Тривога в Київраді: як сирена врятувала Кандибора від депутатів

Доповідь директора Департаменту транспортної інфраструктури КМДА перервалася на найцікавішому

Через ранкові обстріли 21 березня пленарне засідання Київради вийшло зіжмаканим і далеко не таким буремним, яким ми звикли його бачити. Сонні депутати годину не могли зібратися в сесійній залі, а коли зібралися, з’ясувалося, що енергії на повноцінні суперечки не вистачає. Тому традиційні депутатські пристрасті того дня не кипіли, як зазвичай, а лише, так би мовити, булькали.

Бенефіс Кличка

Почасти «винуватцем» цього майже мирного булькання став Віталій Кличко, який досі не відійшов від розслідування BIHUS.info. Архігучний скандал із мільйонами Брагінського спричинив такий переворот у непохитній досі психіці колишнього боксера, що Кличко вирішив за краще заздалегідь відхреститися від сумнівних соратників. Ще на самому початку засідання, не чекаючи неприємних запитань, міський голова оголосив, що КМДА позбавиться двох членів керівництва підпорядкованого йому КП «Київпастранс» – «золотого хлопчика» Дмитра Левченка та Павла Кирилюка, який курував скандальні тендери підприємства.

Віталій Кличко на засіданні
Віталій Кличко на засіданні КМР. Фото: kmr.gov.ua

«Звільнився директор «Київпастрансу» Дмитро Левченко та звільнений директор з виробництва цього комунального підприємства Павло Кирилюк. І вже найближчими днями буде призначений в.о. директора «Київпастранс», – пообіцяв Кличко.

Як стало відомо вже наступного дня, обов’язки гендиректора «Київпастрансу» тимчасово виконуватиме заступник генерального директора підприємства Євген Пушков

Також під час засідання стало відомо, що ексдиректор «Київського метрополітену» Віктор Брагінський, який за сумісництвом був членом фракції Кличка у Київраді, складає свій депутатський мандат. Разом із ним без мандата залишиться його соратник по «УДАРу» Ілля Кушнір – через постійні прогули засідань.

Житній ринок

Не зупиняючись на вже принесених жертвах, Кличко вирішив піти ще далі й оголосив, що КМДА скасує скандальний тендер щодо здачі в оренду на 15 років Житнього ринку. За його словами, буде оголошено новий тендер із більш притомними термінами подачі заявок.

«Термін подачі заявок на аукціон, який під час воєнного стану законодавство встановлює п’ять днів, місто подовжить законною процедурою. Оголосимо про нові торги, на яких потенційні інвестори матимуть максимальний за законом термін 25 днів до відкритого аукціону», – заявив він.

Житній ринок
Житній ринок. 2023 рік. Фото: ЖИТНІЙ РИНОК / Facebook

Також міський голова пообіцяв, що обов’язковою умовою оренди буде збереження та продовження роботи ринку – «щоб не було спекуляцій, що там хтось хоче знести, забудувати і так далі».

Явлення Кандибора

Однак, незважаючи на цей сеанс нечуваної щедрості, Віталію Кличку таки довелося вислухати кілька неприємних слів на свою адресу – зокрема, стосовно свого колишнього улюбленця Брагінського та (поки ще) чинного соратника Руслана Кандибора.

«Ви часто кажете, що за все, що відбувається в місті, відповідає мер. Найменше, що ви маєте зробити, це вигнати корупціонерів, звільнити директора Департаменту транспорту Кандибора як такого, що не впорався з управлінням галузі», – звернувся до Кличка голова фракції «Слуга Народу» Андрій Вітренко.

Андрій Вітренко
Андрій Вітренко. Фото: kmr.gov.ua

Нагадаємо, минулого тижня Руслан Кандибор не з’явився на засідання тимчасової контрольної комісії з розслідування причин затоплення київського метро. У департаменті стверджували, що посадовець з 8 березня перебуває у двотижневій відпустці, однак ТКК ухвалила рішення звернутися до Віталія Кличка з вимогою викликати Кандибора на пленарне засідання Київради.

