Київський дзюдоїст став чемпіоном світу серед кадетів

Нікіта Юданов став переможцем чемпіонату. Фото з відкритих джерел

На найвищу сходинку п’єдесталу пошани у ваговій категорії до 90 кг зійшов Нікіта Юданов.

У хорватському місті Загреб відбувся Чемпіонат світу з дзюдо серед кадетів.

На шляху до фіналу юний киянин, не дозволивши жодному з суперників заробити бодай одну оцінку, впевнено виграв чотири сутички у представників Греції, Боснії та Герцеговини, Казахстану й Узбекистану. Про це повідомив Національний олімпійський комітет України.

У фіналі киянин боровся проти італійця. Фото: International Judo Federation

Вирішальна зустріч за золото проти італійця Крістіано Мінчінезі стала повторенням фіналу нещодавнього чемпіонату Європи серед кадетів. І, як і в Одівелаші, завершилася на користь Юданова. Відігратися після «вазарі», яке наш дзюдоїст заробив на першій хвилині, опонент так і не зміг, ще й отримавши до того ж два «шидо».

До слова, у червні 2023 року Нікіта Юданов посів перше місце на Чемпіонаті з дзюдо серед кадетів, що пройшов у португальському місті Одівелаш.

Нікіта Юданов здобув золото. Фото: International Judo Federation

Нагорода Юданова стала другою для збірної України у Загребі. Раніше срібною призеркою у вазі до 48 кг стала Маргарита Мірошніченко.

У загальнокомандному заліку збірна України розділила шосте місце із дзюдоїстами Бразилії (по одній золотій та срібній медалі) серед 64 команд планети.

Медальний залік виграла збірна Азербайджану (2 золоті, 3 срібні, 3 бронзові нагороди). Другими стали дзюдоїсти Японії (2 золоті, 1 срібна), третіми — серби (2 золоті).

Кияни здобули 7 медалей на Чемпіонаті Європи зі стрибків у воду серед юніорів. На змаганнях у Хорватії вихованці Школи вищої спортивної майстерності завоювали 5 золотих медалей, одну срібну та одну бронзову.