Десять років із Віталієм Кличком: ТОП-10 найекзотичніших обіцянок мера Києва, які так і не було виконано

Якби Віталію Володимировичу вдалося реалізувати хоча б частину своїх грандіозних планів, столиця давно вже перетворилася б на футуристичну казку

Метро на Виноградар та Троєщину давно вже перетворилося на мем, який кияни вживають, говорячи про обіцянку, шанси якої бути втіленою в життя дорівнюють нулю. Звісно, за провал будівництва нових ліній Кличка за останні роки не критикував хіба що лінивий – однак не метрополітеном єдиним. За час свого мерства столичний міський голова встиг озвучити таку кількість екзотичних обіцянок, що якби хоча б частина їх була реалізована, Київ давно вже перетворився б на мегаполіс із фантастичного кіно.

«Каштан  NEWS»  склав ТОП-10 найфантастичніших планів мера-ювіляра, які, на жаль, так і не перетворилися на реальність.

1. Канатна дорога між правим та лівим берегом

Про намір втілити цей амбітний проєкт «протягом максимум двох років» Кличко заявляв ще  в липні 2017 року. Обіцяна мером канатна дорога мала з’єднати через Арку Дружби народів (нині – Арка Свободи українського народу) Поштову площу з Трухановим островом, а в подальшому і з Гідропарком.

На початку 2018 року Київське інвестиційне агентство заявило, що планує провести інвестиційний конкурс на втілення першої черги проєкту вартістю 21-22 млн доларів США, однак далі планів справа не пішла, і конкурс так і не відбувся.

Проєкт канатної дороги

2. Новий фунікулер

Замінити київський фунікулер, який працює вже понад пів століття, на новий  мер пообіцяв п’ять років тому.

«Він (фунікулер), до речі, перевозить 1 млн пасажирів на рік – новий же повинен поліпшити туристичну інфраструктуру», – заявив Кличко у вересні 2017 року в інтерв’ю NV.

Наступного року мер уточнив в розмові з журналістами The Village, що новий фунікулер придбають в Австрії.

«Наступного року ми встановимо новий прозорий фунікулер фірми Doppelmayr Garaventa з кондиціонерами», – сказав він.

Незважаючи на ці обіцянки, фунікулер так і не було оновлено: застаріла лінія регулярно закривається на профілактичні роботи та  раз у раз зупиняється через технічні причини.

Фунікулер. Фото: Каштан NEWS

3. Безкоштовний Wi-Fi на всіх станціях метро

План  далеко не такий амбітний, як побудова канатної дороги і навіть заміна механізмів фунікулера, але навіть його виконати до кінця за всі роки мерства Кличка так і не змогли.

«Буквально за місяць, у серпні ми вводимо у київському метрополітені п’ять станцій, де кияни зможуть отримати безкоштовно доступ до інтернету. Наше завдання: наступного року ми маємо ввести всі станції для підключення до даної системи», – оголосив мер під час свого річного звіту 9 липня 2015 року.

Проте  до повномасштабного вторгнення безкоштовний Wi-Fi було запущено лише на 12 станціях: «Дніпро», «Арсенальна», «Хрещатик», «Театральна», «Університет», «Майдан Незалежності», «Площа Українських Героїв» (колишня «Площа Льва Толстого»), «Палац спорту», «Олімпійська», «Лук’янівська», «Золоті ворота» та «Кловська». 

4. Найбільший в Європі скейт-парк

Це надсучасне диво мало з’явитися на Трухановому острові – разом із канатною дорогою, яка так і не була побудована.

«У нас є плани збудувати скейт-парк – один із найбільших не тільки в Україні, але й у Європі. Вартість проекту – понад 20 млн грн. Його чашу зроблять із бетону. Досить складна робота», – сказав Віталій Кличко в інтерв’ю NV у травні 2019 року.

5. Будівництво снігоплавильних станцій

Про намір таким чином упоратися зі сніговими заносами взимку голова КМДА повідомив у лютому 2017 року. За його словами, це дозволить заощадити кошти на вивезенні снігу.

Перший сніг Київ
Снігоприбиральна техніка в центрі Києва. Фото: Каштан NEWS

У 2019 році «Київавтодор» підготував проєкт розпорядження КМДА «Про реконструкцію каналізаційних мереж з влаштуванням стаціонарного снігоплавильного пункту в м. Києві». Однак вже наступного року Кличко повідомив, що столична влада відмовилася від будівництва стаціонарних снігоплавильних станцій.

6. Підземний океанаріум у Київзоо

Великий підземний океанаріум мав з’явитися в столичному зоопарку  2021 року – разом із новим комплексом помешкань для приматів.

«Друзі! Роботи з реконструкції першої черги столичного зоопарку тривають і взимку. Щоб уже навесні відвідувачі змогли оцінити нову вхідну групу, яка тепер буде на розі проспекту Перемоги та вулиці Зоологічної. Також відкриють новий універсальний вольєр для тварин і птахів та приматник. До кінця ж наступного року в Київському зоопарку з’явиться підземний океанаріум», – написав Кличко в січні 2020 року в соцмережах.

Київський зоопарк
Центральний вхід Київзоо. Фото: Сергій Половко / Wikimedia commons

Утім, ані приматник, ані океанаріум до повномасштабного вторгнення так побудовані і не були, а нині зі зрозумілих причин всі амбітні проєкти розширення Київзоо поставлені на паузу.

7. Підземний музей на Контрактовій площі

Не склалося в мера і з підземним археологічним музеєм, який мав бути побудований у межах реконструкції Контрактової площі. Про плани реконструкції та перетворення частини Подолу на пішохідну зону Віталій Кличко заявляв ще в 2020 році.

«Наступного року ми плануємо реконструкцію Контрактової площі та вулиці Сагайдачного», – наголосив він.

Проєкт благоустрою Контрактової площі

У 2021 році група київських архітекторів «BURØ» презентувала проєкт, який передбачав пішохідну зону на вулиці Сагайдачного, облаштування нового освітлення та створення на площі підземного музею. Однак до 2022 року роботи з реконструкції так і не розпочалися.

До речі, підземний археологічний музей неподалік від Контрактової площі таки існує – щоправда, до його створення столична влада не має жодного стосунку.  Це так званий Музей на Поштовій площі, який утримується силами ентузіастів і знаходиться на місці розкопок кварталу часів Київської Русі. У травні 2024 року т.в.о очільника МКІП Ростислав Карандєєв повідомив, що уряд створить експертну групу для розбудови музею.

8. Скасування відключень гарячої води влітку

Мета, визнаємо чесно, не те що амбітна, а навіть суперамбітна – є підозри, що, ймовірно, легше забудувати весь Київ підземними музеями та канатними дорогами, аніж побороти це одвічне зло. Тим не менш, про плани скасувати літні відключення водопостачання Кличко заявляв ще на початку своєї градоначальницької кар’єри.

«Моя мета – не просто не допустити того, щоб кияни залишились без гарячої води. Ми знайдемо спосіб, щоб припинилися щорічні відключення води кожного літа», – пообіцяв він у липні 2014 року.

Тим не менш, за десять років цей спосіб знайдено не було, і кияни, як і раніше, сидять без гарячої води під час гідравлічних випробувань, які традиційно тривають з квітня до вересня.

Київводоканал
Працівники “Київводоканалу”. Фото: Артем Зубенко / Facebook

9. Знесення всіх незаконних забудов у Києві

А ця обіцянка, яка вже відверто належить до галузі фантастики, була озвучена в грудні 2014 року.

«У нас дуже багато незаконних забудов. Інформація для тих, хто будує незаконно – слідкуйте, після Нового року ми будемо зносити незаконно зведені будівлі», – заявив тоді Кличко в кулуарах Верховної Ради України.

Однак якимось дивним чином усі десять років мерства Віталія Кличка незаконні забудови продовжують з’являтися в Києві як гриби після дощу. Зокрема,  в  травні 2024 року на Венеціанському острові знайшли незаконно побудований приватний маєток, а скандали із забудовою Солом’янського ландшафтного парку та інших природних та історичних пам’яток Києва тривають уже не перший рік.

Будівництво в Солом'янському парку
Будівництво в Солом’янському парку. Фото: Los Solomas / Солом‘янський район / Facebook

10. Побудова сучасного Центру захисту тварин

Звісно, у порівнянні з попередніми суперамбітними планами Кличка якийсь там Центр для безпритульних тварин – це сущий дріб’язок, але за братів наших менших таки прикро. Обіцянку створити в Києві муніципальний центр з ветеринарною клінікою та притулком для безхатніх котів і собак мер давав у 2017 році. Однак обіцянка, як-то кажуть, цяцянка: запланований Центр захисту тварин досі не побудовано, і основний тягар піклування про безпритульних «хвостів» досі лежить на волонтерах.

Докладніше про ситуацію з бродячими котами та собаками  в  столиці читайте  в  матеріалі «Каштан NEWS»  «Безпритульні тварини в Києві: скільки їх і хто за них відповідає»

Юлія ТЄНЄНЬОВА

Більше новин, фото та відео у телеграм-каналі  KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в телеграмі.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *