Незаконне заволодіння землі біля Київської ГЕС: на кордоні затримали бізнесмена

У четвер, 18 січня, на кордоні затримали підприємця, якого підозрюють у незаконному присвоєнні понад 7 гектарів землі поблизу дамби Київської гідроелектростанції.

Як повідомляють в Офісі генпрокурора, в інших областях також затримали трьох інших членів злочинної організації, включаючи брата організатора.

За даними слідства з’ясувалося, що засновник інвестиційної компанії та інші співучасники скористалися своїми впливовими зв’язками у державних органах і незаконно захопили земельні ділянки водного фонду.

Йдеться про ділянку у Вишгородському районі площею понад 7 гектарів за суму 20 мільйонів гривень, яка також включає в себе гідротехнічні споруди важливої інфраструктури — Київської ГЕС.

До складу кримінальної групи входило майже 20 осіб, включаючи відомих інвесторів у сфері будівництва елітного житла, їх помічників, юристів, архітекторів, землевпорядників, інших кваліфікованих фахівців та представників державних органів.

Протягом 2020-2021 років вони використовували соцмережі для знаходження “фіктивних осіб”, які за отримання грошей погоджувались підписати документи на отримання власності на земельні ділянки.

– Більшість з них були студентами столичних навчальних закладів, які були введені в оману та погодилися на пропозицію через скрутне матеріальне становище, — розповіли в ДБР.

Надалі земельні ділянки “перепродавали” представникам відомих будівельників елітної нерухомості на Київщині. У схемі допомагали окремі посадовці Держгеокадастру, які перевищили свої службові повноваження.

Невдовзі особам, які були затримані, мають оголосити підозру у скоєнні незаконної приватизації державного майна, легалізації майна, що було отримано злочинним шляхом, а також засновнику інвестиційної компанії – у створенні та керівництві злочинною організацією, а також участі в ній.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...