«Люди щотижня будуть приходити до будівлі КМДА, доки їх не почують», – Дмитро Перов

Сьогодні протестний Хрещатик виглядав по молодіжному, утім як і раніше

До адмінбудівлі Київради, КМДА прийшли громадські захисники історичної спадщини – студенти, працівники ІТ-сектору, екологи, дослідники древнього Києва.

Вони вже давно гучно б’ють в усі дзвони: у місті над історичними будівлями чиниться велика наруга – їх знищують на підставі облудних документів, руйнують «по цеглині» тишком-нишком, підпалюють, доводять до повного розору, залишають напризволяще «помирати» упродовж років. І все це заради наживи, яку забезпечують замовникам продані квадратні метри в офісних бізнесових центрах, житлових хмародряпах зі скла,металу, бетону. Ці монстри виростають на місці історичних споруд. Водночас справжньго Києва стає усе менше.

Тому небайдужі кияни і намагаються достукатися до міської влади, а найперше до мера Віталія Кличка. Сьогодні в руках активістів були плакати з надпсиами: «Хочу, щоб Київ потопав у зелені, а не в бетоні», «Руйнація спадщини вбиває Київ», «Надайте Садибі Зеленських статус!», «Садибі – відновлення!».

Судячи з виступів протестувальників, больовою «точкою» продовжує залишатися Садиба Зеленських, яку було варварськи знесено 22 липня 2024-го у Шевченківському районі, на вулиці Кониського, 22.

Нагадаємо: ошатний деревʼяний, обкладений цеглою будинок, було споруджено 1890 року в стилі історизму на замовлення купця Василя Маліна. В 1911 році  власником Садиби стала родина заможних столичних міщан Зеленських, яка жила тут до 1915 року.   

Міністерство культури та інформаційної політики України зобовʼязало Департамент культурної спадщини КМДА внести Садибу Зеленських до переліку памʼяток Києва.

Департамент охорони культурної спадщини КМДА видав наказ про внесення Садиби до Переліку об’єктів культурної спадщини Києва. Зауважимо, що громадські активісти упродовж декількох місяців своїми гучними протестами наполягали на  тому, щоб міська влада нарешті вжила рішучих заходів щодо відновлення Садиби Зеленських.

Сьогодні кореспондент “Kashtan NEWS” попросив пам’яткоохоронця, засновника ГО «Спадщина» Дмитра Перова, який також був серед протестувальників, прокоментувати інформацію Департаменту охорони культурної спадщини.

Дмитро наголошує, що руйнація пам’яток набула в місті системного явища. Ми усі чули, що Департамент охорони культурної спадщини і власники історичної будівлі на вулиці Кониського, 22 (Садиби Зеленських) 23 липня підписали меморандум про відновлення споруди. Було заявлено, що будинку нададуть відповідний статус.

«Однак, де наказ про про внесення Садиби Зеленських до Переліку об’єктів культурної спадщини Києва? – ставить запитання Дмитро Перов. –  Думаю, що такого наказу про статус поки що немає. А якщо нема практичних дій, то протести громадськості стануть системними. Люди щотижня будуть приходити до будівлі КМДА,  доки їх не почують. Будемо домагатися, щоб цю будівлю реально відновили», – вважає Перов.

Висловила свою думку щодо сьогоднішньої протестної акції і ліцеїстка Дар’я Кулініч:

«Нам, киянам, у цьому місті ще жити й жити, але ми не хочемо, що нас брали у зашморг жахливі бетонні коробки висоток, щоб древній Київ втрачав своє неповторне обличчя».

До розмови долучився і активіст Павло Захарчук:

«Забудовники, знищуючи історичні будівлі, таким чином ніби розривають наш духовний зв’язок зі славним минулим. Це завдає великого удару. Історична спадщина дає змогу нам краще розуміти свої витоки, своє коріння, й будувати своє майбутнє з урахуванням колосального спадку нації, народу».

Чи почули в КМДА сьогоднішній голос громадськості? Вже традиційно ніхто з чиновників не вийшов з адмінбудівлі до протестувальників.

Микола ФЕДОРЧУК

Більше новин, фото та відео у Телеграм-каналі  KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в Телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в Телеграмі.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *