У середу, 22 листопада, у Києві відбувся діалоговий захід Асоціації міст України з питань соціального захисту населення в умовах війни.
Участь у ньому взяли члени Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування Асоціація міст України та представники профільних міністерств.
Заступниця голови КМДА Марина Хонда представила напрацювання, основні цілі та завдання в соціальній сфері, які ставить перед собою столиця.
Марина Хонда під час виступу. Фото: Борис Корпусенко
«Із 24 лютого 2022 року й донині соціальна сфера в Україні дуже навантажена. На початку повномасштабної війни в Києві працівники соціальної сфери евакуювали людей та дитячі будинки сімейного типу, інтернати; провідували маломобільних та одиноких людей літнього віку. Згодом додались ще внутрішньо переміщені особи, серед яких — багато людей з інвалідністю та пенсіонерів.
Крім того, деякі заклади соціальної сфери столиці зазнали обстрілів. Попри все працівники продовжували працювати.
У кожної громади є свої особливості та виклики в соціальній сфері, проте з підтримкою один одного зможемо вирішити проблемні питання та збільшити підтримку її працівників», — зазначила Марина Хонда у своєму вступному слові.
На початку заходу вона також презентувала колегам із різних регіонів напрацювання, основні цілі та завдання в соціальній сфері, які ставить перед собою столиця.
«У Києві проживає понад 748 тисяч пенсіонерів, понад 409 тисяч внутрішньо переміщених осіб, близько 160 тисяч людей з інвалідністю. Ще понад 100 тисяч киян боронять Україну на фронті. Це не просто цифри, а й кількість якісних соціальних послуг, які вони потребують», — наголосила заступниця голови КМДА.
Марина Хонда розповіла, що Київський міський центр реабілітації дітей з інвалідністю щомісяця надає послуги близько 140-160 маленьким пацієнтам; як працює Київський геріатричний пансіонат та Київський пансіонат ветеранів праці, які опікуються літніми людьми. Про роботу Київського центру стресостійкості та Київського міського Центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству, де жителі столиці отримують психосоціальну підтримку.
«Наше завдання — не тільки допомагати людям матеріально, а і створювати дієву систему послуг, які можуть надавати соціальні працівники спільно із громадським сектором!» — підсумувала Марина Хонда.
Під час заходу в межах проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво» учасники також обговорили соціальний захист ветеранів та членів сімей загиблих, виплати на проживання ВПО, актуальні законопроєкти та напрацювання дієвих механізмів для вирішення викликів, які постали перед муніципалітетами у сфері в умовах війни.
Також днями в столичні мерії відбулась координаційна зустріч із головами та заступниками міських і селищних голів, які долучилися до проєкту Фонду ООН у галузі народонаселення «Міста і громади, вільні від домашнього насильства».
Даша ГРИШИНА, фото Бориса КОРПУСЕНКА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua