Ліки утилізуй – планету рятуй! “Фармак” та “Аптека Доброго Дня” закликають киян здавати протерміновані ліки

З 1 листопада стартував спільний пілотний проєкт “Фармак” та мережі “Аптека Доброго Дня”, завдяки якому жителі столиці зможуть здати ліки, в яких закінчився термін придатності. Всі зібрані медикаменти будуть безпечно утилізовані шляхом спеціалізованого високотемпературного спалювання, що виконується ліцензованою підрядною організацією.

Протерміновані ліки прийматимуть з 1 листопада 2023 до 1 лютого 2024 року в 30 закладах мережі “Аптека Доброго Дня” у Києві, де встановлені спеціальні урни. До утилізації приймаються ліки у блістерах, флаконах та тубусах.

Навіщо потрібно правильно утилізувати ліки?

За даними Європейської федерації фармацевтичної промисловості, 3-8% усіх медикаментів з домашньої аптечки залишаються невикористаними. Люди зазвичай викидають їх у смітник або зливають у каналізацію. Проте така утилізація непотрібних або протермінованих ліків є небезпечною не тільки для довкілля, але й для здоров’я людини.

Потрапляючи на смітник чи в каналізацію, залишки ліків проникають до ґрунтів, підземних і стічних вод та водойм. Це руйнує екосистему, шкодить рослинам, тваринам та мікроорганізмам.

Наслідки відчуває і людина: мікродози залишків лікарських засобів потрапляють в організм разом з їжею чи водою та можуть спричинити алергічні реакції або навіть отруєння. Якщо людина таким чином, непомітно для себе, вживатиме антибіотик, це здатне викликати звикання і наступного разу ліки можуть не подіяти.

“Фармак” та “Аптека Доброго Дня” хочуть не тільки мінімізувати вплив протермінованих ліків на довкілля, але й започаткувати практику належного поводження з медичними відходами серед населення. Процедура високотемпературної утилізації передбачає як спалення самих відходів, так і нагрівання газу від спалення, щоб виключити залишки ліків в атмосфері.

Нагадаємо, що лікарі суворо забороняють вживати протерміновані ліки, а переглядати свої домашні аптечки слід кожні пів року.

“Ліки утилізуй – планету рятуй” має стати керівним принципом для збереження здоров’я та довкілля.

Перелік аптек, які приймають ліки на утилізацію за посиланням.

Подивись сам, чому важлива ця ініціатива та покажи іншим:

No votes yet.
Please wait...