Найбагатший із дванадцятьох: хто він, Вячеслав Непоп

У голови Київської міської державної адміністрації Віталія Кличка є 12 заступників. Ми проаналізували декларації про їхні доходи та статки. І з’ясувалося, що найтугіший гаманець має Вячеслав Непоп

Готівкою Вячеслав Іванович зберігає 8 мільйонів 565 тисяч 950 гривень і 146 тисяч доларів США. На банківському рахунку у нього є 41 тисяча 344 гривні.

Його заробітна плата за 2023 рік становила 603 тисячі 865 гривень. Також задекларував матеріальну допомогу від КМДА – 104 тисячі 216 гривень. Якщо законом передбачено, то питань немає, що таку допомогу одержав мільйонер.

Вячеслав Непоп. Фото: comments.ua

Вячеслав Іванович показав і фінансові статки дружини, Антоніни Юріївни. Вона також, схоже, схильна більше довіряти домашньому сховку, ніж банківській установі. Адже має готівкою 8 мільйонів 258 тисяч 500 гривень, 202 тисячі доларів США й  усього 1534 гривні на банківському рахунку.

З нерухомістю в заступника Кличка також усе гаразд. Має квартиру в Севастополі загальною площею 151,5 квадратних метра (дата набуття – 2009 рік), квартиру в Києві на правах спільної власності (237 кв. м). А ще – два машиномісця, гараж. У дружини – три машиномісця.

З автомобілів Непоп віддає перевагу відомій марці Лексус ЛХ 570, 2008 року випуску (тоді ж  придбано у власність). У його гаражі є й ретротехніка – ГАЗ-21 («Волга»), 1969 року випуску.

Lexus LX 570 (2008). Фото з відкритих джерел

Дружина має у власності позашляховик Toyota Land Cruiser, 2008 року випуску, який придбала у власність у 2023-му.

Якщо поцікавимося декларацією Вячеслава Івановича, яку він подав у 2018 році, то дізнаємося, що готівкою він на той час зберігав 2 мільйони 900 тисяч гривень і 146 тисяч доларів США. А дружина – 2 мільйони 700 тисяч гривень і 202 тисячі доларів США.

У цій же декларації глава сім’ї зазначив, що має у власності житловий будинок у селі Рожівка Броварського району загальною площею 478 квадратних метрів, а також земельну ділянку (1470 кв. м.). Вказав, що дружина має ділянку у Віті-Поштовій,  біля Києва (1470 кв. м.). У декларації записано й два швейцарські годинники Вячеслава  Івановича.

У декларації 2024 року вже не фігурують ні будинок, ні ділянки, ні годинники.

Вячеслав Непоп – досить відома людина в Києві. Повний кавалер Ордену «За заслуги», депутат Київради чотирьох скликань. Почесний будівельник України, Заслужений будівельник України.

Як бачимо, різні нагороди не оминали цю людину. Було рясно і щедро.

Родом він з Бахмута. 1989 року закінчив Харківський авіаційний інституту імені Жуковського, отримавши  спеціальність інженера-механіка.

Як зазначається на сайті КМДА, Вячеслав Непоп з 1998 до 2002 року працював директором будівельної фірми «Т.М.М.».

«Починаючи з 2002 року, трудився директором комунального підприємства «Житлоінвестбуд-УКБ», яке створив «із нуля». Протягом багатьох років КП «Житлоінвестбуд-УКБ» входить у трійку найбільш успішних комунальних підприємств столиці, у тому числі, є лідером за обсягами наповнення бюджету Києва серед майже двох тисяч комунальних підприємств. Серед проєктів КП «Житлоінвестбуд-УКБ» останніх років: реконструкція кінотеатру «Жовтень», реставрація Київського велотреку, школа «Ерудит» на вулиці Тетяни Яблонської, будівництво центру соціальних послуг Святошинського району, оновлення зоопарку та Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр» тощо».

Тобто у цій довідці все глянцево.

Щодо політичної кар’єри, то відомо, що 2002 року Вячеслав Непоп був обраний депутатом Київради від партії «Єдність». У 2006-му його обрали вдруге депутатом Київради від партії «Наша Україна». У 2015-му став депутатом Киїради, вигравши вибори як самовисуванець. 25 жовтня 2020 року обраний до Київради за 12-м округом. Нині  він у фракції «УДАР» Віталія Кличка.

Вячеслав Непоп. Фото: “КиївВлада”

Водночас у відкритих інтрнет-джерелах є чимало критичних матеріалів щодо діяльності Вячеслава Непопа. Наприклад, видання «Київвлада» у 2015 році зазначало, що у той період громадські активісти вимагали від Віталія Кличка відставки керівника КП «Житлоінвестбуд-УКБ» Вячеслава Непопа.

Вони писали, що «монументальне будівництво у столиці перетворює Київ на залізобетонний мегаполіс. З колись зеленого міста Київ перетворюється на загазований євросіті, в якому кількість будівель загрожує перевищити чисельність дерев, що залишилися. Проте втрачена природа – це лише один бік медалі. Київські хмарочоси, що будуються останнім часом, як правило, з порушенням закону, з використанням корупційних схем».

“Житлоінвестбуд-УКБ”. Фото: “Інтерфакс-Україна”

Вячеслав Непоп пересидів уже шість мерів Києва і, ймовірно, збирається пересидіти сьомого, йшлося у зверненні активістів. Вони били на сполох з приводу забудови зелених зон столиці. І між іншим зазначали, що маючи невисоку (за київськими мірками) зарплату, Почесний будівельник України Непоп, на думку київських ЗМІ, вважається великим багатієм.

На думку активістів, «підвідомча Непопу будівельна компанія КП «Житлоінвестбуд-УКБ»  самостійно будівельних робіт не веде. Її функція полягає в тому, що вона виступає в ролі посередника у процесі укладання контрактів із групою компаній-підрядників… Компанії-підрядники виконують будівельні роботи згідно з вищим прейскурантом. Тарифну сітку визначає КП. Через нього ж і проходять усі будівельні платежі…».

Віталій Кличко не відреагував на це звернення. Сьогодні обізнані джерела стверджують, що Непоп входить до кола найбільш довірених осіб у команді мера Кличка. Наші джерела розповіли, що деякий час тому спалахнув серйозний конфлікт між відомим забудовником Києва  Вадимом Столаром, якого називають неофіційним «куратором» будівельної сфери Києва, і Непопом. Ширилися чутки, що Непопа можуть навіть посунути… Питання у тому, хто кому перейшов дорогу: Непоп – Столару чи – навпаки.

Віталій Кличко та Вячеслав Непоп. Фото з відкритих джерел

Проте бачимо, що нині Кличко довіряє Непопу. Нагадаємо, що Київський міський голова  підписав розпорядження про призначення Вячеслава Непопа заступником голови Київської міської державної адміністрації з 27 липня 2018 року.

І ось що говорив тоді Непоп із приводу цього призначення:

«Київ динамічно розвивається. Разом із тим, зростають і очікування та вимоги киян. Тому моя робота буде сконцентрована на створенні нової якості міської інфраструктури, коли кожен комунальний об’єкт, який ми вводимо в експлуатацію, повинен виглядати сучасним і відповідати найвищим стандартам якості. У місті чимало вже зроблено, і будемо рухатися далі», – зазначив Вячеслав Непоп.

Цікаво, і де ж «нова якість міської інфраструктури»? Може, на вулиці Глибочицькій, де хмародряпи буквально навалилися на цю магістраль. А може, вона в забудові печерських пагорбів? Може, в хаотичній забудові площ, зелених зон?

«Нова якість» – це коли місто задихається в автомобільних заторах, коли руйнуються історичні пам’ятки, коли загребущі забудовники підім’яли під себе київські землі?

Богдан ТУР

Більше новин, фото та відео у телеграм-каналі  KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в телеграмі.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *