Київським пам’яткам потрібна надійна «охоронна грамота»

Заступник керівника громадської організації «Спадщина» Анатолій Погорілий виступив з пропозицією до міської влади не проводити жодних будівельних операцій у скверах, парках, там, де розміщено пам’ятки  археології, а особливо у заповідних зонах

У випуску “Каштан. Інтерв’ю” він сказав, що на третьому році повномасштабної війни пам’ятки архітектурної і культурної спадщини страждають не лише від ударів російських окупантів, але й від місцевих забудовників.

На думку Анатолія Погорілого, сьогоднішній Детальний план території, який затвердила Київрада, не відповідає законодавству, сучасному баченню розвитку міст. Він тягне за собою досить такі складні містобудівні проблеми, які потім буде дуже важко вирішити. Зокрема, збільшення висотності на ділянках вздовж річки Либідь. Така щільна забудова, як біля метро «Либідська», не призвела ні до чого хорошого, і ми зараз маємо дуже великі проблеми з метрополітеном.

Цю річку хочуть узяти в коллектор. Анатолій Погорілий вважає, що намагання «закувати» Либідь у бетон – знищення, зокрема, й нашої природної спадщини. І це погано вплине на клімат. Водночас на берегах Либіді можна було б створити зелені зони, посадити дерева.

Чимало унікальних куточків під загрозою. Скажімо, Китаєво. Якщо це урочище забудують (майже 6 тисяч квартир планується), то Голосіївський заповідник просто зникне, це вже буде якась прибудинкова територія цього житлового комплексу. Таким чином забудовники знищать усю екосистему, природню недотоjрканість такого об’єкта, як Китаєво, так і Голосіївського заповідника, парку. Тому цілком зрозуміло, що громадські активісти б’ють на сполох.

Докладніше про це дивіться в новому випуску «Каштан. Інтерв’ю»

Більше новин, фото та відео у Телеграм-каналі  KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в Телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в Телеграмі.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *