Шість столичних вистав для театральних гурманів

«Приємна несподіванка» – 26 червня

Оригінальна назва п’єси – «Візити до містера Гріна». Це – комедія, світовий бестселер американського драматурга Джефа Барона, 1996 року, котру ставили в 25 країнах. Режисеркою української версії ліричної комедії є Ольга Гаврилюк.

У центрі історії опиняються двоє євреїв – містер Грін і Росс Гардінер – їх разом звів нещасний випадок. Якось раз самотнього літнього чоловіка, містера Гріна, випадково збиває 29-річний Росс Гардінер. Містер Грін не зазнає сильних ушкоджень, а тому, як покарання, суд зобов’язує Росса доглядати за 86-річним Гріном, купуючи йому харчі, ліки тощо. Однак сварливий Грін не бажає приймати допомоги від молодого хлопця, що призводить до конфлікту. Випадкова зустріч двох чоловіків змінює не тільки їхні стосунки одне до одного, а й уже вибудовані базові життєві принципи та цінності.

У постановці беруть участь: Олексій Вертинський та Артем Ємцов.

Вистава проходитиме в театрі «Актор», що за адресою вулиця Велика Житомирська, 40.

Ціна: 150-300 грн, квитки можна придбати онлайн.

Kyiv Modern Ballet. «Underground» та «Друзі» – 27 червня

«Underground» та «Друзі» – нова одноактна постановка відомого хореографа  Раду Поклітару, на музику латвійського композитора, Петеріса Васкса.

Вистава – рефлексія на болючі виклики сьогодення, що виникають у часи конфліктів та потрясінь.

Лейтмотивом хореографічної постановки стала фраза «Пекло – це інші»  з п’єси французького письменника та філософа Жана-Поля Сартра. Проте спектакль не про біблійне пекло. Ця історія про чотирьох людей, двох жінок та двох чоловіків, котрі потрапили у підземелля Underground через війну. Разом перебуваючи в закритому просторі, почуття героїв підсилюються вдвічі. Їхній  емоційний стан коливається з однієї крайності в іншу: кохання перетікає у ненависть, радість утворює симбіоз з відчаєм.

Балет пройде у Київській опері, що знаходиться за адресою вулиця Межигірська, 2.

Ціна: 250-700 грн. Придбати квитки можна онлайн за посиланням.

«Тест» – 28 червня

Виставу поставлено за п’єсою  швейцарського драматурга Лукаса Берфуса з оригінальною назвою Die Probe (Der brave Simon Korach) 2007 року. Тема п’єси – родина, батьківство, особистість. За жанром спектакль є сімейним горором та має обмеження за віком. Українську версію  поставила режисерка Тамара Трунова.

«Не треба підключати хірургів, щоб вирізати зло з наших тіл: ясний розум і чутливе серце допоможуть нам розпізнати насильство, допоможуть заговорити про нього, а якщо вистачить мужності і не буде страху за наше життя, ми зможемо виступити проти насильства та подолати його».

Лукас Берфус

У цій виставі сім’я – основа всього. В ідеалі родина – підтримка, захист, найбільша цінність. Проте  часом  це має зворотній  бік. Виникнення сумнівів, конфліктів, і, як наслідок – руйнація стосунків, переконань та довіри. Це історія про родинні стосунки, в яких виникла підозра: мій батько – не мій батько! Вистава – тест на міцність цінностей, переконань, почуттів.

Актори, які  гратимуть у постановці: Віталіна Біблів, Богдан Буйлук, Христина Люба, Артем Мяус, Антон Соловей.

Проходитиме спектакль на сцені театру «Золоті Ворота», що на вулиці Шовковична, 7а.

Ціна: 400 грн, квитки можна придбати онлайн за посиланням. 

«Штучний інтелект» – 28 червня

У театрі «Cult» гратимуть нову п’єсу українського драматурга, громадського діяча та письменника Дмитра Корчинського. Це комедійна драма про глибокі роздуми над майбутнім,  світову змову, а також про секс і насильство в умовах цифрової диктатури.

«Штучний інтелект» – вистава-антиутопія. В історію закладено екзистенціальне питання про можливості та загрози штучного інтелекту: чи може штучний інтелект забрати в людини її свободу та контроль над власним життям? Сюжет п’єси обертається навколо інтелектуального поєдинку нейромережі та людини, борючись за право на свободу мислення. Протистояння здійснюється в кімнаті для допитів.

Вистава пройде у театральному просторі «Cult», що на вулиці Чикаленка, 14.

Актори, які  гратимуть у постановці: Максим Зерко, Роман Магрицький, Катерина Шведенко, Валерій Філіпенко. 

Ціна: 400 грн, квитки можна придбати онлайн.

«Тату, ти мене любив?» – 29 червня

Вистава режисера Стаса Жиркова поставлена за п’єсою Дмитра Богославського «Тихий шорох зникаючих кроків». Прем’єра спектаклю відбулася  2018 року в театрі «Золоті ворота».

Ця постановка про сімейні стосунки, втрату, занурення в самих себе та власні переживання. Щоночі уві сні Олександр бачить свого покійного батька та криницю на подвір’ї. Головний герой тривалий час не може відпустити близьку для себе людину. Олександр постійно переймається запитанням: чи любив його тато? Про криницю на подвір’ї майже щоразу говорив батько молодого хлопця, втім ніколи не згадував, чи відчуває він любов до сина. Це невизнання та незакриті емоційні питання пригнічують Олександра. Водночас сестри головного героя переймаються лише продажем хати, що підсилює відчуття розгубленості. Проте Олександр відчуває необхідність  продовжити рухатися. На цьому етапі з’являється Альберт, який вважає, що зможе допомогти Олександрові впоратись з порожнечею, що залишилася  після втрати близької людини. Може, саме цієї ночі Олександр нарешті не буде кричати уві сні: «Тату, ти мене любив?».

Актори, які  беруть участь у виставі: Віталіна Біблів, Ірина Гришак, Антон Соловей, Ірина Ткаченко/Інна Скорина-Калаба, Олександр Ярема, Роман Ясіновський.

Вистава відбудеться  в  театрі «Золоті Ворота», що на  вулиці Шовковична, 7а. Ціна: 400 грн, квитки можна придбати за посиланнням

«Легенди Києва» – 30 червня

П’єса «Легенди Києва» створювалася драматургинею Катериною Пеньковою на замовлення театру до Дня Києва. Початкова ідея вистави виникла в  акторки Олесі Жураківської. Концепт спектаклю прийшов до неї уві сні.

П’єса у форматі літопису розповідає глядачам п’ять столичних легенд, починаючи від традиційних про Либідь та її братів – Щека, Хорива і  Кия, закінчуючи розбудовою та урбанізацією Києва наприкінці ХІХ століття.

Сімейна вистава знайомить з історичними постатями української столиці, серед яких богатир  Святогор, княгиня Анна Ярославна – донька Ярослава Мудрого, архітектор  Владислав Городецький та інші відомі історичні постаті.

Вистава відбудеться на сцені Київського академічного театру драми і комедії на лівому березі Дніпра.

Ціна: 250-600 грн, квитки можна придбати за посиланнням.

Ваш Гід Каштана

Більше новин, фото та відео у телеграм-каналі  KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в телеграмі.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *