Про свій завершальний день на посаді директор Департаменту сусупльних комунікацій Роман Лелюк повідомив на своїй фб-сторінці.
«З великого спорту треба йти на піку. Аналогічного принципу дотримуюся і в роботі. Прийшов — налагодив — рухаємося далі підкорювати нові вершини! — зазначив він. — Саме тому сьогодні робитиму підсумки не за рік, а за 4 на посаді директора Департаменту суспільних комунікацій КМДА».
Роман Лелюк детально розписав, як багато вдалося зробити за цей час.
Що стосується комунальних медіа:
— реформувати телеканал Київ: замість 4 випусків новин по 20 хвилин — тепер 16 годин на добу власного мовлення, продукування документальних фільмів і проєктів. Кількість підписників на двох платформах Youtube зросла з 64 тисяч до майже 600 тисяч! А ще канал отримав 2 премії від «Big Data Awardsл — як прорив року і кращий локальний мовник;
— вдвічі посилили потужність сигналу Київ FM, зараз радіо добре чути й в області, воно перейшло з музичного формату в news-talk;
— Вечірній Київ став абсолютним лідером з великим відривом серед інтернет-видань столичної тематики, хоча ще у 2019 році видання ділило 5-6 місця у списку локальних медіа.
Як відзначив Роман Лелюк, за цей час створили відкриті громадські простори у трьох районах міста Vcentri Hub: Оболонь, Vcentri HUB: Голосіїв та Vcentri Hub: Шевченківський. У них відбулося більш як 7500 заходів, які відвідали понад 143 тисячі осіб.
Зокрема, на базі хабів першими запровадили комплексне консультування ВПО та організували навчання для представників критичної інфраструктури КМДА про те, як поводити себе у випадку ймовірної хімічної та ядерної загрози, як надавати першу домедичну допомогу.
Крім того, у Департаменті створили веб-портал громадських організацій Києва vcentri.com, де зареєструвалися та стали нашими партнерами майже 350 неурядових організацій; провели перший Всеукраїнський Саміт відкритих громадських просторів «Сила партнерства»; отримали майже 1300 заявок на ярмарок проєктів неурядових організацій «ТОП-100» та щороку обрали 100 кращих; підтримали 105 проєктів в рамках міського конкурсу «Громадська перспектива: прозора влада та активна громада».
Спільно з Центром комунікації провели 74 інформаційно-комунікативних кампанії на суспільно-значущі теми; провели понад 600 публічних консультацій з громадськістю та запровадили новий формат консультацій — у додатку Київ Цифровий та офлайн опитування жителів вулиць; організували виставку «Київ. Незламне серце Європи», яка побувала в 11 країнах та 22 містах Європи й Америки.
Завдяки зусиллям комунікаційної команди Департаменту цього року Київ отримав спеціальний статус учасника мережі міст «Європейська столиця демократії»; учасниками Форуму розвитку громадянського суспільства стали понад 26 тисяч учасників, а партнерських організацій було майже 600; активно розвивали співпрацю з міжнародними організаціями, партнерами стали: ІСАР Єднання спільно з USAID, Рада Європи, Посольство Великої Британії, European Capital of Democracy, Асоціація міст України, Bloomberg Philanthropies, Німецький Фонд Маршалла США, GIZ тощо.
Загалом вдалося залучити понад 8 мільйонів гривень позабюджетних коштів.
«Дякую усій команді Департаменту, Центру комунікації, Телеканалу Київ та радіо, редакції Вечірній Київ та Київінформ, з якими нам вдалося зробити всі ці якісні перетворення! — підкреслив Роман Лелюк. — Тепер комунальні медіа дивитися, читати й слухати — не соромно. А громадянське суспільство дізналося, що влада може бути справжнім другом і партнером.
Римські консули, закінчуючи свої повноваження казали: «Feci quod potui, faciant meliora potentes» — «Я зробив все, що міг, хто може, — нехай зробить краще». На цій ноті завершу і я. Продовжую працювати на благо столиці в системі міської влади».
Відверто про досягнення команди Департаменту, а також, те, що не вдалося реалізувати? читайте у матеріалі «Я пишаюся тим, як ми вистояли — під час ковіду та битви за Київ»: інтерв’ю з Романом Лелюком.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua