У 2019 році Київрада приєдналась до Європейської Хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад, взявши на себе зобов’язання розробити План дій для досягнення рівності.
Як зазначив заступник міського голови — секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко, наразі депутати визначили пріоритети плану дій і передбачили ресурси для досягнення фактичної рівності.
Це означає впровадження в політичній, економічній, соціальній і культурній сферах життя територіальної громади політики щодо забезпечення рівності жінок й чоловіків на місцевому і регіональному рівні за допомогою методології, розробленої Радою європейських муніципалітетів і регіонів та її комітетом у справах жінок.
Володимир Бондаренко, заступник міського голови — секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко.
«Наші дії будуть спрямовані на забезпечення відчутних покращень у наданні послуг різним групам жінок і чоловіків у столиці. Продовжуємо поширювати політику людиноцентричності, зокрема в таких сферах повсякденного життя як безпека, громадський транспорт, сфера праці та охорони здоров’я. Київрада буде коригувати нормативно-правову базу для ще більшого залучення, представництва і включення жінок до всіх сфер політичного і публічного процесів прийняття рішень. А також розширювати співпрацю з партнерами з публічного і приватного сектора, громадськими організаціями з метою більш ефективного сприяння рівності жінок і чоловіків у всіх аспектах життя», — наголосив Володимир Бондаренко.
Він додав, що звіт про стан виконання плану дій буде розміщуватись на офіційних вебсайтах структурних підрозділів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), районних в місті Києві державних адміністрацій у формі відкритих даних.
З Планом дій із досягнення рівності та імплементації Європейської Хартії рівності жінок і чоловіків у житті територіальної громади міста Києва на 2024-2026 роки можна ознайомитись за посиланням. Документ прийняли 14 грудня, на пленарному засіданні Київради більшістю депутатів.
Читайте також:
«Уряд планує до 2030 року скоротити гендерний розрив в оплаті праці». Уряд розробив та затвердив Стратегію зменшення гендерного розриву в оплаті праці і вже почав її реалізовувати. В планах урядовців до 2030 року скоротити розрив в оплаті праці чоловіків та жінок з 18,6% до 13,6%.
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua