Чому у Києві поки що не відключають опалення: пояснення КМДА

Незважаючи на те, що надворі вже 29 березня, і днями температура повітря в Києві сягала навіть +20 градусів, будинки киян все ще опалюються. У КМДА пояснили причини такого рішення.

У держадміністрації розповіли, що рішення про відключення опалення у Києві мають ретельно зважити, врахувати погодні умови, а також перспективи стабільного потепління, повідомляє “Вечірній Київ”.

І хоч у Києві кілька днів тому була доволі тепла погода, учора, 28 березня, у місті різко похолодало та випав сніг. На вулиці довелося вивести спецтехніку для збирання снігу. Сьогодні, 29 березня, температура вдень триматиметься близько 0 градусів, а вночі вона взагалі опуститься до -4 градусів.

У найближчий день також очікується досить прохолодна погода, вночі температура буде близько -2-3 градусів.

Також варто враховувати, що систему теплопостачання не можна за один день вимкнути та швидко включити, якщо різко похолодає, адже вона інертна, а житлові будинки охолоджуються досить швидко та не зможуть зберегти тепло на випадок низької температури на вулиці. У такому разі люди будуть використовувати електрообігрівачі, що може спровокувати аварії в енергосистемі.

Тому міськвлади та комунальники орієнтуються на погоду, щоб відключення опалення та потепління було синхронним.

No votes yet.
Please wait...