Грибний сезон: де можна збирати гриби в Києві

Через воєнний стан можливість «тихого полювання» для жителів столиці дещо обмежена

Осінь – золота пора для грибників, однак ось вже третій рік поспіль реалії війни не дозволяють мешканцям столиці відвідувати улюблені грибні місця на Київщині. Значна частина території області залишається небезпечною через нерозірвані снаряди та міни, тож до кінця воєнного стану діє заборона на відвідування лісів та зелених зон поза межами житлових масивів.

Тим не менш, у межах Києва є місця, де грибник може зібрати кошик опеньок, маслюків або, якщо пощастить, навіть білих грибів. Каштан.NEWS розповідає, де в столиці можна безпечно організувати «тихе полювання».

Голосіївський ліс

Наразі доступ дозволено тільки до частини Голосіївського лісу – парку імені Рильського. Звісно, в «цивільній» частині лісу грибник має набагато більше шансів зіткнутися з конкурентами, але це краще, ніж нічого: зрештою, площа парку Рильського становить понад 140 гектарів, тож пошукати гриби є де.

Голосіївський ліс
Голосіївський ліс. Фото: Роман Пєтушков для Каштан.NEWS

Парк засаджений переважно грабами та дубами, тож тут ростуть гриби, притаманні для широколистяних лісів.

Що можна «вполювати» у парку Рильського восени: осінні опеньки (вересень-листопад), гриби-парасольки (до середини жовтня), гриби-печіночниці (серпень-жовтень), сироїжки, дощовики, печериці. Іноді зустрічаються білі гриби, лисички та польські.

Як дістатися: 15 хвилин пішки від станції метро «Голосіївська» (або доїхати маршрутами 43, 11 та 12).

Пуща-Водиця

Соснові та дубові ліси площею 360 гектарів – непогане місце для збирання грибів. Однак Пуща-Водиця має той самий недолік, що і парк Рильського – це дуже популярне місце, тому конкуренція може бути великою. Утім, якщо відійти подалі від стежин, грибнику може посміхнутися фортуна.

Трамвайна лінія через ліс в Пущу-Водицю. Фото: з відкритих джерел

Що росте в Пущі-Водиці: опеньки, маслюки, польські, сироїжки, підберезники, волнушки, рідше – підосиковики (красноголовці).

Як дістатися: трамваєм 12К від станції метро «Контрактова площа».

Парк «Феофанія»

Парк неподалік Національного музею народної архітектури та побуту та відомої елітної лікарні засаджений дубами, кленами, грабами, кленами та ясенями. Окрім «тихого полювання» дуже підходить для медитативних прогулянок та милування осінніми краєвидами – особливо у сезон золотої осені. Також парк відомий своїми джерелами, деякі з яких вважаються цілющими.

Парк «Феофанія». Фото: з відкритих джерел

Які гриби можна знайти у «Феофанії»: асортимент фактично той же, що і в парку Рильського: опеньки, гриби-парасольки, печериці, сироїжки.

Як дістатися: автобусом №38Д від станції метро «Либідська», маршруткою №444К від станції метро «Звіринецька», маршруткою  №567Д від станції метро «Видубичі».

Святошинський (Біличанський) ліс

Змішаний ліс, де поруч з дубами та березами можна знайти соснові бори, відкриває простір для грибників, які віддають перевагу різноманіттю.

Біличанський ліс. Фото: з відкритих джерел

Що тут можна знайти: польські гриби, опеньки, печериці, підосиковики (красноголовці), сироїжки.

Як дістатися: маршруткою №745 від станції «Академмістечко».

Парк «Муромець»

Великий парк площею майже 220 гектарів розташований на однойменному острові на Дніпрі між Оболонню та Троєщиною. Засаджений кленами, тополями, дубами, березами, зустрічаються ялини та сосни.

Парк «Муромець». Фото: з відкритих джерел

Гриби в парку «Муромець»: печериці, опеньки, підберезовики, дощовики. В столичних соцмережах пишуть, що якщо пофортунить, можна знайти навіть білі.

Як дістатися: будь-яким наземним транспортом від станції метро «Почайна», що йде на Троєщину.

Правила поведінки під час «тихого полювання»

Головне правило грибника: не впевнений – не бери! Як відомо, багато отруйних грибів за зовнішнім виглядом можуть бути схожі на їстівні (особливо це стосується молодих та дуже старих грибів), тож розрізнити їх може лише досвідчений грибник. Якщо ви себе таким не вважаєте – краще перестрахуватися та відмовитися від сумнівної знахідки, навіть якщо вона виглядає дуже привабливою. Краще сфотографуйте невідомого красеня і викладіть його у соцмережі – ваше мисливське его буде втішено, а здоров’я залишиться у безпеці.

Хибний Білий гриб, або Сатанинський гриб. Отруйний. Фото: з відкритих джерел

Ще декілька важливих правил:

  • Намагайтеся збирати гриби якомога далі від житлових масивів та автомагістралей: екологічна ситуація у Києві не настільки добра, щоб викиди від автомобілів не позначалися на якості грибів, навіть якщо вони ростуть у лісопарках.
  • Найкраще вирушати за грибами після двох-трьох днів дощу. В засушливу погоду гриби пересихають, тож кількість токсинів в них збільшується.
  • Не пробуйте на смак сирі гриби.
  • Уважно оглядайте свої знахідки: якщо колір капелюшка, губки чи ніжки здається вам незвичайним – краще відмовитися від такого гриба.
  • Вдома проварюйте гриби не менше трьох разів протягом 30 хвилин щоразу, міняючи воду на свіжу. Вода обов’язково має бути підсоленою.
  • Готові гриби можна тримати в холодильнику лише в емальованому посуді не більше доби.
  • Гриби (навіть коли вони цілком якісні та їстівні) не рекомендується вживати дітям до 12 років, вагітним жінкам та жінкам, які годують грудьми, а також людям літнього віку.

Що робити, якщо ви отруїлися грибами: поради від МОЗ

Перш за все, зателефонуйте до «швидкої». Не зволікайте: отруєння грибами є одною з найважчих харчових інтоксикацій і може призвести до летальних випадків.

Поки «швидка» прямує до вас, промийте шлунок водою, а потім приміть сорбент. Ляжте у постіль і пийте якомога більше води (краще підсоленої) або прохолодного чаю: це допоможе відновити водно-сольовий баланс та вивести токсини. Не вживайте алкоголь, молоко або кисломолочні напої та будь-яку їжу – це може прискорити всмоктування токсинів.

Не викидайте залишки грибів: віддайте їх команді «швидкої», щоб медики провели лабораторне дослідження. Це допоможе чітко встановити причину отруєння та призначити правильно лікування.

Майте на увазі, що перші симптоми отруєння грибами можуть з’явитися не одразу: іноді від моменту споживання до появи блювоти, діареї та болю у животі минає декілька днів. Також симптоми отруєння можуть включати судоми, задуху, зниження пульсу, підвищення температури тіла, відчуття холоду у ногах та руках, запаморочення, марення та появу галюцинацій.

Костянтин МИХАЙЛЕНКО

Більше новин, фото та відео у телеграм-каналі  KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в телеграмі.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *