Знесення Садиби Зеленських: підлеглі Кличка намагаються недолуго виправдатися

Після того, як 19 липня в Києві, на вулиці Кониського, 22, забудовник зруйнував історичний будинок Зеленських, датований  кінцем XIX століття, чимало критичних стріл було спрямовано в бік Департаменту охорони культурної спадщини КМДА

Цей структурний підрозділ міської держадміністрації очолює Марина Соловйова.

Громадські активісти обурюються  в  соцмережах, що керівництво Департаменту намагається недолуго виправдатися за знесення Садиби Зеленських. Зокрема, пам’яткоохоронець Дмитро Перов акцентує увагу на ключових завданнях Департаменту охорони культурної спадщини. Так, у  Положенні про Департамент зазначено, що ця структура, в тому числі «забезпечує складання облікової документації на обʼєкти культурної спадщини». Тобто, Департамент  2,5 роки не виконував  покладені на нього безпосередні  функції і навіть після свавільного руйнування Садиби не бажає включити її до Переліку пам’яток, розмірковує Дмитро Перов.

І справді. Прочитавши у Фейсбуку коментар Департаменту з приводу резонансної події, не може не викликати подив, що в цьому дописі геть немає самокритики, не вказуються основні причини, які завадили зберегти древню Садибу. Наприклад, читаємо:

«Питання надання пам’яткоохоронного статусу будинку неодноразово розглядалось на засіданнях Консультативної ради при Департаменті охорони культурної спадщини».

А де конкретні результати цих засідань? Чому вони не допомогли зберегти історичний дім?

І вже зовсім недоречно виглядає в цьому дописі речення про те, що «міська влада докладає всіх зусиль для збереження історичної спадщини Києва в рамках чинного законодавства та своїх повноважень». Залишається лише аплодувати?

На думку Дмитра Перова, керівництво Департаменту має піти з посад. Відповідна петиція вже зібрала половину від необхідних голосів.

Нагадаємо, що питання варварського знищення історичного будинку обговорювали 24 липня, на засіданні Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України (ТСК) з питань моніторингу та оцінки ефективності діяльності органів місцевого самоврядування та місцевих органів виконавчої влади в місті Києві – столиці України під час воєнного стану.

Під час засідання з’ясувалося, що забудовник не надав до Міністерства культури і інформаційної політики проєктну документацію від Києва, яка містила б інформацію про реконструкцію будівлі, заявлену забудовником. Водночас Мінкульт  отримав  від громадськості 12 звернень щодо збереження Садиби Зеленського  та направив їх до міста. Всі вони були проігноровані Києвом.

ТСК постановила — оновити склад Консультативної ради з охорони культурної спадщини при КМДА, а директорці Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Марині Соловйовій натякнули, аби вона написала заяву про звільнення з посади.

Докладніше дивіться в новому випуску «В тіні Каштана».

Більше новин, фото та відео у телеграм-каналі  KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в телеграмі.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *