Парламент утворив спеціальну комісію, яка має дослідити ефективність міської влади Києва

Створено ТСК щодо діяльності влади Києва.

Верховна Рада України ухвалила проєкт Постанови  про утворення Тимчасової спеціальної комісії з питань дослідження ефективності функціонування органів публічної влади міста Києва як столиці України у період дії правового режиму воєнного стану

Головою комісії є Віталій Безгін, член Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

Віталій Безгін, голова комісії. Фото: Facebook

Нагадаємо: Kashtan NEWS  29 cічня цього року розповідав, що депутати ініціюють створення тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради з питань функціонування Києва під час воєнного стану. Під час брифінгу в «Укрінформі» народний депутат України Віталій Безгін зазначив, що критична інфраструктура Києва – в дуже незадовільному стані, попри велетенський бюджет міста.

За словами Безгіна,  «в системі управління Києва наразі повний хаос. Маємо Київраду без незалежного виконкому, маємо КМДА, в якої в принципі біполярка – вона є частиною державної вертикалі,  і вона є виконавчим органом. Вона зранку ухвалює рішення, а ввечері перевіряє, наскільки вони є законними, що є абсурдом. Звісно, тут є наша відповідальність, бо законодавство про столицю так і не було змінено. Але ми розуміємо, що нам потрібен новий поштовх для того, щоб рятувати ситуацію і щоб місто продовжило функціонувати».

Депутат вважає, що комісія разом із фаховими експертами буде аналізувати проблеми столиці і пропонувати рішення.

«Якщо рішення неспроможна сформулювати сама київська влада, то ми запрошуємо її зробити це на майданчику парламенту. І звісно, ці речі будуть стосуватися не лише державного управління, але й критичної інфраструктури, містобудування, планування цієї сфери», – наголосив Віталій Безгін.

«Ми проти політичних ігор навколо цієї теми, ми хочемо, щоб було представництво всіх суб’єктів, щоб всі політичні сили парламенту розподілили цю відповідальність», – зазначив він.

Між тим, останні опитування показують, що недовіра до мера Києва виросла до 51 відсотка.

Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів всеукраїнське опитування громадської думки «Омнібус»,  і якщо порівнювати з груднем 2023, то показник недовіри до Кличка виріс на 8 відсотків. На це вплинули масові комунальні аварії, внаслідок яких фактично тонули автівки; неймовірно великі статки у деклараціях і головне — аварія в метро, наслідки якої команда Віталія Кличка обіцяла ліквідувати протягом трьох місяців.

На думку незалежних експертів, для вирішення критичних проблема столична влада докладає мінімум зусиль. Проте не треба забувати і про руйнування історичної спадщини Києва, адже кількість забудованих «згорівших» та просто закинутих історичних будівель зростає щодня.

До речі. На сайті Kashtan NEWS оприлюднено список скандалів січня, кожен із пунктів якого потягнув донизу рейтинг мера Києва.

Більше новин, фото та відео у телеграм-каналі  KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в телеграмі? Підписуйся та першими дізнавайтеся про найголовніше в телеграмі.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *