Супутник КПІ побив рекорди перебування на орбіті

PolyITAN — єдиний український наносупутник формату кубсат, що досі перебуває в космосі

Його вивела на орбіту в 2014 році ракета-носій «Дніпро». Тоді в космос було відправлено 33 супутники із 17 країн світу. Однак усі «конкуренти» наносупутника вже вийшли з ладу.

Хоча космічна місія PolyITAN-1 була запланована лише на  рік, він побив усі рекорди — вже  десятий рік на навколоземній орбіті, йдеться на офіційному сайті Київського політехнічного інституту.

Це дало поштовх розвивати космічний напрям у Київській політехніці. КПІшники почали працювати над новими супутниками, що підкорюють космос і виконують надважливі місії й сьогодні!

З відкритих джерел відомо, що PolyITAN-1 був створений у Київському політехнічному інституті  разом із українськими радіоаматорами. 19 червня 2014-го ракета-носій «Дніпро» була успішно запущена, і супутник PolyITAN-1 був виведений на  орбіту в першій групі супутників, що відокремилися від ракети-носія.

Вага супутника — майже кілограм, розміри 10х10х10 сантиметрів. Активна розробка космічного апарату розпочалася   2009 року.

Створила супутник група молодих науковців та інженерів теплоенергетичного і радіотехнічного факультетів, факультету електроніки, а також Інституту телекомунікаційних систем НТУУ «КПІ» під керівництвом кандидата технічних наук Бориса Рассамакіна. Запуск здійснено в рамках міжнародної співпраці КПІ з університетами інших країн: після презентації інженерної моделі наносупутника в Інституті імені Калмана (Бельгія) київських політехніків було запрошено до участі в Міжнародному проєкті QB50.

Читайте також: У КПІ ПЛАНУЮТЬ ЗБУДУВАТИ  МОДЕЛЬНИЙ  РЕАКТОР

Більше новин, фото та відео у телеграм-каналі  KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в телеграмі.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *