Після жорсткої відповіді військових Фаріон назвала їх “бидломасою”: реакція омбусмена

Військові різко відповіли скандальній ексдепутатці Ірині Фаріон, яка заявила, що не вважає українцями військових із “Азова” через те, що вони не знають державної мови.

З чого все почалося

Фаріон в інтерв’ю заявила, що азовці не можуть вважатися українцями, оскільки більшість із них російськомовні:

– Що вам хлопці заважає, якщо ви такі “сильні”, і ви тоді дуже розумні, що вам заважає виконувати 29 статтю Закону “Про Збройні сили”?! Ви знаєте, що таке дисципліна в армії? Якщо армії немає дисципліни, тоді немає армії – це зброд тоді. Я не можу назвати їх українцями, якщо вони не говорять українською, то хай себе назвуть “руськими”. Чому вони такі очманілі? Якщо вони такі великі патріоти – покажіть свій патріотизм – вивчіть мову Тараса Григоровича Шевченка, – заявила екс-депутатка.

Реакція військових

Військовослужбовці різко відреагували на висловлювання Фаріон. Екс-командир полку “Азов”, а зараз – майор ЗСУ, заступник командира 3-ї ОШБр Максим Жорін написав їй відповідь, причому спеціально російською:

Обурилися словами Фаріон та інші військовослужбовці України. Захисники радять їй “взяти вишиванку, зібрати україномовних та лізти в окоп”. Вони кажуть, що якщо всі російськомовні захисники зараз виїдуть з України і не воюватимуть, то Фаріон розмовлятиме українською тихо на кухні десь у федеральному окрузі.

@saveukraine888 #фаріон #війнавукраїні #мова #зсу🇺🇦 ♬ оригінальний звук – Save Ukraine 🇺🇦

@space103 #зсу #украина #фаріон ♬ оригінальний звук – Слово України 💙💛

@laisvas19840408 #українськасьогодні #фаріон #скільки можна ♬ оригінальний звук – Laisvas777

Реакція Фаріон на критику

Навіть після відповіді військових Фаріон не заспокоїлася у своїх висловлюваннях. Вона назвала людей “бидломасою”, а російськомовних – “москворотими биками, що ганьблять ЗСУ”, “сміттям, яке вигребуть з країни неминуче”.

І навіть сьогодні вона продовжила ображати українських захисників, називаючи їх дегенератами:

Реакція омбусмена

Омбусмен Дмитро Лубинець написав, що в медіа активно поширюється відеоматеріал, яким транслюються негативні висловлювання та звинувачення щодо військовослужбовців ЗСУ, які спілкуються мовами нацменшин. У зв’язку з цим він нагадав, що Збройні Сили України служать і захищають Україну чоловіки та жінки з різних груп суспільства, різних національних спільнот, різного віросповідання та переконань, різного місця проживання тощо.

– Нагадую, що небажана для особи чи групи осіб поведінка, метою чи наслідком якої є приниження їх людської гідності за певними ознаками чи створення щодо такої особи чи групи осіб напруженої, ворожої, образливої чи зневажливої атмосфери – це утиск, форма дискримінації, яка заборонена чинним законодавством України, – каже Лубинець.

За його словами, він звернувся до поліції, СБУ, Нацради з питань телебачення та радіомовлення з питання перевірки зазначеної інформації та вжиття відповідних заходів реагування.

Нагадаємо, що в Україні за дискримінацію карають штрафом до 8500 гривень або позбавленням волі на строк до 5 років.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...