Вже сьогодні можна спостерігати парад планет

З 25 по 28 березня всі жителі Землі матимуть змогу спостерігати дивовижне космічне явище, яке називається парад планет.

Цього разу в один ряд вишикуються одразу п’ять планет: Юпітер, Меркурій, Венера, Уран і Марс – планети будуть знаходитися одна за одною в уявній дузі разом із Місяцем.

Так, Місяць, Юпітер, Меркурій, Венера, Уран та Марс вишикуються у дугу з 25 по 30 березня. Проте астрологи попереджають, що Юпітер може “загубитися” у сонячному світлі після 28 числа. Саме тому, якщо ви хочете поспостерігати це рідкісне космічне явище, постарайтеся це зробити до 28 березня.

Нагадаємо, що парад планет – це рідкісне астрономічне явище, під час якого планети Сонячної системи знаходяться більш-менш близько одна до одної на небесній сфері – “на одній прямій” від Сонця з розкидом у 20-30 градусів.

Як побачити парад планет

Вам необхідно буде поїхати подалі від міського світлового забруднення. Крім цього обов’язковими умовами є темне безхмарне небо та чіткий вид на горизонт. Помітити планети на західній частині небозводу можна буде відразу після заходу сонця.

Так, Венера та Юпітер досить яскраві, і їх вам буде дуже легко знайти на небі. Марс тьмяніший, але все одно його легко побачити неозброєним оком.

Для того, щоб побачити Меркурій, потрібно бути в темному місці з чітким видом на горизонт.

Уран побачити найважче – вам знадобиться бінокль чи телескоп. Він буде вищим і лівішим за Венеру.

Марс буде яскраво-червоним і високо на південному заході неба, над півмісяцем і трохи ліворуч від нього з 25 по 27 березня, потім під Місяцем 28 березня і пізніше.

Сатурн висітиме низько над східним горизонтом незадовго до сходу Сонця 27 та 28 березня – доведеться прокинутися до світанку.

Куди правильно дивитися

Після заходу сонця подивіться захід – у ту точку, де зайшло сонце. Юпітер і Меркурій з’являться пліч-о-пліч. Дует буде видно майже відразу після заходу сонця. Після цього вони підуть за обрій і ви їх не побачите.

Після цього в нічному небі можна буде спостерігати Венеру, а вже потім пошукати в бінокль чи телескоп Уран.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...