Фаріон назвала військових з “Азову” не українцями, бо ті не знають мову

Скандальна ексдепутатка та мовознавиця Ірина Фаріон заявила, що не вважає українцями військових із “Азову”, які брали участь в обороні Маріуполя у 2022 році, через їх незнання державної мови.

Фаріон зазначила в інтерв’ю “Рандеву з Яніною Соколовою”, що не бачить підстав не знати українську мову.

На її думку, азовці не можуть вважатися українцями, оскільки більшість з них російськомовні.

– Що вам хлопці заважає, якщо ви такі “сильні”, і ви тоді дуже розумні, що вам заважає виконувати 29 статтю Закону “Про Збройні сили”?! Ви, хлопці, знаєте, що таке дисципліна в армії? Якщо в армії немає дисципліни, тоді немає армії – це зброд тоді. Я не можу назвати їх українцями, якщо вони не говорять українською мовою, то нехай себе назвуть “російськими”. Чому вони такі шалені? Якщо вони такі великі патріоти – покажіть свій патріотизм – вивчіть мову Тараса Григоровича Шевченка, – заявила ексдепутатка.

В інтерв’ю Фаріон згадує про 29-ту статтю Закону “Про Збройні Сили України”, однак такої немає – у цьому законі всього 18 статей. Редакція Vgorode пошукала в законодавстві України відповідну статтю.

Напевно, вона мала на увазі статтю №13, де вказано, що “мовою статутів, документації, діловодства, команд, навчання, виховних заходів, іншого статутного спілкування та службової діяльності у Збройних Силах України є державна мова”. Тоді так, дійсно, такий закон про українську мову у ЗСУ існує. Однак чи є доречним зараз захисникам в окопах під обстрілами сидіти з книгою в руках та вивчати державну мову?

Нагадаємо, у Києві стався черговий мовний скандал. Військовий підрозділу “Кракен” після поранення пішов працювати у таксі, аби заробити гроші на лікування. Під час поїздки виник конфлікт, молоді люди поскаржились на недосконалу українську мову водія. 

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...