Власне, були сумніви, що голова департаменту перерве свій заслужений відпочинок заради такої дрібниці, як звіт у сесійній залі, однак диво сталося, і Кандибор з’явився. Утім до викликаного «на килим» посадовця доля була прихильною: на п’ятнадцятій хвилини доповіді Кандибора, з якої випливало, що справи в підпорядкованому йому департаменті йдуть краще нема куди (Дегтярівський шляхопровід ремонтується, інклюзивність напрацьовується, ямковість на дорогах невпинно знижується), зненацька прозвучала сирена повітряної тривоги.

Депутати дисципліновано залишили свої робочі місця, і хоча тривога тривала лише десять хвилин, змогли знову зібратися в сесійній залі лише за годину. За цей час з’ясувалося, що Кандибор разом із Віталієм Кличком уже виїхали до Верховної Ради України на засідання Тимчасової спеціальної комісії з питань оцінки ефективності київської влади. Тож ставити гострі запитання щодо того, що насправді коїться з транспортною галуззю столиці,  не було кому.

Порятунок «Київводоканалу»

Посумувавши трохи за відсутнім Кандибором, Київрада продовжила свою роботу. Зокрема, депутатський корпус 62 голосами прийшов на допомогу злиденному «Київводоканалу», який (ви не повірите) знову виявився на порозі фінансової катастрофи.

Київводоканал
Фото: Київводоканал / Facebook

«В нашому водоканалі дуже плачевна ситуація, тому що НКРКП не дозволяє піднімати тариф, а складові тарифу за останні два роки виросли в рази. Тому тариф є економічно необґрунтований, і цим зверненням ми пропонуємо внести зміни в певні законні акти, якими буде компенсовано тариф для суб’єктів водопостачання і внесено зміни в методику компенсації відповідних тарифів», – заявив член фракції «Батьківщина» Олександр Бродський.

У підсумку депутати ухвалили рішення звернутися до Верховної Ради та Кабінету Міністрів України  з проханням терміново вирішити питання виводу з фінансової кризи КП «Київводоканал».

Як писав «Каштан NEWS», у лютому цього року «Київводоканал» уже звертався до Кабміну з пропозиціями підвищити вартість води для киян на третину з 1 квітня, а з 1 липня підняти тарифи ще на 15 відсотків. Водночас структура власності «Київводоканалу» вже багато років залишається непрозорою: частина його опосередковано належить офшорним компаніям.

Чого не було в порядку денному

Тепер поговоримо про те, що так і не потрапило на розгляд депутатів 21 березня. Зокрема, за згодою депутатського корпусу було вилучено з порядку денного питання про добудову за рахунок міського бюджету ЖК «Forest», куди вже котрий рік планується розселити мешканців «будинку-вбивці» на вулиці Мілютенка, 23-А. Також був знятий з розгляду проєкт рішення щодо Літературного скверу на вулиці Гончара, який намагалося забудувати ТОВ «Молодіжний житловий комплекс «Оболонь».

Фото: kmr.gov.ua

Як зазначила пізніше депутатка Ксенія Семенова, зняття цього питання з порядку денного не вирішить проблем забудови скверу.

«Це відтермінування, допоки люди шумлять. Лобісти пропонують відділити шматочок ділянки для скверу. Комунікують це як добру волю забудовника, який хоче відремонтувати сквер. Будівництво планують робити під стінами і на ділянці Інституту геології НАНУ. Це – пам‘ятка. І це – порушення. В 2018 році Київрада надсилала Інституту експертизу і просила відмовитись від цієї ідеї», – написала вона в своєму телеграм-каналі.

Семенова наголошує, що будівництво зруйнує будівлю Інституту, а сквер буде прибудинковою ділянкою.

«Питання треба не переносити, а провалювати чи відкликати проєкт рішення», – підкреслила депутатка.

Юлія ТЄНЄНЬОВА

Більше новин, фото та відео у телеграм-каналі  KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в телеграмі.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *