Карта бойових дій в Україні 15 грудня

Сьогодні, 15 грудня, в Україні розпочався 659 день повномасштабної війни з Російською Федерацією. Українські сили намагаються прорвати оборону окупантів, але ті також наступають, щоби забрати більше територій.

Vgorode публікує карту бойових дій від Інституту вивчення війни (ISW) за даними 15 грудня.

Європейський Союз ухвалив рішення 14 грудня офіційно розпочати переговори щодо вступу України до ЄС.

На кадрах, знятих дронами у західній частині Запорізької області, видно, як російські війська використовують українських військовополонених як живий щит, що є очевидним порушенням міжнародного гуманітарного права. На кадрах видно, як російські солдати прикриваються українськими військовополоненими, наступають на українські позиції біля Роботина.

Російські сили провели чергову серію ударів безпілотників та ракет по портовій інфраструктурі на півдні України у ніч із 13 на 14 грудня.

Російські війська продовжили наступальні дії на рубежі Куп’янськ-Сватово-Крем’яна, в районі Бахмута, в районі Авдіївки, на захід та південний захід від Донецька, у прикордонному районі Донецька та Запорізької області, а також на заході Запорізької області та на окремих ділянках просунулися вперед.

Український генеральний штаб повідомив про безуспішні атаки росіян на південний захід від Бахмута в районі Кліщівки та Андріївки (7 км на південний захід) та на захід від Бахмута в районі Іванівського (5 км на захід).

У Генштабі України заявили, що українські війська відбили атаки російських військ в таких районах:

  • поблизу самої Авдіївки,
  • на схід від Новобахмутівки (13 км на північний захід від Авдіївки),
  • на південь від Північного (5 км на захід від Авдіївки),
  • поблизу Первомайського (10 км на південь на захід від Авдіївки),
  • Невельського (13 км на південний захід від Авдіївки).

Декілька російських джерел заявили, що російські сили майже завершили захоплення Мар’їнки (на західній околиці Донецька), за винятком кількох будинків на північній околиці селища.

У Генштабі України заявили, що українські сили стримують російські війська в районі Красногорівки (на західній околиці Донецька) та Новомихайлівки.

Український військовий оглядач Костянтин Машовець зазначив, що російські війська намагаються відновити втрачені позиції між Новопрокопівкою (на південь від Роботино) та Вербовим, використовуючи підрозділи 58-ї загальновійськової армії (ПВВВ) та 76-ї повітряно-десантної дивізії (ВДВ).

У Генштабі України заявили, що українські сили відбили атаки російських військ у районі Роботина, а також на захід та північний захід від Вербового.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...