Обмежено придатна вулиця

Сотні столичних вулиць перебувають у жахливому стані.

Таких у Києві сотні, а може й тисячі. Їх називають дорогами жахів

Вони не ремонтуються десятиліттями. Про них забули. В жодних реєстрах цих страшних вулиць немає.

Наприклад, на Солом’янці є вулиця Семенівська. Вона коротка – її довжина якихось 340 метрів. Олександрівська слобідка – таку назву має ця історична місцевість. У мікрорайоні – низка медичних інститутів, зокрема Національний інститут серцево-судинної хірургії імені Миколи Амосова. Вулиця Семенівська примикає до Клінічної, а вже «остання» доточується до вулиці Амосова.

На головних артеріях Слобідки трафік високий. Адже до медичних клінік щодня прибувають сотні людей. Якщо раптом хтось із них помилково заїде на Семенівську, то ризикує застрягнути тут надовго через поломку автівки.

Семенівська може претендувати на занесення до книги сумних рекордів. Починаєш рахувати скільки тут ям різної величини та глибини і вже десь на двохсотій збиваєшся з лічби.

вулиця Семенівська
Вулиця Семенівська. Травень 2024 року. Фото: Каштан NEWS

340 метрів вулиці, а ям – за 200! Місцеві мешканці з тутешньої дев’ятиповерхівки розповіли кореспондентові Kаштан NEWS, що асфальт тут не оновлювали дуже давно, принаймні не могли назвати рік, коли востаннє бачили тут шляховиків.

Вулиця Семенівська. Травень 2024 року. Фото: Каштан NEWS

«Великі вантажівки колись доставляли нашою вулицею матеріали на велике будівництво, що велося неподалік, – каже пенсіонерка Катерина Іванівна. – Вони й «добили» остаточно нашу вулицю».

«Семенівська – унікальна вулиця, – долучається до розмови Ніна Федорівна, яка вийшла на прогулянку з внучкою.  – І знаєте, чому? Через ями сюдою перестав курсувати громадський транспорт,  до нас навіть таксисти відмовляються їхати. А «швидка» добирається на виклики всеможливими дворовими проїздами».

Ось така лиха слава у цього відтинку довжиною 340 метрів. Обмежено придатна вулиця. Пора і вказівник відповідний зробити.

Дивно, як поруч з цим дорожнім жахіттям мешкають іноземні дипломати. Адже на Семенівській знаходиться резиденція посла Індонезії. І прямісінько перед будівлею – ямище. Можливо, представника острівної держави подібне влаштовує, а може, махнув рукою на бездіяльність київських шляховиків.

Вулиця Семенівська. Травень 2024 року. Фото: Каштан NEWS
Вулиця Семенівська. Травень 2024 року. Фото: Каштан NEWS

Чи відомо про цю вулицю у «Київавтодорі»? Редакція направила інформаційний запит до КМДА щодо ремонту доріг. Не знаємо, співпадіння це чи ні, але після  нашого запиту на Семенівській з’явилися шляховики – на початку вулиці «вирізали» метрів 15-20 асфальтного покриття – очевидно, його оновлять. Оце і вся робота. Цікаво, скільки років потрібно для того, аби такими «ударними» темпами полагодити 340 метрів дороги?

А ще хотілося дізнатися, чи бодай на 10 хвилин приїжджав сюди з інспекцією мер міста Віталій Кличко? Адже він час од часу полюбляє звітувати про перевірку якості роботи шляховиків. Так, але ж Кличко публічно розповідає громаді про наведення глянцю на заасфальтованих вулицях. По іншому не буває.

Колись мер Вінниці Дмитро Дворкіс в інтерв’ю розповідав авторові цих рядків, що запровадив таку особисту практику: вранці, коли місто ще тільки прокидалося, він сам виїжджав на найпроблемніші ділянки, особливо у полі зору були вулиці, міжквартальні проїзди. А вже потім, під час наради у мерії, заслуховував чиновників – і їм перепадало на горіхи за лукавство, окозамилювання.

У  Києві спостерігаємо інше. Тут хизуються фінальними справами, інспектуючи оновлені вулиці, мовляв, ось як в КМДА турбуються про благоустрій.

«Наше ключове завдання – у жодному разі не збавляти темпів капітального ремонту столичних доріг, презентуючи киянам оновлені об’єкти, якими ми можемо пишатися», – заявляв Віталій Кличко.

Він ставив завдання підлеглим: «Наше місто має бути комфортним, із дорогами європейського рівня».

Семенівська – це антиєвропейська дорога. Вже не кажемо про тротуари, яких тут просто немає.

Вулиця Семенівська. Травень 2024 року. Фото: Каштан NEWS

Зрештою, що казати про цю місцевість, коли навіть у центральних районах тротуари давно не підвладні ремонту. На такій відомій вулиці як Глибочицька, де триває колосальна забудова будинками-хмародряпами, від тротуарів залишилася одна назва. Забудовники по суті крадуть ці пішохідні смужки у громади, беручи вулицю у свої бетонні «обійми». По максимуму зменшити проїзну частину вулиць за рахунок своїх квадратних метрів – така їхня політика. І по руках ніхто не б’є. Бо в столиці триває будівельний хаос, певним чином «контрольований» тими, хто «вирішує питання».

У жахливому стані тротуари на вулиці Гарматній. Зрештою, подібних адрес безгосподарності тисячі й тисячі. Нема чим хвалитися, панове з КМДА.

Ми пам’ятаємо, як через рік (у 2016-му) після перемоги на виборах міського голови Кличко зробив невтішний висновок: «Мої враження щодо стану доріг не відрізняються від вражень киян. Велика кількість скарг щодо стану столичних доріг».

А хіба сьогодні менше? Вже чимало разів кияни в соцмережах просили Кличка навідатися на вулицю Єлизавети Чавдар, обіцяючи показати йому «якість» робіт шляховиків. Однак мер їх не чує.

Одного разу Кличко проінспектував хід ремонтних робіт у Голосіївському районі.

«Ми знаходимося на одній з найбільш проблемних вулиць Києва – Васильківській, де останній ремонт дороги відбувався у 1987 році. За цей час вулиця перетворилася на справжню смугу перешкод для автомобілістів. І такі вулиці є в кожному районі», – сказав Кличко.

Але ж громада не почула запевнення, що таких страшних вулиць більше не буде. Тоді що робить «Київавтодор», за що отримує великі бюджетні кошти? На спорудження грандіозних транспортних розв’язок вартістю сотні мільйонів гривень?

Забуті вулиці, такі як Семенівська –  не в пріоритеті. На жаль. Це ж маленька вуличка, тут «не закопаєш» в асфальт 200 чи 300 мільйонів гривень. Хоча…

Вулиця Семенівська. Травень 2024 року. Фото: Каштан NEWS

Гроші на ремонти є у міській скарбниці. Нагадаємо, що в грудні 2023-го депутати Київради ухвалили Програму економічного і соціального розвитку міста на 2024-2026 роки. У 2024-му на транспорт, транспортну інфраструктуру та дорожнє господарство передбачено 3,4 мільярда гривень. Із них, зокрема, на будівництво, реконструкцію та капітальний ремонт вулиць, міжквартальних проїздів, тротуарів та інших об’єктів вулично-дорожньої мережі –  1 млрд 201 млн грн. На заплановане будівництво, реконструкцію та капітальні ремонти мостів і шляхопроводів будуть спрямовані 773 мільйони.

Великі суми на дорожнє будівництв мають здатність десь зникати. Ось свіжа інформація міської прокуратури. Повідомлено про підозру посадовим особам комунальної корпорації «Київавтодор» та керівнику приватного підприємства у розтраті бюджетних коштів під час ремонту асфальтного покриття  у Києві.

Серед підозрюваних – начальник управління капітального будівництва, начальник відділу мостів та шляхопроводів та начальник відділу контролю якості управління капітального будівництва «Київавтодору» та підрядник. Як встановлено слідством, до офіційних документів були внесені недостовірні відомості. Висновками будівельно-технічної та судово-економічної експертиз встановлено невідповідність обсягів виконаних робіт на суму близько 300 тисяч гривень.

Нагадаємо, на початку травня повідомлено про підозру генеральному директору КК «Київавтодор» та чотирьом його спільникам у заволодінні 10 млн гривень, виділених на ремонти доріг. Їх підозрюють у закупівлі матеріалів за значно завищеною вартістю.

Сьогодні обмежено придатні вулиці нагадують про тривале знущання з киян.

Богдан Тур

Читайте також: ХТО ВІН, ГОЛОВНИЙ ПО ДОРОГАХ У КИЄВІ?

Більше новин, фото та відео у телеграм-каналі  KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в телеграмі.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *