Від окопів до підприємництва: ветерани війни відкрили заклад для побратимів

Сергій Кучерявий та Сергій Шендрик розпочали свою справу з нуля

Ветерани об’єднали зусилля, щоб створити місце, де військові можуть зібратися разом. Дивіться історію про шлях від фронту до підприємництва в новому випуску «Каштан. Бізнес».

Колишній  військовослужбовець Сергій Кучерявий (позивний «Крим») нині є співвласником закладу «5,45». До великої війни він працював інженером, а після повномасштабного вторгнення разом із побратимами пішов на фронт.

«Здав справи на роботі  і  25 лютого зібрав рюкзак і пішов до військкомату, – згадує Сергій.  –   Саме тоді  формувався 131-й батальйон територіальної оборони 112-ої бригади, потім із нас сформували роту, видали зброю, щоб почали виконувати завдання командування».

Згодом підрозділ отримав бойове завдання – висунутися в Донецьку область.

«А далі нам сказали, що  будемо виконувати роботу  як територіальна оборона: стояти на блокпостах, які виявилися поблизу Серебрянського лісу та Ямполя, а працювали в напрямку Кремінної, – продовжує розповідь Сергій. – Там  ми були  майже п’ять місяців, потім батальйон вивели на ротацію,  доукомплектування,  і підрозділ став механізованим, хоча окрім назви більше нічого не змінилося. Як на своїх машинах їздили, так і продовжували їздити».

Майже чотири місяці  захисники прикривали напрямки Часового Яру, Кліщіївки та Іванівського. Потім – знову ротація та передислокація підрозділу під Куп’янськ, що на Харківщині.

30 січня 2023 року Сергій Кучерявий отримує контузію, лікується в київському шпиталі, після чого його визнають обмежено придатним до військової служби. Після реабілітації переводять в роту вогневої підтримки. Проте проблеми зі здоров’ям даються взнаки, тож Сергія призначають кухарем.

Свою історію війни розповів і Сергій Шендрик (позивний «Псіх»), який також є співвласником закладу «5,45». Чоловік має родину та трьох дітей. Не зважаючи на те, що є багатодітним батьком, уже наступного дня після масштабного вторгнення, евакуювавши свою родину з Києва,  він разом із кумом прийшов до ТЦК.

«Коли почалася повномасштабна війна,  побачив перелякані очі своїх дітей і зрозумів, що в мене немає іншого виходу, ніж просто йти  їх захищати», – розповідає ветеран.

Сергій Шендрик та Сергій Кучерявий познайомилися в ТЦК, потім їх направили  в  одне відділення. Так і розпочалася фронтова дружба.

«Коли  дізнався, що Сергій буде «списуватися», що не може далі продовжити  служити, запропонував  йому:  давай разом відкриємо такий заклад», – згадує Шендрик.

Так і з’явилося в Києві кафе у військовому стилі – «5,45». Назва означає калібр одного з найпоширеніших набоїв, зокрема й до автомата Калашникова, який був основною зброєю піхотинців ЗСУ на початку повномасштабного вторгнення.

«Одразу ми думали назвати заклад 4.5.0. Військові це всі розуміють, що все гаразд (4.5.0 означає, що все спокійно в секторі відповідальності, – ред.), – говорить Сергій Шендрик. – Але потім, коли подивилися, то 4.5.0 уже є торгова марка».

Інтер’єр кафе виконано в стилі військового бліндажа. Всередині – маскувальна сітка, прапори бригад,   шеврони, ящики з-під набоїв, тубус від гранатомета, гільзи, амуніція, макети зброї, інші військові  речі.

Тепер у цьому закладі  можна зустріти   фронтових побратимів, які на ротації чи звільнилися зі служби за станом здоров’я, або  перебувають у Києві проїздом. Хоча, звісно, що сюди заходить і чимало цивільних, аби провести час в такій атмосфері та посмакувати запропонованими стравами.

«Відкривали ми  це  за свої кошти, за все, що вдалося зберегти з тих зарплат «мільйонних», – говорить Сергій Кучерявий. – Думали спочатку брати гранти,  але коли почали  в це питання глибше вникати,  то виявилося, що не  все так просто і швидко».

На цьому ветерани  не планують зупинятися. Думають  розширювати свій бізнес, можливо, відкрити мережу подібних закладів.

«Можливо, це буде і франшиза, коли  вже повністю розпишемо, як  починали,  які в нас були помилки проаналізуємо. Далі розпишемо, як правильно це все зробити для інших. Наприклад, можна відкривати невеличке кафе на 4-5 столиків десь у селищі міського типу. Там теж багато військових. І всі знають, хто туди прийде – побратими. Заїхали, привіталися, обійнялися – і всі задоволені», – ділиться планами Сергій Шендрик.

Як вважають захисники, було б  доречно, аби на державному рівні чи  на рівні волонтерського руху колишнім військовослужбовцям надавалася більш ефективна допомога в організації бізнесу. На початковому етапі було б навіть корисно отримати  компетентну  консультацію щодо реєстрації та організації підприємницької діяльності.

Детальніше дивіться в новому випуску «Каштан. Бізнес» за посиланням.

Більше новин, фото та відео у телеграм-каналі  KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в телеграмі.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *