В КМДА прокоментували знесення 200-річного будинку на Подолі

Міська влада не давала жодних дозволів чи погоджень на знесення 200-річного будинку на Подолі.

Як повідомив міський голова Віталій Кличко у Telegram, він планує розірвати договір оренди (від 2009 року) на Ярославській 13-Б, адже приватний власник зруйнував історичну спадщину столиці.

До того ж, міська влада готує звернення до правоохоронних органів щодо перевірки законності дій власника.

Також Віталій Кличко пообіцяв зініціювати ухвалення рішення щодо заборони реконструкції та інших дій з будівлями міста, яким більше 100 років, без дозволу містобудівної ради. Це стосується, як зареєстрованих пам’яток, так і старих будівель.

У зв’язку з незаконним знесенням унікального для Києва дерев’яного будинку початку ХІХ століття, Київ вимагатиме на Всеукраїнському рівні ухвалити законопроєкт, який дозволить місцевій владі примусово викупати у безвідповідальних приватних власників, повертати у власність громади пам’ятки архітектури, старовинні приміщення. Адже вже не вперше приватні власники навмисно доводять пам’ятки архітектури до стану руїни, аби продати забудовникам під багатоповерхівки або торговельні центри.

Нагадаємо, стало відомо, що у травні минулого року Департамент охорони культурної спадщини КМДА займався збільшенням дозволеної висоти забудови Подолу.  

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...