9 золотих та 6 срібних медалей: київські спортсмени здобули нагороди на Кубку Світу з кікбоксингу WAKO

У Будапешті (Угорщина) пройшов 28-й Кубок Світу з кікбоксингу WAKO. Змагання проходили з 15 по 18 червня, у них взяли участь до трьох тисяч учасників з 43 країн.

Українські спортсмени завоювали 138 медалей на Кубку світу з кікбоксингу WAKO. З них 45 золотих, 42 срібні та 51 бронзова. Це дозволило українцям посісти друге місце у медальному заліку.

З Києва Україну представляв 34 спортсмени. Загалом кияни змогли поповнити національну скарбничку 28 медалями. Про це «Вечірньому Києву» повідомив голова відокремленого підрозділу федерації кікбоксингу України WAKO у місті Києві, заслужений майстер спорту України Олександр Желепа.

Володарі золота:

Анатолій Мороз (лоу-кік до 67 кг), Богдан Дениско (К-1 до 48 кг), Олексій Банар (К-1, вагова категорія +91 кг), Олег Оладько (лайт контакт, 79 кг), Поліна Артюх, Олеся Булгакова (3 золоті медалі), Максим Мілодан.

Володарі срібла:

Максим Майданюк (лайт-контакт, 42 кг), Аскольд Щокін (фул контакт, 67 кг), Христина Максимчук, Антон Камінський, Арсеній Гордієнко та одне срібло в команді (Замятін + Булгакова).

Володарі бронзи:

Євген Бартуш (К-1 до 67 кг), Дмитро Русецький (К-1, 63,5 кг), Максим Майданюк (поінтфайтінг), Ян Фаскевич (поінтфайтінг, 47 кг), Олег Оладько (лайт контакт, 74 кг), Владислав Єгоров, Поліна Вишневська, Катерина Царенко, Дар’я Дощинська, Максим Мілодан, Ірина Чепурко, Аліна Артюх.

Кубок Світу з кікбоксингу WAKO. Фото надав Олександр Желепа

Участь у світових змаганнях взяли спортсмени різного віку та рівня. Наприклад, 39-річний Павло Замятін виступає з кікбоксингу ще з 1995 року.

«Для мене це був виступ не в моєму розділі програми, де я завжди виступаю. Це був новий виклик та досвід. Я виступав у командних змаганнях з чемпіонкою світу Олесею Булгаковою. Ми виступали у музикальних формах, зайняли друге командне місце.

До цього в Туреччині я завоював 32 свій Кубок світу, став першим. А в Угорщині трохи не вистачило, щоб піднятися вище. Але працюємо далі. Ще цьогоріч у мене буде змога завоювати Кубок світу в Італії, який буде у вересні», — розповів Павло Замятін «Вечірньому Києву».

За тиждень Павло їде на Європейські ігри до Польщі, де представлятиме національну збірну України з кікбоксингу. Всього там від України буде представлено 4 спортсмени, які завоювали ліцензію минулого року на чемпіонаті Європи.

25-річний Дмитро Русецький тренується з 14 років, і вже не вперше бере участь у таких змаганнях. Цьогоріч спортсмен зайняв 3 місце у ваговій категорії 63,5 кілограми у розділі К-1 серед дорослих. Він провів три поєдинки, один з яких виграв достроково.

Дмитро Русецький

«Розраховував на кращий результат, але вийшло як є. Можливо позначилось те, що вперше за 14 років спортивної кар’єри готувався без тренера, який з 24 лютого спочатку у ТРО, потім у лавах ЗСУ захищає Україну. Хочу подякувати Національній федерації „ВАКО“ за організацію поїздки. І окрема подяка та шана Збройним Силам України», — зазначив Дмитро в коментарі «Вечірньому Києву».

Богдану Дениско нині 15 років. Кікбоксингом хлопець почав займатися, коли йому було 10. І вже вдруге спортсмен став переможцем на світових змаганнях.

«На Кубку світу з кікбоксингу була дуже крута і потужна атмосфера. На цих змаганнях я вже другий раз став переможцем: у 2022 році, і в цьому році теж», — розповів спортсмен «Вечірньому Києву».

Богдан розповів, що за два тижні до змагань починає активно тренуватися: щодня по три рази.

Богдан Дениско

А ось Анатолій Мороз на цих змаганнях вже втретє. Вперше він виграв Кубок світу у 2021 році. Минулого року у фінальному поєдинку спортсмен поступився представнику Польщі та зайняв друге місце. Але цьогоріч повернув кубок додому.

«На змаганнях такого рівня перемагає той хто має більшу жагу до перемоги, кращу витривалість та вміння. Завдяки нашим захисникам ми маємо можливість тренуватися, вдосконалюватися, представляти Україну на міжнародній арені. Вони для нас є найкращим прикладом мужності та стійкості, завдяки їм усі представники збірної України у ринзі робили усе можливе і неможливе для перемоги», — розповів Анатолій Мороз у коментарі «Вечірньому Києву».

Мороз Анатолій

Також в Угорщині пройшов міжнародний турнір Hungarian Open. Київські спортсмени вибороли два золота, два срібла та дві бронзи:

• Марк Юнес Ch — 27кг, 1 місце поінтфайтінг;
  • Віталіна Троценко Jun — 60 кг, 1 місце лайт-контакт;
  • Ліза Левченко ОС — 60 кг, 2 місце поінтфайтінг;
  • Олеся Булгакова — 2 місце лайт-контакт, 3 місце кік-лайт;
  • Ян Фаскевич YC — 47 кг, 3 місце лайт-контакт.

28 травня у Києві пройшов Всеукраїнський турнір з кікбоксингу на честь пам’яті Янголів спорту — спортсменів, які загинули на війні з російськими загарбниками.

Кікбоксери з різних областей та різного рівня підготовки змагалися перед сотнями глядачів за жадану перемогу. У фіналі заходу визначили чемпіонів України серед професіоналів.