На Дефлімпіаді в Аргентині столичний плавець завоював 7 медалей

У столиці Аргентини Буенос-Айресі завершився чемпіонат світу-2023 з плавання серед спортсменів із порушенням слуху.

Дефлімпійська збірна України була представлена 16 плавцями. До її складу увійшли 6 спортсменів столиці, які є вихованцями ДЮСШІ «Шанс». Про це повідомила директорка Департаменту молоді і спорту КМДА Юлія Хан.

Ілля Султанов встановив рекорд турніру. Фото з відкритих джерел

Найтитулованішим плавцем збірної України на чемпіонаті став 20-річний Ілля Султанов. Триразовий дефлімпійський чемпіон завоював на цих змаганнях сім нагород (чотири особисті й три в естафетах), зокрема п’ять золотих (три з них — в індивідуальних дисциплінах).

Крім того, Султанов встановив рекорд турніру на дистанції 50 метрів вільним стилем за 23.19 с. Попередній рекорд належав американцю Маркусові Тітусу — 23.34 с.

Ще один киянин, Денис Наконечний здобув 5 медалей, з яких 3 нагороди в особистих змаганнях, а саме золото, срібло та бронзу.

Олексій Коломієць, Денис Наконечний, Владислав Кремляков та Ілля Султанов на чемпіонаті світу-2023. Фото: deafswimming2023

У командних змаганнях:

• «Золото» виграли Максим Дудник, Олексій Литвиненко та Ілля Султанов- чоловіча естафета 4×100 м, вільний стиль.
  • Золоту медаль здобули Денис Наконечний та Ілля Султанов у чоловічій естафеті 4×100 м, комплекс.
  • Срібло змагань здобув Максим Дудник та Іван Зіненко у чоловічій естафеті 4×200 м, вільним стилем.
  • Ілля Султанов та Олексій Литвиненко у мікст 4×100 м, вільний стиль, також вибороли срібло.
  • Бронзу здобула Діана Погорелова у жіночій естафеті 4×100 м, вільним стилем.

Кияни зробили значний внесок у загальнокомандну скарбничку, як в особистих заліках та і в командних естафетах.

Збірна України посіла друге загальнокомандне місце. Фото з відкритих джерел

Збірна України завоювала 28 медалей (11 — золотих, 9 — срібних та 8 бронзових) і посіла друге загальнокомандне місце на чемпіонаті світу з плавання. Перше місце за американськими спортсменами.

У серпні 21-річний киянин завоював золото у новій дисципліні на Чемпіонаті Європи з плавання. Вихованець столичної Школи вищої спортивної майстерності Владислав Бухов виробов золоту медаль на першому чемпіонаті Європи з плавання до 23 років.