Лікарні «Охматдит» виповнилося 130 років

Лікарні "Охматдит" - 130 років.

Найбільша дитяча лікарня України була заснована наприкінці XIX століття на кошти мецената Миколи Терещенка

Першого  лютого клініка «Охматдит» святкує свій 130-й день народження.

«В цей день хочеться дякувати людям: нашим медикам, персоналу, всій команді, нашим сильним пацієнтам та їх люблячим родинам, благодійникам та волонтерам. Кожного дня ми разом робимо щось по-справжньому видатне. Щось, що часом ховається за рутинними діями: крапельницями, перевʼязками, оглядами та операціями. Ми боремося за те, щоб життя неодмінно перемагало. Це все робить кожен з вас, наших працівників та наших пацієнтів», – зазначають в «Охматдиті».

Історія клініки починається з 1894 року, коли в Києві на кошти відомого українського мецената Миколи Терещенка було відкрито безкоштовну лікарню для чорноробів та незаможних людей. На будівництво закладу меценат витратив 100 тисяч карбованців і ще 15 тисяч – на придбання необхідного майна для облаштування лікарні. На прохання Терещенка очолив заклад доктор медичних наук, професор Євген Афанасьєв.

В сучасному вигляді Українська дитяча спеціалізована лікарня було створена Указом Президента України № 494/96 на базі Українського консультативного центру матері і дитини МОЗ України та Київського дитячого науково – лікувального об’єднання «Охматдит». Щорічно в лікарні виконується майже 10 тисяч операцій і проходить лікування до 20 тисяч дітей.

Після початку повномасштабного вторгнення росії «Охматдит» надає медичну допомогу як маленьким, так і дорослим пацієнтам. 

Читайте також: Не міг вільно дихати: в «Охматдиті» провели унікальну операцію півторамісячному хлопчику, який  страждає на рідкісний синдром

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *