Спеціальні програми з телефону можуть «прочитати» необхідну інформацію. Фото з відкритих джерел
Ознайомитися з ним можна на Офіційному порталі Києва.
Люди з повною втратою зору за допомогою спеціальних програм можуть знайти, де найближча до них захисна споруда. Про це повідомила Уповноважена Київської міської ради з прав осіб з інвалідністю Леся Петрівська.
«Інформація має бути доступною кожному та кожній. І саме інтернет — першоджерело її пошуку. Тому від того, наскільки доступний вебсайт чи застосунок, залежить, чи всі громадяни отримують інформацію в повному обсязі та зможуть задовольнити власні потреби. Ми маємо розвивати інклюзивне онлайн-середовище, де кожен може користуватись усією інформацією в мережі», — зауважила Леся Петрівська.
Вона додала, що дотичних до міських процесів фахівців важливо ознайомлювати з рекомендаціями, як зробити доступними для всіх міський простір та онлайн-середовище.
Так, наприкінці 2023 року для профільних фахівців провели вебінар за темою: «Безбарʼєрність цифрових міських послуг». Під час онлайн-заходу учасники також обговорили подальші кроки з адаптації міських сайтів і застосунків до потреб осіб з інвалідністю різних функціональних порушень.
Зокрема фахівці звертають увагу, що фіційні органи влади публікують у ЗМІ та соцмережах надважливу для життя та здоров’я людей інформацію у вигляді зображень та інфографіки. Це інформативно, лаконічно та зручно для більшості користувачів, окрім людей із порушеннями зору. Вони отримують інформацію завдяки спеціальним зчитувачам екранів. Ці зчитувачі не ідентифікують тексти на зображеннях.
Це означає, що слабозорі та незрячі люди в більшості міст України не можуть ознайомитися з графіком відключення світла у разі блекаутів, не знають про деякі зміни в русі транспорту чи не в змозі самотужки знайти укриття на карті в разі небезпеки. Тому вкрай важливо, аби важливі матеріали мали текстовий вигляд.
Таблиця з адресами опублікована на Офіційному порталі Києва за посиланням: https://e.surl.li/uaidna.
До слова, для людей з порушенням слуху розробили спеціальний додаток, за допомогою якого можна спілкуватися з Службою порятунку ДСНС.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua