Які небезпеки існують при вирощуванні картоплі?

Які небезпеки існують при вирощуванні картоплі?

Які небезпеки існують при вирощуванні картоплі?
Перший захід, необхідний у грамотному захисті картоплі, - це обробка бульб перед висаджуванням

Насамперед це сівозміна. При тривалому вирощуванні картоплі на одному місці накопичуються хвороби і шкідники, які з року в рік завдають все більшої шкоди врожайності та якості картоплі. Багато хвороб здатні зберігатися в ґрунті роками, і зменшити їхню шкодочинність можна або зміною місця вирощування культури, або стримуванням їхнього розвитку за допомогою хімічних засобів захисту рослин.

Запобігання розвитку хвороб на рослині-господарі

Запобігання розвитку хвороб на рослині-господарі зменшує і накопичення хвороб у ґрунті. Те ж саме стосується шкідників — що краще захищена картопля в період вегетації, то менша кількість шкідника піде на перезимівлю і проявиться в наступному сезоні. Тому важливо використовувати засоби від шкідників рослин в yaskravaklumba.com.ua, в компанії «Яскрава Клумба», де в широкому асортименті представлені препарати для захисту овочевих і фруктових культур.

Друга важлива обставина, що негативно впливає на врожайність картоплі, — використання насіннєвого матеріалу невисокої якості. Класична практика: виростити врожай, велику — на їжу, дрібну — на насіння. Це призводить одразу до двох проблем. По-перше, будь-яка картопля має «життєвий потенціал», тобто період, протягом якого вона дає максимальну продуктивність. Як вегетативно розмножувана (тобто висаджувана бульбами, а не насінням) культура, картопля передає свій «генетичний код» наступному поколінню без змін.

Проблема в тому, що більшість наявних на ринку сортів зберігають цей потенціал протягом невеликої кількості років, після чого продуктивність падає, і в ідеалі потрібне оновлення насіннєвого матеріалу. Друга проблема — це те, що багато хвороб здатні зберігатися не тільки в ґрунті, а й на насіннєвому матеріалі картоплі. Невеликі чорні цятки, «паршинки», тріщинки на бульбах — це не просто дефекти, а спосіб збереження хвороб у зимовий період. Під час висадки таких бульб патогени проростають у ґрунт і заражають новий урожай.

Перший захід, необхідний у грамотному захисті картоплі, - це обробка бульб перед висаджуванням
Перший захід, необхідний у грамотному захисті картоплі, - це обробка бульб перед висаджуванням

Тому перший захід, необхідний у грамотному захисті картоплі, — це обробка бульб перед висаджуванням для стримування інфекції на насіннєвих бульбах і запобігання зараженню картоплі, що проростає, ґрунтовими патогенами. Завдання передпосадкової обробки — призупинити інфекцію на насіннєвих бульбах, забезпечити картоплі вдалий старт, максимальну кількість стебел і закласти великий урожай.

Ґрунтовий гриб Rhizoctonia solani

Серед хвороб, що мають найбільшу шкодочинність у початковий період вегетації, на першому місці стоїть ризоктоніоз. Збудник хвороби — ґрунтовий гриб Rhizoctonia solani. Напевно, всі стикалися з його проявом у вигляді почорніння верхівок паростків картоплі, коричневих плям на корінні та столонах, чорних «паршинок» на бульбах нового врожаю.

Гриб присутній у ґрунті повсюдно, і що довше картопля вирощується на одному місці, то його більше. У період проростання картоплі гриб атакує ніжні проростки, поселяючись на них у вигляді міцелію. Що холодніша погода в період проростання, що повільніше сходить картопля, то сильніша атака патогена на проростки. Кількість інфекції збільшується і посадкою заражених бульб — міцелій гриба, що проростає, перебуває в безпосередній близькості від паростків картоплі.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *