, «безпекові зобов’язання Сполучених Штатів спираються, серед іншого, на сталість безпекової та оборонної підтримки не лише на час цієї війни, а й на період миру, що настане після війни».

Угода чітко акцентує, що американська підтримка українських зусиль спрямована на перемогу нашої країни у війні.

«Головний результат саміту G7 для нас – буде більше ППО для наших міст. «Петріоти» – це вже фактично українське слово. Буде й більше техніки та інших необхідних речей для фронту», – заявив Президент України.

Документ передбачає дуже конкретні кроки щодо постачання бойових літаків для ЗСУ, а також щодо озброєння спільного виробництва.

Угода також стосується питання справедливої відповідальності росії за цю війну та її намагань знищити українців.

«Америка підтримує як справедливу компенсацію за збитки, завдані російськими ударами, так і напрацювання шляхів забезпечення використання заморожених російських активів на захист та відбудову України. Угода також включає санкції та експортний контроль, який змусить росіян відчути біль за те, що вони роблять проти свободи людей», – запевнив Володимир Зеленський.

Загалом цей документ «є мостом до членства в Альянсі», – наголосив Президент.

Безпекову угоду було укладено і з Японією, її підписав прем’єр-міністр цієї країни Фуміо Кішіда.

Зазначимо також, що група «G7» пообіцяла до кінця 2024 року надати Україні майже  50 мільярдів доларів за рахунок використання заморожених російських активів. Більшість цієї суми нададуть США, але майже 5 мільярдів зголосилася покрити Канада.

Читайте також: ПАЛАТА ПРЕДСТАВНИКІВ США ПРОГОЛОСУВАЛА ЗА ДОПОМОГУ УКРАЇНІ НА 60 МІЛЬЯРДІВ

Більше новин, фото та відео у телеграм-каналі  KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в телеграмі.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *