Наркотики в шоколаді: що відомо про отруєння дітей у Києві

Безвинні на вигляд смаколики виявилися смертельно небезпечними

На початку квітня троє дітей в Києві отруїлися солодощами, які, ймовірно, містили наркотики. Дві дитини покуштували шоколад із гуманітарної допомоги, який, як повідомили медики, містив канабіс, третя – вживала шоколад з псилоцибіном, подарований її батьку.

Насправді наркотики, замасковані під смаколики або інші харчі, в столиці зустрічаються частіше, ніж можна подумати. Як наркоділери маскують свій «товар», якими шляхами вони його розповсюджують та як наркотичні речовини могли потрапити до шоколаду, яким отруїлися діти, – читайте в матеріалі «Каштан NEWS».

Солодощі з марихуаною
Фото: Freepik

Канабіс і псилоцибін

Інформація про отруєння дітей «наркосмаколиками» з’явилася 5 квітня на Facebook-сторінці КПН «Київська міська дитяча клінічна лікарня №1». Як повідомили медики, 23 березня до лікарні було госпіталізовано з ознаками інтоксикації наркотичними речовинами двоє дітей з однієї сім’ї. Молодшу дитину довелося доправити до реанімації.

«Причиною їхнього стану був канабіс. Обидві дитини напередодні вживали гуманітарний шоколад в упаковці без маркування», – йдеться в дописі.

Через три дні, 26 березня, було ушпиталено ще одну дитину з симптомами наркотичного отруєння. Напередодні вона їла шоколад з псилоцибіном (психоактивною речовиною, яка міститься у деяких видах галюциногенних грибів), який її батько отримав у подарунок.

Утім, у Головному управлінні  Національної поліції в місті Києві інформацію про наявність наркотичних речовин у смаколиках підтвердити поки що не можуть.

За словами речника поліції  Києва Дмитра Грищенка, спочатку батьки потерпілих звернулися до Святошинського районного управління поліції.

«Там ця інформація була зареєстрована, але під час з’ясування обставин було встановлено, що вони купляли дані продукти на території Київської області. Тому ці матеріали були передані на розгляд Київської області. Але в подальшому, коли вийшла інформація від лікарні, що діти могли отруїтися шоколадом зі вмістом наркотичних речовин, це була додатково внесена інформація, вона зараз розслідується Дарницьким управлінням поліції. За цим фактом було розпочато кримінальне провадження, рештки цього шоколаду вилучені і скеровані на експертизу», – повідомив Грищенко в ексклюзивному коментарі «Каштан NEWS».

Також у поліції наразі не змогли підтвердити інформацію про те, що шоколад було отримано в якості гуманітарної допомоги.

«Ми зараз встановлюємо, звідки він потрапив до цих людей», – сказав Дмитро Грищенко.

Наркотики для людей і котиків

Утім це вже не перший випадок, коли наркотики в Києві розповсюджуються під виглядом харчів. Редакція «Каштан NEWS» дослідила повідомлення, опубліковані на сайті столичної поліції та Київської митниці, і виявила щонайменше  п’ять таких кейсів, про які стало відомо протягом останніх двох років.

Так, у жовтні 2022 року в Києві був затриманий 19-річний ділер, який працював на інтернет-магазин з продажу наркотичних речовин. Серед «товару», знайденого правоохоронцями в квартирі молодика, виявилися, зокрема, цукерки та печиво з вмістом канабісу. Цукерки були загорнуті в кольорову фольгу і на вигляд мало чим відрізнялися від звичайних шоколадних смаколиків.

наркотики
Фото: npu.gov.ua

Також «їстівні» наркотики фігурували в справі злочинного угрупування, викритого в січні цього року. Фігуранти,  користуючись фальшивими волонтерськими та журналістськими посвідченнями, пересувалися столицею під час комендантської години та доставляли vip-клієнтам повій та наркотичні речовини, замасковані під цукерки, пакетики чаю або «одноразки» для куріння.

Канабіс під виглядом чаю доводилося виявляти і працівникам Київської митниці. Зокрема, саме такий «чай» мешканець Києва намагався відправити поштою до Таїланду, запакувавши свій товар у металізовані пакети з етикетками відомої української чайної торгової марки. Втім ділера підвів брак шкільних знань з економічної географії: оскільки Таїланд є одним із світових виробників чаю, митники запідозрили, що навряд чи мешканців цієї країни може зацікавити київська заварка. Поштове відправлення було скеровано на експертизу, яка і викрила хитрий задум наркоділка.

Фото: Київська митниця

Ще один киянин продавав солі Альфа-PVP (особливо небезпечна психотропна речовина, обіг якої заборонено в Україні) в  пакунках з кавою, а 20-річний уродженець Донецька, який переїхав до столиці, – амфетамін у пакетах з арахісом.

Фото: Поліція Києва

Цікаво, що наркоділери не обходять увагою продукти не лише для людей, а й для тварин. За останні роки було зафіксовано щонайменше два такі випадки: у січні 2022 року була викрита інтернет-крамниця, яка торгувала амфетаміном у пакетах популярної марки корму для котів, а в березні 2024 року – аналогічний інтернет-магазин, який таким  чином упаковував вельми широкий асортимент свого «товару»: від екстазі до кокаїну. В обох випадках наркотики пересилалися поштовими відправленнями.

174 дитини за рік

Щоб скласти якомога більш детальну картину, редакція «Каштан NEWS» направила до Головного управління Національної поліції в місті Києві запит із проханням повідомити статистичні дані щодо виявленого обігу наркотиків у столиці за останній рік. Однак на момент публікації матеріалу відповідь від правоохоронців не надійшла. Проте ми маємо в розпорядженні дані щодо отруєнь дітей наркотичними речовинами та алкоголем, озвучені в березні цього року очільницею Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентиною Гінзбург.

Отже, за словами посадовиці, у 2023 році до столичних лікарень потрапили 174 дитини в стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння. У 2022 році таких випадків було зафіксовано лише 64 – іншими словами, кількість дітей, які потребували допомоги реаніматолога та нарколога, за рік зросла більш ніж у 2,5 раза.

У Києві збільшилася кількість харчових отруєнь.
Фото з відкритих джерел

Вочевидь, не всі ці випадки були наслідком свідомого вживання: побічно на користь цього припущення свідчить статистика отруєнь медикаментами та побутовою хімією. У 2023 році таким чином отруїлося 389 дітей – переважно віком від 3 до 14 років. Логічно припустити, що коли батьки тримають вдома у доступних для дітей місцях не лише ліки та домашню хімію, а й наркотики, то частина наркотичних отруєнь у дітей відбувається випадково – а точніше, через злочинну недбалість батьків.

У випадках, коли заборонені речовини можуть бути замасковані під солодощі або інші харчі, ситуація стає ще складнішою. Такими «смаколиками» можуть несвідомо отруїтися не лише діти, а й дорослі. Фактично, єдиний шлях для батьків у такому разі – ретельно слідкувати за їжею, яку споживає їхня дитина, і в жодному разі не купувати продукти без маркування на упаковці.

Юлія ТЄНЄНЬОВА

Більше новин, фото та відео у телеграм-каналі  KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в телеграмі.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *