Депутати-сомнамбули: за що голосувала Київрада 11 квітня

Пленарне засідання розпочалося з рекордним запізненням

Київська міська рада вчергове дозволила Кличку уникнути звіту перед громадою: запланована на 11 квітня година запитань до виконавчого органу була перенесена на наступне пленарне засідання, яке має відбутися 9 травня.

Формально Кличка відпустили через брак часу: замість 10:00 засідання розпочалося лише о 13:39. До цього в сесійній залі працювала бюджетна комісія, чия робота того дня затягнулася аж до обіду. Щоб визначити, чи дозволить перенесення години запитань заощадити робочий час, депутати витратили трохи не пів години.

Годину запитань до КМДА, яку планувалося провести під час сьогоднішнього пленарного засідання Київради, перенесено на 9 травня.
Фото: КМДА

«З приводу години запитань до виконавчого органу, пропоную на сьогоднішньому засіданні цього не робити, ми витратимо на це багато часу, значно більше, ніж години. На мою думку, прийняття бюджету та програм соцекономрозвитку значно важливіші», – заявив заступник голови КМДА, голова фракції «Європейська солідарність» Володимир Прокопів.

Проти перенесення години запитань виступив голова фракції «Слуга народу» Андрій Вітренко.

«Ми хочемо поставити  запитання, коли Київ буде безбар’єрним містом, коли в Києві вирішаться питання, які стосуються метрополітену, чому шість станцій закриваються, а інші не відкриваються. Чому це все відбувається, Віталію Володимировичу?» – звернувся Вітренко до поки що присутнього в залі Віталія Кличка.

Тим не менш, голосування схилилося на користь пропозиції Прокопова, і задоволений Кличко отримав можливість залишити сесійну залу без неприємних запитань.

Засідання Київради
Фото: КМДА

Допомога військовим та інвентаризація УПЦ МП

Загалом збій графіку негативно вплинув на і без того недисциплінований депутатський корпус Київради. Пленарне засідання нагадувало броунівський рух: депутати хаотично мігрували з місця на місце, намагаючись зникнути з зали  в невідомому напрямку, а коли випадково опинялися на робочому місці, складалося враження, що вони не зовсім розуміють, за що саме голосують.

Утім  11 квітня Київраді таки вдалося схвалити кілька важливих рішень, зокрема, збільшити фінансування на допомогу військовим ще на понад 1,5 мільярда гривень. Водночас  995 мільйонів гривень буде виділено за програмою «Захисник Києва», майже 80 мільйонів – на облаштування фортифікаційних споруд, 30 мільйонів – як субвенцію Міністерству оборони України. Ще 460 мільйонів  гривень піде на соціальні виплати військовим за міською цільовою програмою «Турбота».

Захисник Києва
Фото: КМДА

Крім того, після понад піврічного маринування в надрах Київради таки з’явився на порядку денному проєкт рішення  щодо самовільно зайнятих УПЦ МП будівель та земельних ділянок. Точніше, проєктів було ухвалено аж два: власне про особливості звільнення самовільно зайнятих ділянок та  проведення перевірки належного виконання договорів оренди комунального майна релігійними організаціями, пов’язаними з Москвою. Якщо коротко, то відтепер місто має знести незаконні релігійні самобуди і вимагати від УПЦ МП компенсації коштів, витрачених на знесення. Також передбачається, що найближчі два місяці департаменти власності та культури КМДА проведуть інвентаризацію комунального майна та нерухомості, яку орендує або якою користується промосковська церква.

Невідкладні сюрпризи

Як відомо, попередній порядок денний, який публікується на сайті Київради напередодні засідання, зазвичай дуже відрізняється від реальності – не в останню чергу – завдяки невідкладно внесеним проєктам рішень. Цього разу чималу частину невідкладних проєктів, які вигулькнули 11 квітня як бульбашки на поверхні води, складали земельні питання.

Зокрема, голова земельної комісії Михайло Терентьєв протиснув  до порядку денного проєкт про продаж ТОВ «КНАУФ Гіпс Київ» земельної ділянки на Гарматній, 8. Невідкладність продажу аргументувалася необхідністю наповнення міського бюджету, однак таке обґрунтування викликало у депутатів певні сумніви.

У свою чергу, секретар Володимир Бондаренко поцікавився, чи не має «КНАУФ Гіпс Київ» зв’язків з росією.

«Запитували  представника на комісії, і під протокол зазначено та  перевірено за допомогою всіх засобів, які є: немає ні в яких санкційних списках, які унеможливлюють нам голосування сьогодні на засіданні», – відповів Терентьєв.

Проте позафракційник Костянтин Багатов зауважив, що в західних ЗМІ з’явилося розслідування, де було вказано, що компанії групи KNAUF постачають російській федерації швидкотвердіючі суміші на передову для будівництва укріплень. А член фракції «Голос» Тарас Козак нагадав, що 23 листопада 2023 року НАЗК повідомило, що німецького виробника KNAUF внесено до переліку міжнародних спонсорів війни.

Засідання Київради
Фото: kmr.gov.ua

В результаті за продаж ділянки «КНАУФ Гіпс Київ» проголосувало лише 13 депутатів, і таким чином рішення ухвалено не було.

Роздача слонів

Однак дослідити уважно інші питання земельного блоку в депутатів уже не вистачило наснаги – тим більше, що їх розгляд  припав на кінець засідання, коли більшість депутатського корпусу традиційно почала нагадувати зборисько сомнамбул. Тож Київрада без спротиву «проковтнула» чималу частину земельних питань, зокрема й тих, які раніше вважалися скандальними.

Так, ділянку на проспекті Академіка Глушкова, 12, було виділено ТОВ «Ресторан Жокей», якою, за даними Opendatabot, через інвестиційний фонд «Файрфлай» володіє кіпрська компанія Bipal Limited, внесена РБНО у 2023 році до переліку юридичних осіб, до яких застосовуються персональні спеціальні економічні санкції.

Незважаючи на це, виділення ділянки «Жокею» було ухвалено 68 голосами, після чого Терентьєв полегшено зітхнув просто в мікрофон, що було добре чути в сесійній залі.

Фото: kmr.gov.ua

Також депутати, не моргнувши оком,  поновили забудовникові ТОВ «Адаманс» договір оренди на ділянку на вулиці Олегівська, 36, де знаходиться археологічний комплекс часів Київської Русі. Крім того, Андрій Шевченко та його фірма «Златовлад» нарешті отримали можливість викупити під будівництво офісного центру з підземним паркінгом пам’ятку архітектури на Прорізній – флігель садиби Ісаака Грубера, побудований у 1882 році.

Костянтин МИХАЙЛЕНКО

Більше новин, фото та відео у телеграм-каналі  KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в телеграмі.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *