У Києво-Печерській лаврі провели панахиду за гетьманом Мазепою

Панахиду відслужив намісник Лаври єпископ Авраамій

У День усіх святих, що відзначається у першу неділю після Трійці, у Всіхсвятській церкві Києво-Печерської лаври відбулася панахида за її меценатом і ктитором – гетьманом Іваном Мазепою.

Про це повідомляє пресслужба Національного заповідника «Києво-Печерська лавра».

«За небажання коритися московії видатний державник ще за життя був підданий анафемі російською імперською церквою. Проте жодна з українських церков ніколи не визнавала чинності цієї анафеми, а українці по всьому світу молилися за його упокій», – нагадали в Національному заповіднику.

Заупокійну літію відслужив намісник Свято-Успенської Києво-Печерської лаври єпископ Авраамій.

«Ця панахида є не лише даниною пам’яті видатному державному діячу, меценату та дипломату, що випередив свій час, а й складовою нашої семантичної війни із росією. Ми маємо перемогти у цьому двобої, а для цього мусимо відроджувати, закладати та розвивати традиції української Лаври. У ці часи та завдяки таким подіям відбувається відновлення історичної правди та духовної справедливості», – підкреслив генеральний директор Національного заповідника Максим Остапенко.

У Лаврі нагадують, що Іван Мазепа був не лише гетьманом, а й видатним меценатом, який офірував значні кошти на розвиток української духовності та культури, в тому числі на розбудову Києво-Печерської лаври. Зокрема, коштовні вклади гетьмана в ризницю Великої лаврської церкви — Успенського собору стали окрасою колекції сьогоднішнього Національного заповідника.

Також коштом гетьмана Мазепи зведено мури навколо Лаври та  відбудовано й відновлено лаврські храми – в тому числі й  Всіхсвятська церква, у якій проводилася панахида. Архітектурний стиль цих храмів є різновидом українського бароко і нині відомий під назвою «мазепинське бароко».

Читайте також: Киян запрошують на виставку про поезію кохання «шістдесятників»

Більше новин, фото та відео у телеграм-каналі  KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в телеграмі.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *