«Ми не хочемо сидіти в одному залі з такими людьми»: депутати від «СН» бойкотують засідання Київради

Фракція «Слуги народу» не буде  брати участь у пленарних засіданнях, поки депутат від «Євросолідарності» не вибачиться перед Володимиром Зеленським

«Слуги народу» відмовилися брати участь у пленарних засіданнях, поки член фракції  «Європейська солідарність» Леонід Ємець не вибачиться перед Президентом України Володимиром Зеленським. На початку засідання 4 липня окремі члени фракції СН були присутні в сесійній залі, але потім залишили її.

Ця історія є продовженням конфлікту, що спалахнув  минулого пленарного засідання  13 червня. Тоді під час обговорення проєкту рішення про порядок розміщення тимчасових споруд депутат від «Європейської солідарності» Олександр Міщенко вніс  із  голосу правку про заборону продавати у МАФах підакцизні вироби, зокрема, тютюн та сигарети. Зі свого боку,  голова фракції «Слуга народу» Андрій Вітренко запропонував зобов’язати МАФи торгувати україномовними книжками. У відповідь член «Євросолідарності», голова комісії з питань регламенту та депутатської етики Леонід Ємець вніс пропозицію зобов’язати продавати в київських кіосках збірник промов Володимира Зеленського.

Після цього Андрій Вітренко заявив, що Ємець має скласти повноваження голови регламентної комісії Київради, оскільки «цю посаду має обіймати людина з елементарним почуттям гідності, моральними якостями, а не політичний авантюрист-гострослов».

Пізніше Леонід Ємець у коментарі на сторінці депутатки від «СН» Ксенії Семенової  у  Facebook намагався виправдатися, заявляючи, що він кепкував не над Президентом воюючої країни, а над ідеєю фракції «Слуга народу» продавати у МАФах книжки.

«Хоча згоден це все Київраду не красить. Але взяти нашу правильну пропозицію про здоровʼя киян і перетворити її на фарс — це була ваша ідея», – написав Ємець.

Що відбувалося 4 липня

Зрозуміло, що продовження діалогу з Ємцем у Facebook аж ніяк не вплинуло на позицію «слуг».  Нині фракція «СН» відмовляється брати участь у пленарних засіданнях, поки Леонід Ємець не складе повноваження голови комісії з питань регламенту та депутатської етики та не вибачиться публічно перед Володимиром Зеленським.

Андрій Вітренко

«Ми вважаємо, що людина, яка знаходиться у м’якому кріслі в теплій залі Київради – хоча зараз вона прохолодна, у всіх людей не працюють кондиціонери, а тут кондиціонери працюють, – не може паплюжити ім’я Верховного Головнокомандуючого і не може плювати в обличчя народу України. Народу, який третій рік героїчно стоїть проти рашистської навали і бореться в окопах. А людина сидить, людина дозволяє собі жарти в той самий час, коли Президент і Головнокомандувач домовляється з міжнародними партнерами, коли він проводить Саміт миру, на якому присутні більше ста країн. Тобто людина в цей самий час паплюжить честь і гідність Верховного Головнокомандуючого. Це – неприпустимо», – сказав Андрій Вітренко під час брифінгу в  кулуарах Київської міської  ради 4 липня.

Він ще раз підкреслив, що фракція «СН» не братиме участь у пленарних засіданнях, поки Леонід Ємець не виконає висунутих вимог. Також Андрій Вітренко пригадав пасаж голови фракції «Європейська Солідарність» Володимира Прокопіва про те, що бюджет Києва не має бути «бюджетом війни».

«Ми не хочемо сидіти в одному залі з такими людьми, які не гідні честі бути депутатом Київської міської ради, людьми, які розповсюджують російський наратив, які стверджують, що міста в період війни «мають жити своїм життям». Це ганьба для цієї ради: я вважаю, що ця рада має бути державним органом, який має вирішувати, в першу чергу,  питання безпеки і оборони. А в сьогоднішньому порядку денному не було жодного питання про забезпечення безпеки та оборони, допомогу нашій армії. Зате в порядку денному є величезна кількість земельних питань. І ті люди, які, з одного боку, намагаються спаплюжити честь і гідність українського народу, з іншого боку вирішують свої питання», – заявив Андрій  Вітренко.

Земля під забудову

До порядку денного на засіданні 4 липня дійсно було включено багато так званих земельних питань – у тому числі тих, які вже не перший рік носять статус скандальних. Зокрема, Київрада передала під забудову заповідну зону у Китаєво, подовживши для ПАТ «Київська овочева фабрика» оренду земельної ділянки в урочищі Болгарське.

Пленарне засідання сесії Київради. Фото: kyivcity.gov.ua

За це рішення проголосували 70 депутатів, у тому числі 10 із 31 представника «Європейської Солідарності», 22 з 29 членів «УДАРу», 13 із 14 членів «Єдності», 12  із 12  членів «Батьківщини», 3 з 8 членів «Голосу», 5 із 6 членів «Платформи за життя та мир» і  5 позафракційників.

Як повідомляв раніше «Каштан NEWS»,  ПАТ «Київська овочева фабрика» має інвестиційний договір із компанією-забудовником «KAN Development», одним із засновників та власників якої є Ігор Ніконов, перший заступник голови КМДА Віталія Кличка в  2014-2015 роках. Також разом із Віталієм Кличком Ніконов є співзасновником благодійного фонду «Майбутній Київ»,  якому в липні 2023 року уряд Тайваню виділив 2,5 млн доларів США  на будівництво пішохідного мосту між парком «Наталка» та Оболонським островом.

Окрім ділянки в урочищі Болгарське, депутатський корпус подовжив «Київській овочевій фабриці» оренду ділянок ще в одному китаївському урочищі – Самбурки. На територіях, які планують забудувати, розташований унікальний археологічний комплекс часів Київської Русі – залишки середньовічного посаду, фортеці та могильника.

Також Київрада ухвалила передачу під забудову так званого «дворику з воронами» на Рейтарській, 9, та затвердила детальний план територій (ДПТ) у межах бульвару Дружби Народів, вулиць Велика Васильківська, Євгена Коновальця, Володимиро-Либідська, Казимира Малевича та залізниці а Голосіївському районі. ДПТ, зокрема, передбачає закриття у підземний колектор частини річки Либідь, над якою мають побудувати дорогу до ТРЦ «Ocean Mall», та забудову навколо славнозвісної «Летючої тарілки» на Либідській.

Юлія ТЄНЄНЬОВА

Більше новин, фото та відео у телеграм-каналі  KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в телеграмі.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *