Куди і кому течуть гроші онкохворих пацієнтів?

Я не розумію, за що сплачують пацієнти, – завила керівниця Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург. Може, мер міста Кличко знає відповідь на це питання

Комунальне некомерційне підприємство “Київський міський клінічний онкологічний центр” бере родовід з 1947 року, коли в столиці було створено міський онкодиспансер. У 1990 році було збудовано за індивідуальним проєктом нинішній клінічний онкологічний центр. Сьогодні тут працює понад 1500 співробітників, йдеться на сайті закладу. Спеціалізовану медичну допомогу пацієнтам  надають 150 кваліфікованих лікарів та наукових співробітників 30-ти  різних спеціальностей, більше 350  медичних сестер. За цей період врятовано життя тисячам хворих.

Київський міський клінічний онкологічний центр. Фото: Київ Цифровий

Адміністрація онкоцентру, як і низка керівників інших міських клінік, нещодавно публічно звітувала на комісії КМДА з аналізу фінансово-господарської діяльності комунальних підприємств за перше півріччя 2024 року. В центрі уваги були питання щодо виконання фінансових планів, ефективності використання медичного обладнання, сплати комунальних послуг та інші. Багатьох керівників медичних закладів запитували про рівень зарплат у колективах.

Виявилося, що існує великий розрив у зарплатах медичного начальства і лікарів, медсестер, молодшого медперсоналу. Начальники у багатьох медзакладах отримують зарплати втричі вищі, ніж лікарі.

На жаль, за рамками звіту на комісії залишилася інформація про зарплати в деяких медзакладах, зокрема в КНП “Київський міський клінічний ендокринологічний центр” та  КНП “Київський міський клінічний онкологічний центр”.

Київський міський клінічний ендокринологічний центр. Фото: misto.biz.ua

Тому редакція поцікавилася рівнем зарплат в цих медзакладах, направивши інформаційний запит. З онкоцентру надійшла відповідь, а ось в ендокринному центрі ще думають над цим “складним” питанням.

Отже, директор онкоцентру Андрій Кондратенко повідомляє, що середня зарплата молодшого медперсоналу за півріччя 2024-го склала 13 875 гривень, лікарів – 30 тисяч 94 гривні, керівників структурних підрозділів – 44 тисячі 787 гривень, головного бухгалтера – 65 602 гривні, заступників керівника – 67 тисяч 915 гривень, керівника клініки – 57 тисяч 829 гривень.

Цифри наштовхують на певні роздуми. В тому числі з приводу зарплати бухгалтера. Можливо, в клініці краще знають чому фінансист одержує зарплату вдвічі вищу, ніж лікар, який рятує життя хворих. Спостерігається великий розрив у зарплатах лікарів і адміністрацією. Нагадаємо, що міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко має щомісячну ставку у розмірі майже 69 тисяч гривень.

Що ми почули зі звіту керівництва онокцентру на комісії КМДА? Фінансовий план за півріччя виконано на 101 відсоток. Непогано. Фінансові надходження на перше півріччя зросли на 14,5 відсотка порівняно з аналогічним періодом 2023 року – з 307 мільйонів до 351 мільйона гривень. Надходження коштів від Національної служби здоров’я України також зросли  – 261 мільйон.

А ось ще цифри до роздумів. Власні надходження клініки за півріччя склали 16 мільйонів 983 тисячі гривень, в тому числі платні послуги – 2 мільйони 761 тисяча гривень, кошти від оренди – 507 тисяч, благодійна допомога – 6 мільйонів, банківські відсотки – 5 мільйонів 765 тисяч.

Витрати на зарплату збільшилися на 15,4 відсотка, на медикаменти – на 27 відсотків, на харчування – на 12 відсотків. Фонд заробітної плати з нарахуваннями складає 160 мільйонів 224 тисячі гривень.

Одне із запитань членів  комісії стосувалося того, які кошти адміністрація вкладає в розвиток підприємства, адже залишок грошей на рахунку є солідним – 90 мільйонів. Заплановано поточні та капітальні ремонти приміщень, обіцяють до кінця року виконати. Планують придбати медичне обладнання.

Однак у керівниці Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентини Гінзбург, очевидно, були підстави для критики. Вона заявила, що у медзакладі – “дуже малі власні надходження” фінансів.

І це не може не дивувати. Адже в онкоцентрі є високотехнологічне сучасне медичне обладнання, спеціалізована техніка.

Валентина Гінзбург. Фото: Главком

Наприклад, на сайті закладу стверджується, що “вперше в Україні в 2010 році на базі Київського міського клінічного онкологічного центру відкрито Центр ядерної медицини, основними завданнями якого є проведення ранньої діагностики онкологічних захворювань із використанням ПЕТ-технологій та лікування злоякісних новоутворень сучасними методами променевої терапії”. Зокрема, Центр ядерної медицини обладнано найсучаснішим устаткуванням світових виробників: скажімо, є  циклотрон PetTrace  – використовується для виробництва коротко-існуючих ізотопів, різні томографи, високоенергетичний прискорювач лінійний та інше.

Гінзбург сказала, що не розуміє, чому інші медзаклади, які не мають такого сучасного технічного забезпечення, звітують про офіційні власні надходження – до 16 мільйонів гривень. Водночас такий потужний онкологічний центр має лише 2 мільйони 761 тисячу гривень надходжень від платних медичних послуг. “Як це пояснити?” – запитує Гінзбург.

Пролунала відповідь, що онкологічні хвороби – специфічні, а вартість лікування покривається пакетом послуг від Національної служби здоров’я України.

“Тоді я не розумію, за що сплачують пацієнти, якщо є такі надмалі надходження (фінансові)”, – резюмує Валентина Гінзбург.

Ми також не розуміємо, пані Гінзбург. Ви ж очолюєте Департамент охорони здоров’я КМДА, отож зобов’язані інформувати міську громаду про стан справ у медицині Києва, в тому числі куди йдуть гроші пацієнтів.

Куди течуть гроші онкохворих пацієнтів? Може, мер міста Кличко знає відповідь на це питання?

Богдан Тур

Читайте також: Про медичних начальників із товстими гаманцями

Більше новин, фото та відео у телеграм-каналі  KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в телеграмі.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *