Кияни пропонують повернути в метро перевірену часом послугу

Зареєстровано петицію щодо продажу квитків у метро.

Електронна система продажу квитків створює чимало незручностей

Мешканці столиці закликають міську владу відновити в  метрополітені каси з продажу проїзних документів замість існуючих автоматів самообслуговування, які часто виходять із ладу, а також обмежують пасажирів у виборі функцій.

Відповідну петицію з цього приводу зареєстровано на офіційному сайті Київради.

Як зазначають автори документа, для придбання абонементних талонів та поповнення електронних карток столичний метрополітен пропонує користуватися програмно-технічними комплексами самообслуговування (ПТКС) приватної компанії ТОВ ФК «Контрактовий дім», які вона встановила та обслуговує згідно з договором.

У такому режимі, звертають увагу ініціатори петиції, метрополітен працює вже півтора роки, і за цей час ПТКС показав себе як ненадійний та не придатний для повноцінного застосування засіб оплати проїзду, який постійно виходить із ладу та дає збої в роботі.

По-перше, пояснюють підписанти, термінали самообслуговування належать приватній компанії, а метрополітен до них не має доступу, тож у разі виходу з ладу ПТКС, навіть якщо в ньому просто закінчився папір, відновлення роботи необхідно чекати певний час, поки прибуде представник компанії і усуне проблему, а люди між тим не можуть купити квитки та  потрапити до поїздів метрополітену.

По-друге, наголошують кияни, ПТКС можуть приймати лише окремі види банкнот та монет.

По-третє, ПТКС можуть видавати решту монетами, але лише в межах 50 гривень. Тобто, якщо в людини є 100 гривень, а їй необхідно придбати квиток за 8, то решту (92 гривні) термінал їй запропонує покласти на телефон, банківську картку (з комісією) або ж купити ще квитки. Варіанти, коли в людини ці 100 гривень — останні і їй не потрібні ще квитки або поповнення телефону, вочевидь, не розглядаються. А розмін коштів на дрібні не передбачено.

По-четверте, для купівлі квитків необхідно вводити номер телефона, що належить до персональних даних особи. Навіщо — не зрозуміло.

По-п’яте, станом на даний час не існує альтернативного способу придбання квитків та карток і їх поповнення за готівку, окрім ПТКС ТОВ ФК «Контрактовий дім».

Отже, підсумовують викладене автори ініціативи, ПТКС, які спочатку  були встановлені як додаткові засоби оплати для розвантаження кас, не можуть бути їх повноцінною заміною, як показує практика останніх півтора  року. В зв’язку з чим вимагаємо негайного реагування та відновлення роботи кас метрополітену, обладнання яких досі збережено й придатне до застосування за призначенням, хоча б у кількості однієї каси на станцію.

Нагадаємо, журналісти оприлюднили нові подробиці фінансових комбінацій комунального підприємства «Київський метрополітен», яким керував Віктор Брагінський

Більше новин, фото та відео у телеграм-каналі  KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в телеграмі.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *