Справи Майдану: під час нового апеляційного розгляду прокурори довели вину колишнього «беркутівця», який є діючим працівником поліції, у катуванні.
Прокурори довели, що засуджений умисно заподіяв за попередньою змовою групою осіб сильний фізичний біль, фізичне та моральне страждання двом учасникам Революції Гідності шляхом нанесення побоїв, мучення та інших насильницьких дій.
«Це було зроблено, щоб покарати потерпілих за їхню участь в акціях протесту 20 січня 2014 року на перехресті вулиць М. Грушевського та Паркової дороги, а також з метою залякування та дискримінації їх та інших осіб», — детально описує злочин правоохоронця прокуратура.
Тоді обох протестувальників скинули з колонади. Також одного з них, який на той момент був неповнолітнім, роздягнули при температурі повітря -12°C і поранили у стегно правої ноги ножем.
«Після цього забризкали перцевою рідиною та примусили пройти оголеним через групу правоохоронців, співаючи гімн України. Таким чином висміювали його ідеологічні переконання. Надалі потерпілих звинуватили в організації масових заворушень», — детально розповіла про дії екс-беркутівця сторона звинувачення.
За результатами розгляду апеляційних скарг прокурорів Офісу Генерального прокурора та представників потерпілих Київський апеляційний суд ухвалив обвинувальний вирок відносно колишнього міліціонера БМОП «Беркут» ГУМВС України в Харківській області, обвинуваченого у катуванні протестувальників на колонаді центрального входу на стадіон «Динамо» імені В. Лобановського.
Цим вироком суд апеляційної інстанції скасував виправдувальний вирок Дніпровського районного суду м. Києва, який раніше був предметом апеляційного розгляду та на підставі постанови Касаційного кримінального суду Верховного Суду переглядався в апеляційному порядку повторно.
Екс-“беркутівця» засуджено до 6 років позбавлення волі. Вирок набрав законної сили з моменту його проголошення.
До слова, ДБР повідомило, що розслідування справ Майдану — на фінішній прямій.
У Майдані брали учать 840 тисяч мітингувальників та 60 тисяч правоохоронців, які можуть підозрюватись в розстрілах.
За ці роки було порушено 82 кримінальні провадження. На цей момент винесено 40 вироків, відносно 49 осіб.
Читайте також:
“Протистояння на вулиці Грушевського, 2014 рік. Фото: Борис Корпусенко». Справи Майдану — це 15 тисяч томів та 2,5 тисячі епізодів злочинних дій. А це десятки експертиз, допити свідків, потерпілих, аналіз розмов. І це все робиться для того, щоб довести провину людини в суді, і щоб суд її покарав.
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua