Найбільше іпотечних кредитів узяли мешканці Києва та області

За програмою «єОселя» 9 тисяч українців взяли кредити на придбання житла на загальну суму 14 мільярдів гривень

Кожен п’ятий кредит отримано на умовах масової іпотеки – під 7 відсотків, повідомила заступниця міністра економіки України Надія Бігун.

«Загальна сума виданих кредитів – 14 млрд грн. 60% іпотечних кредитів взяли військовослужбовці та силовики, 11% – педагоги та науковці, 9% – медики. Представники цих професій можуть взяти кредит на придбання квартири або приватного будинку під 3%. Інші українці, які не мають житла або потребують покращення житлових умов, можуть отримати кредит за програмою під 7%. На сьогодні кожен п’ятий виданий кредит – на умовах масової іпотеки, під 7%. Купують українці не лише квартири, а й приватні будинки – вже видано 81 кредит на їх придбання», – зазначила Надія Бігун.

Зокрема, минулого тижня українці отримали за програмою єОселя 198 кредитів на 331 мільйон гривень. Найчастіше кредити брали для придбання житла на вторинному ринку (150 кредитів) та в забудовника (27). Також 21 українець узяв кредити на купівлю квартири в будинку, який зводиться.

Найбільше іпотечних кредитів взяли мешканці Київської області – 38 та Києва.

Нагадаємо, що скористатися програмою доступного кредитування сьогодні можуть як представники окремих професій, так і громадяни, які не мають у власності житла або хочуть поліпшити  його. Для військовослужбовців ЗСУ за контрактом, учителів, медиків та науковців пільгова ставка становить 3 відсотки річних. Для інших категорій – учасників бойових дій, ветеранів, ВПО, інших громадян  ставка іпотеки – 7 відсотків.

Програма «єОселя» почала свою роботу в жовтні 2022 року. Реалізовують програму Мінекономіки спільно з Мінцифри та ПрАТ «Укрфінжитло».

Читайте також: ЖИТЛО, МАТЕРІАЛЬНА ДОПОМОГА, ЮРИДИЧНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ: КУДИ ЗВЕРТАТИСЯ ПОТЕРПІЛИМ ВІД ОБСТРІЛІВ

Більше новин, фото та відео у телеграм-каналі  KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в телеграмі.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *