У Києві чоловік винайшов “Капсулу життя”, яку можна розміщувати у квартирі

У Києві винахідник створив “Капсулу життя”, яка захищатиме від уламків та дрібних осколків. Розміщувати її можна навіть у квартирі.

Ідея на думку спала ще в 2015 році, але реалізував її в результаті чоловік у 2023. Укриття “Капсула життя” – це збірна металева конструкція, яку можна встановити і в квартирі, і в приватному будинку, і в офісі, пише dew.ua.

Укриття збирається із металевих елементів, які з’єднуються між собою болтами. Монтується укриття до приміщення поруч зі стінами і кріпиться до несучої.

Поки укриття є двох видів – для трьох та для шістьох людей. Габарити у них такі:

  • довжина 2,1 м;
  • висота 2,1 м;
  • ширина: 1,1 м на 3 особи та 1,4 м на 6 осіб;
  • матеріал – сталь 5 мм;
  • вага 750 кг та 850 кг відповідно;
  • найважча деталь капсули 45 кг.

“Капсула життя” не розрахована на пряме влучення, але вона може витримати 99% уламків та дрібних уламків (до 5 міліметрів) внаслідок падіння чи розриву будь-яких боєприпасів.

Винахідник Сергій продає укриття як металеву конструкцію, а замовник вже за власним бажанням облаштовує її зсередини. Розробник рекомендує обшити укриття всередині мінеральною ватою та негорючим гіпсокартоном, який у разі падіння капсули (наприклад, при руйнуванні багатоповерхівки) пом’якшить удари для людей.

Подивитися цю публікацію в Instagram

Публікація від Сергій Захарін (@sergejzaharin)

У “Капсулі життя” не ловить мобільний зв’язок, але в ньому є аварійні люки з трьох боків. Сергій планує ще встановити звукову та світлову сигналізацію на випадок, якщо обвалиться будинок. А ще з кожного боку капсули є зачепи, за допомогою яких можна буде підняти краном або вантажівкою.

Укриття вже пройшло кілька випробувань і ті показали, що капсула витримує вагу 43 тонни. 

Подивитися цю публікацію в Instagram

Публікація від Сергій Захарін (@sergejzaharin)

За словами Сергія, собівартість “Капсули життя” – 53 000 грн. Майже всі витрати – це ціна матеріалу. Продає укриття він за 70 000 гривень та з отриманих грошей ще сплачує податок у 5%.

– Я працюю над тим, щоб зменшити собівартість конструкції та збираю кошти, щоб придбати необхідне обладнання та збільшити потужність виробництва. Але в мережі все одно кажуть, що я мародер і наживаюсь на чужому горі. Ніхто не думає про те, що я, навпаки, намагаюся знайти щодо бюджетного рішення для збереження життів населення нашої країни, – каже Сергій.

За його словами, він хоче зареєструвати волонтерську організацію та робити збори на виготовлення капсул для сімей військовослужбовців.

– Хлопці захищають нас там, а я захищатиму їхні сім’ї тут, – сказав Сергій.

Винахідник каже, що одне укриття можна зібрати за день.

No votes yet.
Please wait...